Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz dokee78 #6 üzenetére

    Nézd csak meg a benchmark eredményeket, a CPU számítási teljesítménye kifejezetten jó. Nem vártam ilyen Linpack pontokat. Szerintem ez korrekt hardver, a RAM mérete megint dicséretes. Hál' Istennek nem 512 MB RAM, JB alá azért kell ez. Így már lehet vele normálisan multitaskingolni. A kamera nem egy nagy durranás, de hozza az árkategória képminőségét (most már tényleg kéne valami konkrét összehasonlításra alkalmas téma a szerkesztőségbe, mert baromira gáz, hogy egyes modelleket lehúznak a szerkesztők, másokat meg ugyanolyan képminőség mellett dicsérnek, szerintem nem szarabb ez, mint az árkategória átlaga). Igazából a kijelzőbe lehet szerintem belekötni, viszont cserébe kap az ember egy megfizethető kétkártyás okostelefont egy nagy nevű gyártótól, akinek még értelmes szervizhálózata is van itthon. Nem értem a fikát. Nem kiemelkedő modell, de nem is olyan szar...

    (#23) osztraksajt
    Cseszheti az ember a kétmagos MTK SoC-ot, ha egyszer nincs normális szervizhálózata itthon a gyártónak. A szoftveres támogatást hagyjuk, ebben a kategóriában a Samsung se jeleskedik, csak a zászlóshajóknál. Szerintem ennyi pénzért vállalható ez.

    szerk.: Ráadásul azokban nem nagyon van 512 MB-nál több RAM, ami többet számít, mint a magok száma. Átlag feladatokra elég ez a SoC.

    (#28) atee
    Vagy az, akinek kell egy kétkártyás okostelefon alap dolgokra, de nem bízik a dzsunka gyártókban. A HTC Desire semmivel nem volt erősebb, mint ez, akkor pedig mindenki behugyozott örömében. Telefonálni, szöveges üzeneteket írni, böngészni, kommunikálni nem rossz ez.

    [ Szerkesztve ]

  • kolosanyi

    veterán

    Emberek, mi a tököm ez a nagy fika? Itthon a normális dual sim ritka, mint a fehér holló. Vagy kurva gyenge, vagy szar a szoftver, vagy nagyon kevés a RAM, vagy valami mást szúrnak el. Ha pedig minden stimmel, akkor meg horror áron adják. Ez a kis cucc nem rossz ennyiért. Nem egy világbajnok vas, de vállalható belépőkategóriába. Az ár pedig belépő. Nem értem ez a fene nagy felháborodást...

  • kolosanyi

    veterán

    válasz demyen #35 üzenetére

    Mi plusz kéne még ahhoz, hogy ne kapjon fikatengert?

    (#36) FireFox1996
    Butaság ahhoz a (valóban) foshoz hasonlítani. ARMv7-es vállalható teljesítményű SoC került ebbe, az meg egy olyan SoC-kal rendelkezik, ami már akkor is nagyon elavult volt, amikor kijött az a telefon. Pluszban ott van még a nagyon kevés RAM is, ebben azért a 768 nem olyan kevés. Ez azért sokat számít.

    ..."ha bevállalja az ember a rizikót, hogy nem samsung/htc/sony..."
    Itt a lényeg. Hasonlóan neves gyártóktól nem kapsz jobb áron ilyen képességű kétkártyás okostelefont. Nem is tudom így most hirtelen, hogy az Xperia tipo dualon kívül milyen modellek vannak, ha leszámítjuk azt a pár kőbuta Asha cuccot majd' 30-ért. Ahhoz képest ez megint nem olyan rossz ajánlat. Továbbra sem ez az évszázad ajánlata, de közel sem annyira szar, mint amennyire itt fikázza mindenki. Persze mostanában divat fikázni a Samsungot.

    (#41) tzsolesz
    Ebben az árkategóriában a többiek se jeleskednek sajnos. :( Nem tudom, hogy mondjuk egy régi, 2-3 megapixeles AF-es modul, Xenonnal mennyire dobná meg a gyártási költségeket, gyanítom semennyire, vagy elhanyagolhatóan, de sajnos a belépő szinten ilyen szándékosan lebutított szarokat tesznek csak be, mint kamerát. (Gondoltam itt az előbb olyanokra, mint a régi SE modellekben például.)

  • kolosanyi

    veterán

    válasz osztraksajt #46 üzenetére

    Ismerem mindkét típust. Ettől függetlenül külföldről kell rendelni, tehát nem tartozik az itthon is könnyen beszerezhető modellek közé. Az itthoniak közül nem kapsz jobbat ennél.

    (#48) kelly416
    Olvastam, de hogy jön ide egy 100 ezres készülék? Te bevállalnád azt 100 rugóért? Mert én nem. Két oka van. Annyiért nem vennék telefont. A felső lélektani határ nálam 70 (nagyon maximum 80). A másik az, hogy ez rengeteg pénz egy kínai telefonért. Ott van pl az Optimus 4X, olcsóbb és a gyártónak neve is van, előbb vennék egy olyat, mint az Oppo termékét. Egyszerűen nem bíznék meg benne (meg úgy a magyar userek döntő többsége).

    Akksi. Hm... Nekem eddig egy telefon se bírt többet 1 napnál, ha értelmesen használtam. Nem is fognak, az okostelefon az ilyen, mind tudjuk. A tesztelő 1 napot írt, nagy problémát nem látok ezzel. Az 1300 mAh nem sok, de szerintem kb tök mindegy, hogy 1300, vagy 1500 (ugye az utóbbi egy elég általános kapacitás), az a 200 mAh pár órát jelent készenlétben. Igazából a Razr Maxxról kéne példát vennie a gyártóknak.

    (#49) FireFox1996
    Mondtam már, hogy képben vagyok ezekkel kapcsolatban.

    Bakker ezt nem hiszem el! Emberek, olvassátok már el, amit írok, legyetek szívesek. Nem a kínából rendelhető telefonokkal kell ezt versenyeztetni, mert az baromira nem alternatíva a legtöbb vevőnek. Az itthon is kapható (nem rendelős, nem ingyenposta, nem Oppo, nem Jaiyu stb.) kétkártyás telefonok közül ez egy teljesen átlagos darab. Nem tűnik ki semelyik irányba se. Nem szar, de nem is nagyon jó ajánlat.

    (#50) dreamdancer
    Én se vennék ilyen kijelzővel telefont (az akksi még elmegy). Nekem kicsi ez a méret. A felbontás sem jó, de megint csak azt tudom mondani, hogy ebben az árkategóriában ez van. A többi nagyobb gyártó sem pakol 4 hüvelykes WVGA paneleket a belépő telefonjaiba (sajnos).
    Az Y300 meg tök frankó, de azon az egy modellen kívül nem tudsz más belépő szintű telefont ennyiért. Az most egy kiemelkedően jó ajánlat.

  • kolosanyi

    veterán

    válasz dreamdancer #53 üzenetére

    A Lumia 520 nem 50 körül kapható most? Egyébként nagyon jó ár/érték arányú telefon, én szerintem azt venném most az újak közül, vagy a 620-ast. Ennek ellenére nem tudsz beletenni másik simet, illetve lehet, hogy bele tudod erőltetni, de működni nem fog... (Egyébként a kamerája annak is rém gyenge.)
    Továbbra is adott az a helyzet, hogy jobb dual simes nem nagyon van itthon. Ez nem P3 kategória, pláne nem XP (azért a JB nem régi rendszer). Van akinek fontosabb a kijelzőnél meg a kameránál a dual sim, meg az értelmes méretű RAM (emellett a SoC is elfogadható, még ha belépő kategóriás is). Szerintem továbbra se fogunk egyetérteni, én nem gondolom ezt rossz ajánlatnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák