Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #138 üzenetére

    Azt se felejtsd el, hogy az USA végfelhasználói árakba nem értendő bele az ÁFA(sales tax), hülye gyakorlat, de ott a boltokban a polcokra írt árak is nettók, az adó csak a kasszánál kerül rá, míg Európában a bruttó árak mennek - így lesz X USD-ből X EUR, már amíg az USD-EUR váltás ezt megengedi(meg nyilván kerekítenek is, mert jól mutat, hogy az összeg ugyanaz).
    A kiskereskedő meg a scalperek mellé áraz, mert megteheti, vagy mert már a nagyker is úgy árazott, hiszen miért hagyná az egész extra lóvét a kiskernél lecsapódni.
    És lehet hogy az itteni bányászok ezt személyes sértésnek veszik, de bizony a bányászlázzal kezdődött minden, annyira agyatlan sokat kerestek a semmivel(ebben nem sokban különböznek a scalperektől), hogy szinte bármi áron megérte nekik venni a VGA-t, és a gyártók akkor ébredtek rá, hogy "jé, ezek ennyiért is viszik"... a többi meg már történelem.

    #152 upsdirect: nem olcsó... 4K-ban kihajtja, az alatt játékfüggő, FHD tipikusan CPU limites, de oda amúgy is overkill a 3080...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #418 üzenetére

    Annyiban azért igaza van, hogy a kategóriák generáción belül értelmezhetőek, hiába harapja háromba a 1050 a 8800GTX-et, nem lesz attól se a 8800GTX belépő kategória, se a 1050 csúcskategória...
    Tehát nem attól lesz egy kártya kategóriába sorolva, hogy bármelyik korábbi generációhoz képest mit tud.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Fecko_78 #421 üzenetére

    Csak épp a 4K 60 fps az nem a játék belépő szintje, az manapság még bőven a FHD 60 fps, arra meg a 3060Ti is overkill.
    A középkategória WQHD(1440p) 60 fps-nél kezdődik szvsz pillanatnyilag, és tart kb WQHD/144fps-ig vagy 4K60-ig, afölött a felső kategória van...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #423 üzenetére

    ~210e-ért fél négykor még úgy 5db.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Fecko_78 #429 üzenetére

    Az AC Valhalla az egy játék, kategóriákat meg nem egy játékra alapozunk, hanem inkább nagy átlagokra.
    Ráadásul az RT is bekavar, bekapcsolva majdnem minden kártyát egy kategóriával lejjebb lök, viszont a játékok 98%-ában nincsen, de az AAA játékok 90%-ában sem, szóval ne túlozzuk el a jelentőségét... a DLSS meg nem számít, azt simán lehet úgy venni, hogy egy felbontási kategóriával lejjebb fut a játék.

    "Mivel új játékok futtatásához kellenek a kártyák, tesztelni is azzal kellene őket." Ez ebben a formában nem teljesen igaz, másrészt azzal egyetértek, hogy a GTA V-öt már el kéne engedni...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #431 üzenetére

    "Ha a végeredményt nem lehet megkülönböztetni igenis van létjogosultsága a technek." ha nem lehet, akkor igen, de én erről továbbra sem vagyok meggyőződve(és mivel se az előző se a mostani NV generációból nem fogok venni kártyát, a 1650-em pedig nem tud DLSS-t, személyesen sajnos nem fogok tudni meggyőződni róla még jó ideig), azért látszanak az elemző videókon artifactok rendesen, még v2 esetében is, plusz a játéknak is támogatnia kell... ezzel együtt akárhogy csűrjük-csavarjuk, ott bizony alacsonyabb felbontáson megy a renderelés, tehát ha egy kártya csak DLSS mellett tudja a 4K@60fps-t akkor az nem csúcskategória, maximum felső-közép.

    A te kategóriáidat annyiban módosítanám, hogy szvsz semmi értelme azért a 10%-ért megszavazni a 3090-nek egy külön kategóriát, a 3070-3080 közt több a különbség, mint a 3080-3090 közt, illetve ha véletlenül jönne utóda a GT1030-nak, annak jár majd egy kategória a legalján, átlagos 1080p játékra alighanem az is elég lesz, kivéve ha azt kezdik el játszani vele, mint a GT710-zel, hogy 3-4 generáción keresztül a 1030 lenne a belépő(amire bizony van esély). Még mindig kapni újonnan GT710-et is...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Zyelor #434 üzenetére

    2070S tudás, 2070S ár...
    Az AIB kártyák kapcsán pedig felejtsd el nyugodtan az MSRP-t, gyártótól függően akár 10-15%-kal is fölé lőnek árban(a konkrét kártya ára 440 USD), és akkor még a ritkasági felárral nem számoltunk... hát ezért.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Zyelor #437 üzenetére

    Ezt a PH-n kívül senki sem szánta népkártyának, az majd a 3060 vagy még inkább a 3050/Ti lesz. Talán... ahogy gbors is írja fentebb.
    Én se véletlenül veszek PS5-öt PC bővítés helyett... igaz, én nem az árakra és elérhetőségre válaszul, nekem tavaly volt a PC bővítve R5-2400G/RX480-ról a mostani R5-3600/RX5700XT-re, így idénre eleve nem terveztem PC bővítést, csak BF-en újítottam egy 4K monitort, ha már 100e alatt tudtam.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz b. #439 üzenetére

    Az fura, mert a PH tesztben nincs 2080S... :D
    De igazad van, nem tudom, honnan vettem a 2070S-t, alighanem épp az ár miatt... de 2080S teljesítmény 2070S áron azért nem annyira rossz a mostani piacon... :R

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BerserkGuts #442 üzenetére

    Nem vagyok OC párti... 1440p se érdekel... Shadow of the Tomb Raider se... akkor most mi van? ;]
    Van nekem is egy érdekes teszteredményem a számodra(tudom, AMD cím, de akkor is) 1440p-ben, mert úgy tűnik ez középkategória és abban érdemes tesztelni:
    Nézd csak, mi van a 3060Ti fölött egy sorral...

    A #441-et meg olvasd el még egyszer, különös tekintettel a második mondatra, hátha leesik, mit írtam... :D

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #447 üzenetére

    Persze, de mivel BerserkGuts is egyet ragadott ki, gondoltam megmutatom, az mennyit számít.
    Másrészt az átlag is csal kicsit, mert lehet hogy pár olyan játék húzza le(vagy fel), ami adott esetben a potenciális vevőt nem érdekli... ezért kell külön megnézni csak azokat a játékteszteket, amelyik játékkal vagy engine-nel az illető játszani akar... van elég, lehet válogatni ízlés szerint.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Alaplapvevő #450 üzenetére

    Ne essünk túlzásokba, ha az neked mindent elmond, akkor valami olyan hangra hallgatsz, ami nincs ott... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #449 üzenetére

    Csak akkor ad bármiféle előrejelzést, ha nem amolyan "múltba néző" szettet vizsgálsz, amiben pl Witcher3, GTA V meg Crysis van... pillanatnyilag az egyetlen új játék amiről tudok, hogy az új konzolok képességeit is figyelembe veszi(az ilyen a jövő) az az Assassin's Creed Valhalla, amiben az AMD kártyák a többi játékhoz képest extrém jól szerepelnek(alighanem segít az AMD támogatottság is, persze ;) ).
    A következő ilyen a Cyberpunk lesz, meglátjuk, hogy tendencia lesz-e hogy az AMD jobban szerepel az új jétékokban, mint az előző-gen cuccokban, különös tekintettel az RT-re, ami egyelőre kb. minden megjelent játékban az NVidiákra van optimalizálva - persze, hisz AMD RT eddig nem létezett, meg különben is, piaci rész... :)

    Előfordulhat, hogy a Valhalla amolyan kivétel, és akkor max az AMD szponzorált címekben lesznek ilyen erősek a Radeonok... én a magam részéről nem előzést, sokkal inkább kiegyenlítődést várok az új játékok esetében, ahol a gyártók kártyái az általuk szponzorált játékokban valamivel jobban teljesítenek a konkurenciánál, a független címekben meg "ütésváltás" lesz, attól függően, hogy a konkrét engine-nek mi fekszik jobban.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz BiP #468 üzenetére

    Én a TPU-ra nem tekintenék szentírásként... az utóbbi időben a tesztelési metodikájuk erősen megkérdőjeleződött, de korábban is megvolt velük az a baj, hogy a generációkon átívelő összehasonlíthatóság érdekében nem fejlesztik se a tesztkonfigjukat, se a tesztcsomagjukat, így azért az összehasonlítások relevanciája erősen kérdőjeles...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz snecy20 #521 üzenetére

    Leginkább ne szorozd semmivel. Az alacsony kínálat elméletivé tette az MSRP árat, különösen, hogy az eleve csak a FE kártyákra vonatkozik, az AIB kártyák a kínálat normalizálódása után is 10-15%-kal többe fognak kerülni.
    Csak amíg hiány van, addig gyakorlatilag nem áll fenn szinte semmilyen összefüggés az MSRP és a tényleges végfelhasználói ár közt, legfeljebb annyi, hogy amelyik kártyának magasabb az MSRP-je, azért a piacon is többet kérnek.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #525 üzenetére

    "amíg egy termék nem kapható nincs bolti ára, amit adnak érte az az ára" - pontosan.

    "azt nem értem ha annyira tudja az árakat mért nem vesz onnan vagy máshonnan" - annyiért kereste amennyibe a boltban került? Amennyire látom, ezek a "Keresek..." hirdetések javarészt arról szólnak, hogy a boltinál olcsóbban kéne az illetőnek valami. ;]
    Meg hát vannak itt is mini-scalperek, akik ha tudnak, vesznek egy helyett kettő-három kártyát, aztán 80-100e-rel magasabban próbálják rásózni a népre - gondolom, a jótállást már nem ők nyújtják, ami így az eredeti vételi árra szól... :((

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Chaser #527 üzenetére

    "melyikben van a hiba, "scalper" vagy vevő ? ( :" Igen.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz detroitrw #530 üzenetére

    Játékfüggő, beállításfüggő.
    Nincs általános megoldás.

    Ha írsz konkrét játékot, felbontást, és minél konkrétabb beállítás-listát a játékhoz, akkor arra a kombinációra biztos tud valaki mondeni neked egy konkrét választ, de ha pl. váltasz felbontást(pl FHD->WQHD), máris változik az ajánlás.
    Mondjuk egy R5-5600X-szel vagy i5-10600K-val aligha fogsz mellé, ha kapsz valahol belőlük(az Intelből azt hiszem, egyszerűbb találni)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #619 üzenetére

    Azért ne csinálj úgy, mintha a DLSS minden játékban benne lenne, és RT-től függetlenül lehetne kapcsolgatni ki-be... alig 2-3 tucat játék támogatja, és minél alacsonyabb a kiinduló felbontás, annál látványosabb a minőségromlás...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #621 üzenetére

    Például erre gondolok:

    Itt tudtommal nem lehet az RT-től függetlenül bekapcsolni a DLSS-t(csak 4K-ban), és tippem szerint nem ez az egyetlen ilyen játék. Persze tudom, hogy van olyan játék is, mint a Final Fantasy, ahol RT támogatás nincs, de DLSS van, tehát nyilván nem kötelező a párosítás.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #623 üzenetére

    Olyan szinten függ össze, hogy mindkettőhöz való hardver az RDNA2 megjelenéséig csak RTX kártyákban volt megtalálható, ráadásul adta magát, hogy az RT bekapcsolása által keltett fps-deficitet DLSS-sel próbálják meg visszanyerni, és hát a Turing kártyák megjelenésekor nem tűnt úgy, hogy raszterizáláshoz is szükség lenne rá, hát valamelyest logikus módon összetapadtak.
    De kétségkívül technikailag nem szükségszerűen kell közük legyen egymáshoz. Gondolom, ezt hívják úgy, hogy "historikus okokból" tapadtak össze. :)

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz DEAQ #641 üzenetére

    "hivatalos leak"? És ezek után vegyen komolyan bárki?
    Nagyon alacsonyra került a léc így HW hiány alatt... lassan a konteók hitelesebbek annál, mint amivel itt néhányan előhozakodnak...
    Mi lesz a következő ezen a csúszós lejtőn? Gyártói tesztek...? Reklámanyagok...?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz DEAQ #645 üzenetére

    Nem a rossz szó használatával van bajom, hanem a mögöttes jelenséggel: hogy Blikket meg Borsot megszégyenítő módon linkeltek itt "leakeket" meg pletykákat... legyen az bármelyik gyártó bármelyik termékéről. Komolyan, mint egy hatéves gyerek aki képtelen kivárni bármit és minden azonnal kell neki.
    Csodavárás és irreális igények gerjesztése egymásra licitálva, kinek-kinek a saját színes szemüvege mögül... aztán mikor a valóság szembe jön, akkor meg megy a fanyalgás.
    Nagyon lelombozó...

    Ha már többé-kevésbé szakmai fórumon van az ember, talán elvárható lenne némi tárgyilagosság, és hogy a nép képes legyen kivárni a független teszteket amik a konkrét valós termék felhasználásával készülnek - én még pluszban üdvösnek tartanám, ha a teszteket értelmezni is tudná a közönség, de elvárni már nem merem.
    Én még olyan teszteken "nőttem fel", amikben ha volt valami anomália vagy érdekes viselkedése az alanynak, akkor a tesztelő utánament és megpróbálta megmegyarázni, hogy az mitől lehet, de már az ilyen tesztek fellelhetősége is a fehér hollóéval vetekszik sajnos... és nem csak itt a PH-n hanem sajnos a komolyabb nemzetközi tesztelőknél is(bár én csak az angol nyelvűeket olvasom/nézem, a németem erősen megkopott, mióta '95-ben abbahagytam a tanulását)

    A videocardz.net-ről nem tudtam eddig, de az én mércém szerint ha egy oldal leak-eket hoz le az önmagában elég ahhoz hogy a komolyságában kételkedjek. Bár kétségtelen, hogy manapság az általam komolynak tartott oldalak(pl. Anandtech, GamersNexus, TechSpot) is egyre gyakrabban foglalkoznak híresztelésekkel... sajnos. Azért wccftech szintre remélem soha nem süllyednek.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Semin #644 üzenetére

    Érdemes inkább a teszt topikjában próbálkozni...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz DEAQ #649 üzenetére

    Esetleg rámutatnál, mi a gondod a stílussal? Úgy értem, konkrétan, esetleg példával, hogy mit mire változtatnál... az sem tiszta, hogy hol becsméreltem bárkit is - egy viselkedésmintán kívül, ami nem gondolom, hogy bárkinek vele született tulajdonsága lenne, amin nem tud változtatni...
    A legkönnyebb dolog személyes támadásnak venni mindent és kikérni magadnak... ezt csinálják a hópihék is, értelmezés és érvelés helyett...
    Én a magam részéről a konfliktusok megoldását preferálom az elkerülésükkel szemben.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák