Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Z_A_P #32 üzenetére

    Itt fentebb pont arról értekeznek a srácok, hogy nagyjából egy szinten említhető egy Intel i5-3470 és egy Ryzen 3 1200. Ha neki az is elég (legolcsóbbat keresi), akkor elég csak kb. 19000Ft-ot kiadnia 31000Ft helyett. Minek ajánlanánk neki 1600AF-t? Tényleg nem értem.
    Egy RX570 szintű kártyához láthatóan az is elégséges a legtöbb esetben, nem szükséges erősebb CPU. Majd a kisöcsi elmegy diákmunkába dolgozni, ha kevésnek érzi az ajándék erejét. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz gbors #30 üzenetére

    Tényleg egész jó lett! Én is szoktam magamnak csinálgatni házi teszteket, szóval képzelem mennyi időt elherdáltál az életedből egy jó kis logout cikkért. :R

    Engem az érdekelne, hogy az 1300 OC állapotban energiamenedzsmenttel futott? Tehát Idle fogyasztási adatoknál a kis Ryzen visszavette az órajelet?
    Egyébként pedig nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy (relatíve) mértékben hozzájárul a fogyasztáshoz az OC-s memória.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #35 üzenetére

    Én mielőtt megvettem a 8350K-t rengeteg tesztet megnéztem. A legtöbb játékban alig maradt el a nagyokhoz (pl. 8700k/9700k) képest. Pedig a tesztek többségében 1080Ti-t/2080/2080Ti-t használnak, fullHD, max graffal. Azóta biztosan árnyaltabb a kép, azt nem tagadom, de nem látok túl sok változást, mert szórakozás gyanánt szoktam még mindig nézni benchmarkokat. PL: [link]
    Abban viszont igazad van, (Ha jól emlékszem korábban írtad valakinek érvként) hogy ha másért nem is, akkor a min. fps-ek számát megnövelheti a több mag. Ez részről igaz, másrészről sajnos az a helyzet, hogy ez játék és proci függő. A tesztekben pl azt látom, hogy van mikor pl. a ryzen és az intel is kihajtja a GPU-t, de a ryzen min fps-e alacsonyabb. (Talán a memória időzítés lassabb volta miatt?!)
    Ellenben PUBG és QC (quake) tud nálam 80-100% közé felugrani alkalmanként. Ilyenkor sem tapasztalni emiatt laggot, leteszteltem, összevetettem az adatokat. Lag-ok még mindig legfeljebb a pillanatnyit packet loss vagy szinkronizációs késlekedések miatt vannak nálam.

    Másrészről engem pl azért sem motivál a nagyon sok szál, (és biztosan sokan mások is így vannak ezzel) mert leginkább low grafon, fast paced vagy esport jelegű játékokkal játszom. Ott pedig szerencsére a tömegek igényei miatt törekednek az alacsonyabb gépigényre. Egyedül a QC (quake champions) miatt gondolkozom több magban, semmi más miatt. De egyelőre az a terv, hogy a 2*8GB ramot kicserélem 4*4GB-ra, az is tudja egyes játékokban emelni/stabilizálni a framratet. Meglátom majd a QC hogyan reagál rá.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Aprósólyom #56 üzenetére

    Vagy pl. ha AC: [link] Igaz ez csak egy 1070Ti, de már itt is 100% megy a 4 mag. Ennek ellenére, nem mondanám jelentősnek a laggokat és mivel nem online competetive, nem is igazán számít. Biztosan van kb. 10-20% fps mínusz a nagy pocikhoz képest, de azok jellemzően nem 10-20% drágábbak.
    Szóval ma még mindig ugyan az a konklúzióm, mint 2 éve. Igen egyre több játék van, ami igényli vagy profitál a több magból de ezek még mindig AAA játékok. AKi pedig olyan játékokkal játszik mint én, azok semmit nem profitálnak belőle. Nekik még mindig a lehető legmagasabb magonként teljesítmény számít. CS GO-t is teszteltem anno thread 1-2-3-4 parancsokkal 2670 alatt thread 1-2-3-4-6-8 paracsokkal. Jó sok időt el is csesztem vele. 2 szál után alig volt teljesítménynövekedés. Sőt, thread 3 paranccsal mindkét proci esetében magasabb avg. és low. fps-ek jöttek ki, mint thread 4-6-8 esetén. Én is meglepődtem, pont ezért meg is ismételtem párszor, de a rendszer nem hibázott. Igaz, ma már azt vettem észre, mintha már nem működne ez a thread parancs a CS GO-ban. Biztos updateltek és teljesen automatizálták a szálak kihasználását.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz dugo_ #59 üzenetére

    Én a HU tesztből azt láttam, hogy bizonyos játékok profitálnak 4 rankból. Majd meglátjuk. Csak a QC miatt próbálom ki. Ha az a játék profitál, már elégedett vagyok.

    (#57) Aprósólyom Nem tudom számít-e, a hozzászólásban a 2670 az egy Xeon E5-2670 v1 akart lenni. :B

    (#60) Chaser Hát, én igénytelen vagyok. Rendszeresen 2-3 játékkal játszom és csókolom. AAA játékok sosem. Ha nagy átfogó képet akarunk nézni, úgy belátom. Nem az én igényem lenne referencia. :B

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz jokeph #65 üzenetére

    E5-2670v1 konfig kb. 4 éve lett véve, így ma már tényleg nem nagy szám. De mivel csak munka és multimédia megy rajta így ma is bőven jó. :K Játékra tényleg nem lenne a legjobb. Arra a kis, tartalék PC-m egy E5-1620v1 procival sokkal jobb. Annak csak kb. 5-10% az átlag fps hátránya (pl. PUBG, QC) a 8350K pécémhez képest, ugyan azon alacsony grafikai beállítások mellett és 1060 6G mild OC GPU-val. CS GO-ban ellenben valamivel nagyobb a különbség. Bizonyos játékokban (ha nincsen nagy igénye a játékosnak) még nagyon jól használhatóak ezek az őskövület CPU-k, miközben "fillérékért" beszerezhetőek.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #71 üzenetére

    Nem volt egyértelmű, de nem pejoratív értelemben értettem. Arra reagáltam, hogy 20-30 játéklistás benchmark eredményeket vennél alapul. Ehhez képest én igénytelen vagyok, mert megelégszem kizárólag azzal a 2-3 játék eredményével, amivel játszom.
    Az igényesség/igénytelenség a játék futását illetően egy másik kérdés, a benchmarkok játékainak számához képest.
    Az előbbi ráadásul nem csak igényesség kérdése. A legtöbb esetben mindig lehet jobbat/nagyobbat/gyorsabbat de, hogy kinél hol van az a szint, ami megfelelő a befektetett összeg és eredmény szintjében, az mindenkinél más.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák