Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HaliGab23

    senior tag

    válasz Schuler888 #22 üzenetére

    Én pl. nagyon észreveszem, ha nem QHD-n, hanem FHD-n van.
    Távolra szemüveg kell, de közelre úgy látok, mint a sas :D
    Viccet félretéve, tényleg közelre extra jó a szemem és látom a különbséget, de biztos vagyok benne, hogy egy hét után megszoknám, hogy "csak" FHD, de azért sajnálom a visszalépést.
    Szeretnék egy kisebb telót, pl. az S21et, de majd meglátjuk.

    Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

  • janeszgol

    félisten

    válasz Schuler888 #22 üzenetére

    Nem, de az S6 óta QHD van, sőt az S8 óta QHD+ felbontás. Szóval aki ezt megszokta, és szereti is, annak azért ez visszalépés.
    Bizony sokat olvashatod majd ezt a véleményt a teszteknél. (Kis ízelítőt lehet most is látni.)

    Az én véleményem az, hogy ha pusztán a felbontást nézzük, akkor elég. Bár a pentile miatt ugye nem annyi az annyi. Viszont mivel többszázezer forintos csúcs készülékről van szó, ami röhögve tud 4K-ban rögzíteni (minimum 60 FPS-el), tehát az ember joggal követelheti azt, hogy minél részletesebben tudja visszanézni. Egy csúcskészüléken.
    Hiszen ez nem egy fostos fényképező a maga fostos 3 colos kijelzőjével. Itt elsősorban mobilon nézik vissza az emberek a felvételeket.

    Mondjuk az A42 5G is szánalmas: HD+ kijelző (ez már önmagában az 100 ezer ft környékén), a kamera meg tudja a 4K felvételt. Úgy látszik 2021 a felbontások visszanyesésének éve lesz?

    Bár hozzáteszem még mindig sokkal jobban áll a mobil szektor kijelzőben, mint a notebook szektor. Ott 300 ezer forintért rosszabb kijelzőt kapsz, mint telefonnál egy százasért.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák