Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gertitorpe

    tag

    válasz vicze #34 üzenetére

    A pletykák szerint a Nokiánál több mint ezren dolgoztak a Meegon éveken keresztül. Össze sem lehet hasonlítani a két cég erőforrásait. A Sailfish pedig nem a meego szó szoros értelmében vett továbbfejlesztése. Minden kód, szabadalom maradt a Nokiánál. Szerintem ehez képest érdemes nézni az eredményeket.
    Mik azok az új valóban hasznos és sokat használt funkciók amik mondjuk az Android 4.0 és az IOS 6 óta jelentek meg a másik két vezető oprendszerben? Inkább csak reszelgetés meg optikai tuningot látok, bár hozzá kell tennem hogy nekem csak Gingeres telefonom volt, tehát csak az olvasottak alapján tudok nyilatkozni.
    A lényeg, hogy szerintem is kell durván 1 év ahoz hogy átlag jóska egyszerűen boldoguljon a Sailfish OS-el, és mi geekek is boldogak legyünk, mert integrálva vannak már a legújabb funkciók, de én addig is optimistán állok a dologhoz.
    Az biztos, hogy Nokia N9 után fájdalom a kezmbe vennem az Androidot és nyomogatni a gombjait ahelyett, hogy swipe-al tudnék kezelni mintent. Egyszerűen megszoktam és klasszisokkal kényelmesebbnek találom mint bármi mást :D

    szerk:
    Akinek van szeme az látja, hogy a Google egyre jobban bezárkózik és ez egyre több embert zavar. Már nem az a kedves don't be evil keresőcég mint pár évvel ezelőtt. Kérdés hogy mit szól majd ehez az open source közösség, akiknek az Android elég sokat köszönhet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák