Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    A saját területeiken nagyon jól elvannak a kínai cégek; végül a nyugati cégeknek lehet jobban fog fájni, mert ezután ők se mehetnek kínai piacra, amiről annyit álmodtak, legábbis ilyen megtorlás várható. Mondjuk a kínaik amikor lehet inkább a sajátot (nyugati másolatot) választják és látják a nyugati cégek, hogy amúgy se az a mesés hely számukra mint gondolták Kína.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    Mi viszont mint ország a kínaiakat választjuk, de ha két oldal élesen elvál és mondjuk végül nem is lesznek kompatibilisek egymással a technológiai megoldások... Nem hiába mondta az amerikai nagykövet:

    "miután magukkal hozzák az új 5G-technológiát, ők fogják irányítani annak felhasználását is. A kínai kormány kezére akarja játszani a saját és gyermekei jövőjét? Én aggódnék emiatt."

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Zeratul #7 üzenetére

    Ez nem arról szól, hogy a jó USA, meg rossz Kína vagy fordítva... Hanem, hogy mi egy nyugati szövetséghez tartozunk, de egy ilyen alap dologban pedig mást akarunk, mikor mások úgy döntöttek, hogy kínaiakat kizárják? Ez tarthatatlan. Szerintem Orbán végül elengeti a kínai 5G-t.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Tomassy00 #10 üzenetére

    Szerintem ez nem arról szól, hogy melyik biztonságosabb, hisz az összes megoldást meg lehet hackelni. Arról szól, hogy kinél lesz majd a lekapcsoló gomb. Elvileg egy olyan jövőt akarnának építeni, ahol az otthonok, önvezetőautók, ipar, minden közlekedés netre van kötve pár nagy felhőbe és abszolút függeni fognak a távkapcsolattól. Akié a rendszer az kikapcsolhatja az egészet, és... ezzel zsarolhat, vagyis hatalmat szereznének a kisebb államok felett ezzel. Megmondhatják, hogy nem tetszik amit csinál az illető ország, ha nem hagyja abba, akkor mondjuk pápá ipar. Nem is olyan kicsiben már megy hasonló. Pl. a Microsoft a millós nagyságrendű felhasználó táborral rendelzető Gab közösségi oldalnak (ami úgy határozza meg magát, mint a szólásszabadság közösségi oldala) megüzente, ha nem töröl bizonyos postokat, az egészet cuccot lekapcsolják, tehát a többi millió ember se használhatja tovább a Gab-ot. A Gab a Mcirosoft felhőjét használja.

    Az amerikai nagykövet ezt mondta:

    "miután magukkal hozzák az új 5G-technológiát, ők fogják irányítani annak felhasználását is. A kínai kormány kezére akarja játszani a saját és gyermekei jövőjét? Én aggódnék emiatt."

    De nemcsak ő szólt ránk, hogy hagyjuk ezt azonnal abba:

    "Strayer(Én: kiberügyekért felelős helyettes államtitkár) válaszában távlati veszélyeket sorolt és azt mondta, hogy „hosszútávú nemzetbiztonsági és gazdasági következményekről” beszélnek partnereikkel, ugyanis, ha „egy idegen hatalom kontrollálja a hálózatot, az drámai hatással lehet a gazdaságaink jövőjére”. Strayer szerint például zavart idézhetnek elő az alapvető infrastruktúrában, szellemi tulajdont lophatnak el, személyes adatokat szívhatnak le, és ez alapjaiban hathat a magyar gazdaságra. Strayer megemlítette, hogy Nagy-Britannia „több száz sebezhető pontot” talált a Huawei szoftvereiben. „Úgyhogy arra kérjük a (szövetséges) országokat, hogy alaposan gondolják meg a kínai vállalatok ajánlatait” - tette hozzá. A helyettes államtitkár szerint az 5G hálózatot a Huawei-jel kiépíteni a fenti kockázatok miatt hosszú távon költségesebb választás, mint finn, svéd vagy dél-koreai cégekkel (Nokia, Ericsson és Samsung), és azt hangsúlyozta, egy ilyen döntésnél a beruházás teljes életciklusát kell vizsgálni. "

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz gejala #16 üzenetére

    Mind Kína, mind a cégei éppen térdrerogynak, a kivétel ott is a számtech szektor. Lehet azt is szerertnék térdrerogyva látni.

    Most csak pár adat:

    "Even with the government focus on deleveraging, Chinese borrowing rose 14 percent in 2017, ballooning to 266 percent of gross domestic product, from 162 percent in 2008."

    Nagy a kínai GDP? Nos az adósságuk a GDP-jük 266 százaléka és 2008-tól több mint 100 százalék jött ehhez. Vagyis nagyon rövid idő alatt nagyon elb@szódtak a dolgok.

    Jó de mi cégekkel kötünk üzleteket, azok hogy állnak? Így:

    "Példátlan ütemben dőlnek be a kínai cégek"

    "Egyre nagyobb bajban vannak a kínai cégek, ahogy törleszteniük kell a kibocsátott kötvényeik után járó kamatokat. Két különböző bank becslése is azt mutatja ugyanis, hogy a dollárban és jüanban kibocsátott kötvények rekord mértékben dőltek be tavaly, vagyis ezek a vállalatok nem tudták fizetni a hitelekkel járó kamatkötelezettségeiket, illetve nem tudták refinanszírozni az adósságaikat "

    " a fizetésképtelenség rekord mértékre nőtt a vállalati kötvények körében. Ráadásul a várakozások alapján az idei évben sem várható érdemi megkönnyebbülés."

    "Sorra mennek csődbe a kínai cégek - rekordmagas a fizetésképtelenség"

    "Rekordmagasra szökött a kínai vállalatok adóssága a gazdasági lassulás és a hitelezési feltételek szigorodása miatt"

    "Sosem látott értékre, 159,6 milliárd jüanra nőtt a fizetésképtelen, kínai devizában denominált (onshore) vállalati adósságállomány a japán Nomura becslése szerint - ez a 2017-es szám mintegy négyszerese."

    "Corporate debt currently accounts for over two thirds of total debt, standing at 170% of GDP in 2015. This is more than twice the size of corporate debt in advanced economies (85%) and more than three times that of emerging market economies excluding China (50%) (Ma and Laurenceson, 2016).

    Jó de még esetleg mondhatod, hogy de azt hallottad, hogy Kínának van a legnagyobb deviza tartaléka, szóval lazán ki tudnak fizetni mindent és még marad egy csomó.

    Nos Kína devezia tartaléka ennyi:

    https://tradingeconomics.com/c..

    "China's foreign exchange reserves rose by USD 9 billion from a month earlier to USD 3.099 trillion in March 2019,"

    Szóval 3.099 trillió dollár amerikai trillióval a tartalék.

    Ehhez képest csak a nemrég "felfedezett" helyi kormányzat adóssága:

    "$6 trillion of local government debt may be lurking under the surface in China: S&P"

    Ráadásul a devizattartalék olyan papirokban van, hogy pl. 25 évig nem használhatják fel, vagy bukják a kamatot, vagy még amúgy sem.

    Szóval egy a lényeg: Kína iszonyatosan el lett adósodva nagyon rövid idő alatt, és ez még csak a jéghegy csúcsának a csúcsa amit ezzel mutattam. A deviza tartaléka pedig csak egy apróság az adósságához képest.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz <Adamsky> #21 üzenetére

    A kémkedés folyamatosan ment még mielőtt létezett számítástechnika és Kína bizony előbb létesült mint az USA. Nem kéne senki oldalára se állni a kettő közül, hanem mindtől védeni az üzleti titkainkat...

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Z10N #59 üzenetére

    " Ez világszinten nagyjából 70 milliárd dolláros forgalomkiesés, vagyis az USA intézkedése gyakorlatilag az egész IT ipart érinti."

    Ezek a cégek már a 1000 milliárdos nagyságrendet elérték.

    Csak azért mert a Google jobboldaliakat bannolt a Youtube-n több mint 70 milliárd dollárt vesztett értékéből.

    Szóval ők lehet máskét tekintenek ezekre a számokra és most pont olyan szakaszban vannak amikor belemennek, hogy sok pénzt veszítsenek hosszútávú célokért.

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák