Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • somogyib

    őstag

    válasz Kalandor #59 üzenetére

    "Nem vállalja fel felelősségét, de bántja a lelkiismeret és hagy egy elnézést kérő cetlit - ekkor gyerek."

    Nem értem mit értesz gyereken, egy felnőtt is sokszor nem vállalja a felelősséget és elsunnyog.

    "Ami látható, az már kár."

    Minden szituáció kimenetele csak a kár és a hozzáállás mértéke.
    Legutóbb beletolattam egy öregember kocsijába parkolás közben. Annyi kár keletkezett, hogy kicsit megkarcolódott a lökhárítója, és kicsit el is mozdult. Az elmozdulást visszapattintottam, a horzsolást meg nézegettük, mire azt mondta, hogy annyira nem érdekes haladjunk tovább.
    Én voltam a hibás, és ha valami komolyabb ügy lett volna belőle nem is tagadtam volna, de az öreg letojta.

    Tehát ez számára se volt kár, holott a kocsijában kár keletkezett.

    (#61) Tikakukac: másoknak meg az a természetes viselkedés, hogy kiszállok, hátramegyek és könnygázzal telefújom a pofáját a nekem nem tetsző egyénnek. Minden más megoldás bíróság kérdése. :)

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #59 üzenetére

    A "nincs annak semmi baja" kollégáddal már találkoztam (törölt poszt, de újratettem a kedvedért).

    Megtisztelő, de a posztban egy reccsenésről írsz, ami a belvárosi hangos utca másik oldalán is hallható volt. Én pedig apró karcolásokról. Innentől kezdve nem látom, hogyan releváns a posztod rám nézve, és az illető akiről szó volt hogyan a "kollégám"!?

    Ha a kritériumaidat összehozzuk a tapasztalataimmal akkor ezek szerint az autósok 95%-a féreg. Vagy esetleg Te jársz túlságosan a föld felett...

    1. Felvállalja a felelősségét és hagy cetlit az elérhetőségeivel - ekkor felnőtt ember.
    2. Nem vállalja fel felelősségét, de bántja a lelkiismeret és hagy egy elnézést kérő cetlit - ekkor gyerek.
    3. Nem vállalja fel felelősségét és eltűnik - ekkor féreg.
    4. Nem vállalja fel felelősségét, de ha rajtakapják, még vissza is támad - ekkor aljas féreg.

    Had tippeljek Te a korábban beíró és személyeskedő hozzászólókkal együtt az első kategóriába tartozol ugye?
    ;)

    Kíváncsi lennék, hogy az itt a fórumon a meleg szobából, monitor mögül arcoskodók meg moralizálók közül amikor páran kimennek a hideg esős valóságba és rányitják egy másik kocsira az ajtót vagy picit meghúzzák, hányan hagynának ott egy cetlit (ismétlem egy piszricsálé ajtónyitás-karc vagy felületi horzsolás miatt)?

    Tudva hogy nekik -hasamra ütök- az 50E-be fog kerülni a B/M fokozat esése miatt illetve ők ugyanúgy bekapnak pár havonta (évente többször) ugyanolyan apró karcokat amelyek után _SENKI_ nem hagy ott semmit. Nekem 13,5 év alatt 1x volt olyan, hogy valaki adott elérhetőséget, 1x. az autót ellenben sokszor meghúzták. Már rég nem számolom. Eddig velem szemben egyetlen embert leszámítva mindenki a könnyebbik alternatívát választotta.

    Te lehet hogy hagynál elérhetőséget, de az is lehet hogy nem. ;) Nem tudom és nem kell a fórumon becsületszavadat adnod, hogy te nem hajtanál el...

    Abban viszont biztos vagyok, hogy a sok hangos huszonéves hőzöngő és erkölcscsősz döntő többsége nagyon hamar angolosan távozna...

    [ Szerkesztve ]

  • Diabolis

    tag

    válasz Kalandor #59 üzenetére

    És ebben a három mondatban össze is foglaltad a lényeget.

    Nem te szabod meg, hogy más hogyan viszonyuljon a saját tulajdonához, mert az nem a te tulajdonod.
    Nem te szabod meg, hogy mekkora általad okozott kárt tekintesz kárnak. Ami látható, az már kár.
    Nem kell megértened vagy elfogadnod ezeket a szabályokat, csak be kell tartanod, ha felelősségteljes felnőtt ember akarsz lenni.

    20 éves autóm van. Nem két havi fizetésem lenne egy másik. De ha milliomos lennék, ez a kocsi akkor is a garázs közepén állna lezsírozva, mert ÖRÖKSÉG!!! De ha nem az lenne akkor is imádnám.
    Volt amikor a paraszt a szemem előtt húzta végig a kocsimat amikor állt ki a parkolóból, én pedig pont mentem lefelé, dolgozni indulván. Elélléptem, megkérdeztem, hogy szeretné rendezni a helyzetet. Válasz: Köcsög rendőr, mit hatalmaskodsz?!?!?!
    Gyorsan tájékoztattam, hogy ad1: nem rendőr vagyok, de ad2: ha az lennék sem erre hivatkoznék, ad3: vagy visszavesz az arcból vagy kiveszem a szarjából.
    Visszaállt, 10 perc múlva megnyugodott, elnézést kért, és megegyeztünk egy összegben amiből nem fényeztettem le a komplett elemet, de mind a ketten reálisnak tartottuk.

    Tanulság: Húzd meg a kocsimat, előfordul, ha már nem tudod mekkora a szar amiben ülsz. De ha már rajtakaplak, legalább akkor legyél normális, húzd be füled farkad, és ismerd el amit csináltál. Főleg ha 30 kilós 18 éves suttyó vagy.... :D :D

    Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

  • UnA

    Korrektor

    válasz Kalandor #101 üzenetére

    Sejtettem, hogy nehezen fog átmenni a mondanivaló, megpróbálom egy hasonlattal.

    Van nekem egy profi és szeretett csavarhúzóm, már régóta segít sokféle helyzetben nekem. De a hosszú évek alatt azért lettek rajta nem csak mikrokarcok, de egyéb külsérelmi nyomok is. Ettől függetlenül teszi a dolgát, nem panaszkodik – ahogy én sem. Emellett persze vigyázok rá, mert hasznos.

    Vagyis, ha az emberek hasonlóan állnak egy autóhoz, akkor az apró problémák nem problémák többé. De ez csak akkor tud működni, ha ez a szemlélet általában véve azonos (vagy legalábbis hasonló) a többség szerint is. Látom, hogy ez nem igaz, ezért nem így viszonyulok a többiekhez.

    @Tikakukac: "Bezzeg mikor ... átvette az új tulaj" – ha az eladásra hajtasz, akkor te inkább üzletember vagy és nem felhasználó :)

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #124 üzenetére

    Itt nem az a lényeg, hogy minek tartja az ember, hanem a probléma a büntetés nem áll aranyba az elkövetett "Bűnnel" azt hiszem ez is benne van a társadalmi szerződésben, aranyosság/méltányosság elve :R

    Deal With It ;]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #129 üzenetére

    Aranyosan Ez az amit Mindenki elfelejt, mert a társadalmi szerződés is szubjektív úgy mint a kár fogalma. Megegyezés kérdése mint minden axioma. Persze hogy meg kell téríteni, de sok esetben el kellene fogadni legalább egy őszinte bocsánatkérést meg egy pohár ital mellet beszélgetést, lehet sokkal többet tenne Érted, mint egy újrafényezett ajtó ami volt 100K plusz :R

    Ja hogy nem tudtok elvonatkoztatni a pénztől, ez mar nem az én asztalom :P

  • UnA

    Korrektor

    válasz Kalandor #129 üzenetére

    "...szó nélkül elmentek, mert az autó használati eszköz és ha valaki szól érte még az anyjába is elkülditek."

    Szerintem túldimenzionáltad, ilyet nem írtam. Ezt mindig el szoktam intézni másokkal.

    @Tikakukac: a csavarhúzót más is szokta használni, és az sem probléma :D

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #138 üzenetére

    Az anyjába elküldést joysefke írta le

    Én azt írtam le, ha valami piszricsári kis ajtónyitás-karcnál verné a másik fél a tamtamot és azt hinné talált egy fejőstehenet, akinek most ki lehet számlázni egy komplett elem újrafényezését.

    Na akkor türelmesen elküldeném az anyjába. Ez nem azt jelenti, hogy tahó módon beszélnék vele, de egyértelművé tenném az álláspontomat, hogy nem, én nem szándékozom az autójának a kiglancolását finanszírozni egy ilyen esemény után.

    Na én erről beszéltem, bár lehet, hogy nem mindenkihez jutott el...

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #135 üzenetére

    Rendben :)

    Akkor nekem Kart okoztál ezzel a hozzászólással, fizetsz érte, vagy bocsánatot kérsz :DDD

    Minden más mellébeszélés :B

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Kalandor #145 üzenetére

    Elküldenéd az anyjába azt, aki kárt szenvedett, mert a te értékrended szerint nem szenvedett igazi kárt kárt, azt a kicsit meg nyelje be.

    Mint ahogyan én is benyeltem már számtalanszor. Sokkal-sokkal többször mint ahányszor én okoztam ajtónyitásos vagy egyéb hajszál-karcot. Ajtónyitásost lehet hogy még nem is csináltam (nincs még gyerekem és nem rugózik az ajtóm).

    Elküldenéd az anyjába azt, aki kárt szenvedett, mert a te értékrended szerint nem szenvedett igazi kárt kárt, azt a kicsit meg nyelje be.

    Még mindig nem érted. Elnézést kérek, türelmes vagyok stb. De ha eszkalálódik a szitu és a "kárt" szenvedett fél veri a vasat, hogy márpedig biztosító (hint: Kgfb biztosító jó eséllyel nem fizet álló motorú már leparkolt autók közötti ajtónyitogatásra mert azok már nem tartozkodnak veszélyes üzemben. Persze ez gumiszabály) vagy fizessek neki KP-t egy újrafényezésre akkor illedelmesen "elküldöm az anyjába". Értsd: illedelmesen felveszem a nem fizetek álláspontot.

    A "kár" súlyosságától és szituációtól függően hajolhatok egy helyszíni készpénzes rendezés irányába feltéve, hogy az a "kár" általam vélt mértékével arányos. Azoknál a károknál amelyekről itt eddig szó volt és amelyekről én beszélek (ajtónyitás, enyhe horzsolás) az semmiképpen sem egy teljes elem újrafényezése és ezt a helyzetnek megfelelő módon tudatnám is a gk gazdájával.

    Egyszer nyisd rá az ajtót M. Richárd gyöngyházfényes kabrió mergájára, aztán majd ha már egyszer tudsz újra beszélni, újra megbeszéljük, hogy a társadalomképtelen emberek egyéni értékrendje vagy a modern, demokratikus társadalmi szerződések szerint éljünk egy országban.

    Számodra én vagyok társadalomképtelen, számomra pedig a te hozzáállásod az. M Richárddal pedig majd akkor foglalkozom amikor találkozom vele.

    BKV-n amikor ráléptek az új bőrcipőmre mit kellett volna tennem, rendőrt hívni? Ügyvédet fogadni? Ugyan már...

    [ Szerkesztve ]

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #144 üzenetére

    Leírom az okát annak miért hoztam fel, A lényeg, az egészségedet(mentális állapotot beleértve) NEM vetíted ki pénzre, pedig az egyik legfontosabb dolog amivel rendelkezel, érdekes módon(ha jól értettem BP környékén élsz) nem háborogsz, hogy a koszos levegőt kell szívnod, pedig aztán ha valamiért azért lehetne kártérítést követelni, DE eszedbe sem jut, hiszen az egészségedért nem tettel semmi(Nem tudod munkaórára kivetíteni). Az hogy a nyamvadt dugóban/utakon kell küzdeni minden palimadárral, a hivatalokban és szinte mindenhol ugyan ez, meg sem rökönyödsz pedig ez igen komoly karokat tesz a mentális egészségedben, és NEM hőbörögsz hogy kártérítést akarsz.

    Ezt hogyan magyarázod ki?

    Erre írtam, le akarjatok verni a jövő evet is azon akit elkaptok, míg ami rajtatok múlik azon csak a sunnyogás megy :U

    A társadalmi szerződés szerint Az egészségedet ért károsodás is forinthasitató, csak hogy tudd :R

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Kalandor #172 üzenetére

    Meg mindig nem érted, NEM azt mondom, nem ért kár, hanem, hogy milyen módon történik ennek a meghatározása, sőt a következmények is.

    "vagy hogy egy tárgy nekem mit jelent vagy hogy egy tárgyért én milyen felelősséggel tartozom (autóbérlés)."

    Ennyire önkényes az ember, bezzeg ha gyorshajtásról beszelünk és arról miért ilyen magasak a büntetési tételek, akkor egyből másként áll a szád. Pont ha veled szembe alkalmazzak akkor már nem tetszik, mert ugye figyelmetlen voltál meggurult az autó és nesze neked 30K, pedig nem akartad.

    Hallgasd meg Leonard Cohen - Future c. számát, a lényeg amit merni lehet azt merni kell szabályozni(eddig tart a referencia) és a mérhetőség okán úgy büntetni ami csak kifér a csövön, de arra mar nem gondoltál, Neked 2-3 éves jövedelem egy autó addig a másiknak lehet 20-30, míg nekem 2-3 hónap.

    Ez lenne az aranyosság méltányosság elve, és igen meg kell büntetni aki vetkezett, DE NEHOGY TE MOND MEG hogy az egész jövőjét el kell zálogosítani(priusz és a többi amikor tényleg nem szándékosság volt).
    Csak ez az öregapó Talio elves fejedbe nem fér be, legalábbis nem mutatod jelét :DDD

    Igen az is kell hogy a másik fel is felismerje neki is érdeke, hogy elismerje amit csinált(tanulhat belőle, vagy éppen elveszik a jogsiját mert alkalmatlan, így nem jelentene veszélyt senkire), de ez meg mar olyan messze áll a humán viselkedés formától, hogy az fáj :R

    Remélem nincs harag :B

Új hozzászólás Aktív témák