Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Vajon mennyire általánosak és visszatérőek ezek a driver problémák az AMD-vel? Úgy értem Ok, van egy ideig egy viszonylag normális driver, aztán a következő megint egy nagy lutri és így tovább a végtelenségig? Mármint a korábbi tapasztalatok alapján értem, főleg az RX5xx széria kapcsán.

    Meg lehet, hogy relatíve új az 5xxx széria, de azért már azóta is eltelt jó pár hónap... Szóval kb. mennyire várható egyáltalán, hogy beállnak a jövendő driver-ek egy kiszámíthatóan normális szintre?

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz dabadab #49 üzenetére

    Azokra az régi időkre, még régebbiekre is emlékszem, ez a fórum is televolt az akkor még ATi driver gondokkal, de gondoltam az már a múlté lehet, jött az AMD, így gyak. frissen újraindult, sokkal több tőkével, profibb fejlesztési lehetőséggel és support-al (gondolnám) az egész stb. és hát annyi idő eltelt azóta... Kérdés: akkor hol lehet a gond?

    Kár, pedig "muszáj" lesz AMD kártyát vennem a jövőben (HTPC felhasználás miatt) és ez a kép most így eléggé lehangoló a jövőre nézve, mert nyilván a Gaming sem utolsó szempont...

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz janos666 #51 üzenetére

    Fura, a HTPC-s és UHD filmes Topic-ok hsz.-ei és az ottani általános vélekedés alapján pont az AMD-t favorizálják több szempontból is. Kadenciahelyesebb és kevesebb a driver/Windows-os szenvedéses gond vele (hoha azért vannak/voltak) videólejátszás szempontjából. Oké, csak azt írom amit olvastam, az Nvidia kapcsán azért többen szoktak oda beírni tanácsért, mert épp valami nem működik ahogy kellene, lehet a számok törvénye is, nem tudom.

    Legalább fél éve használhatatlanul hibásan működik az AMD privát API-s HDR10 mód (nem megy át a Rec2020 metadata, legalább is nem minden felbontással)-> ehhez van valami linked, konkrétan miről van szó?
    Az Nvidia pedig nem is olyan rég tette csak rendbe a HDR-jét, addig minden driver-el hibás metaadatokat küldött ki. Az AMD-nél ez kb. folyamatosan hibátlan volt.

    Csak annyi negatívumról tudok eddig biztosan, hogy az NGU sokkal gyengébb volt AMD-n, mint Nvidia-n. De azt hiszem ez az új 5xxx-es kártyákkal már megoldódott (ugye it most MadVR-ről beszélünk elsősorban).

    (És ugye az Nv nemrég totál dobta a 3D MVC támogatást, pedig kb. semmibe nem került volna benne hagyni a driver-ekben, ez nálam spec egy érzékeny pont.)

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    AMD kártyám sose volt még, csak "Geforce-ok"... A legutóbbi egy 9800GT, amit elég sokáig használtam játékra és nem emlékszem, hogy komolyabb gond lett volna vele driver, vagy bármi más szinten. Persze ez monitor + játék, a HTPC + TV amire majd szintén kellene megint más világ. Fontos a színtér, bitmélység és hogy a HDR-el is minden stimmeljen, akadás mentesen és a lehető leg kadenciahelyesebben. Az olvasottak alapján sokszor ezekbe igencsak bele tud kavarni egy-egy driver, de eddig főleg az Nv felől olvastam ilyet, az hogy az AMD-vel is ilyen komoly gondok vannak az nekem még új.

Új hozzászólás Aktív témák