Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #19 üzenetére

    az csak egy tdp osztály
    utódok kevesebbet esznek az tény, skylake talán 20-25%-kal is
    egyébként nagyon könnyű úgy kis fogyasztású cpu-kat gyártani, hogy hangyaPh@sznyi az órajelük:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #21 üzenetére

    máshogy gondoljuk jah, kettőnk közül én helyesen :K pontosabban tudom, szimpla matek
    te most gyakorlatilag összehasonlítottál egy sandy és egy haswell platformot, laza két generáció különbség
    előd alapórajele 2,5g, az utódé 2g
    platform szinten intelnél 5-9% cpu sebesség növekedés van pár éve az egyes platformok közt c2c
    fogyasztásban pedig 8-12% lehet c2c
    gyakorlatilag a két cpu sebessége kvázi ugyanakkora, de az utód ezt kevesebb fogyasztással prezentálja, lehet valamivel gyorsabb is akár
    turbotól nyugodtan el lehet tekinteni, a max turbo egy magra vonatkozik, és a turbo pont addig tart ameddig a cpu-ba épített vezérlő azt mondja oké a tdp osztály és hőmérséklet, de azzal sincs számottevő különbség köztük
    minél alacsonyabb órajel, annál kisebb a cpu-nak szükséges fesz. és nyilván kevesebbet is eszik
    az alacsony órajelen kis fogyasztás erre vonatkozott, nem nagy művészet bármelyik platformnál
    most is van asztali skylake i3 3,2ghz-es talán 35w tdp-vel 6100t, a 6100 3,7g - 500mhz különbség, %-osan kb 15% - az már 51w tdp-s
    nem mintha nem lehetne 3,2g-re beállítani akár a win alól a normál 6100-ast 3,2-re és ő is kevesebbet enne:) plána ha a lap engedi alulfeszelni
    az viszont egyértelmű, hogy fogyasztásban szépen lépkedett az intel c2c felfelé, teljesítményben lefelé*, de ezekért nem éri meg platformot váltani, csak aki új gépet vesz annak business, sandyről vagy ivyről skylake nem sokat ad
    összességében viszont régebben sem volt nagyobb a fejlődés, anno p4 c2d váltásnál volt durva, de p4 előtte évekig ment, ahogy utána a c2d is, most meg szépen lassan, tik-tak....:)

    szerk: *fordítva:)

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #23 üzenetére

    röviden-tömören
    tdp osztály nem = a tényleges fogyasztással
    turboban igazad van, nemrég szembesültem vele haswelltől már korrektebben működik, de a tényeken nem változtat, fentebbiek helyesek
    ivy vs skylake terén egyértelmű skylake nyer mindenben, de nem fele annyi fogyaszt közel sem
    6300hq pl real 4 magos mobil i5 ht nélkül - az első ilyen jellegű cpu - 45w-os tdp-vel, alapórajele 2,3g, turbo 3,2g, ez 45w-os és nincs mellette ht sem, nyilván nem eszik 45w-ot

    Amúgy azért ha megnézed hogy egy Broadwell procis Intel VGA-s géphez hogy lehet, hogy 45 Wattos táp elég, ugyanakkor A Sandy-s HP-mhez kell a 65 watt? - gondolom rájöttek hogy spórolhatnak ezen is, sok géphez anno is 90-es tápot adtak, vígan elment legtöbbje 65-össel is
    nemrég akadt kezembe ilyen kis 45w-os hp cuki táp, két fajta is, meg is szívatott rendesen ment nem akartak menni semmivel:) és nem azért nem ment mondjuk 2560p-vel mert nem tudná, hanem mert nem engedi
    szoktam mérni konnektorból komplett gépek fogyasztását, egy 65w-os notebook táp legtöbbször fél gőzön sincs kihasználva terhelve sandytől felfelé igp-vel és még abból lejön amit a hatásfok miatt bukik - igaz az nem sok, elég jó hatásfokon dolgoznak, 90% és felette /

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz MongolZ #37 üzenetére

    egyik boltban ahol dolgoztam konkrétan félrehívtak, hogy amd-t mertem ajánlani :))
    "mert annak vízhűtés kell"
    "nem úgy működik"
    "elromlik"
    "intel a cég profilja" :F
    felvilágosítottam őket 1-2 dologról:D
    de nagyot oboáztak amikor egyszer úgy döntöttem többet nem megyek be dolgozni ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz davidsone #40 üzenetére

    bezony :K valszeg azért esett felére a bolt meg küldték el a fele embert miután elmentem onnan ;]
    tulajok jó fejek voltak, egyik különösen, de amikor eljött a pont hogy tovább nem akkor nem, a jobb fej tulaj is kiszállt pár hónappal utánam
    még mindig eszembe jut a kedves kolleganő kérdése az ügyfélhez:
    "jáccásra' kell a gép?"
    :D

    saját ügyfelek:

    valami minőségi tápot szeretnék!
    van raktáron, 350w-os fsp, kb minden géphez elég
    de én minőségire gondoltam, codegen kell

    vettem itt egy hdd-t két hete, nem jó
    mi a baj vele?
    nem jó, húsz éve ezzel foglalkozom, ez nem jó! - 35 éves lehetett, 2005 körül járhattunk -
    megkérdezhetném mi a gond vele?
    nem jó!!!!!!!!!
    zoli gyere már ki...
    /semmi nem volt vele, visszakapta a pénzét nehogy szívrohamban haljon meg a boltban/

    azt a gépet szeretném ott! - rámutat a polcon egy házra -
    az csak egy ház és tápegység, abba rakjuk az alkatrészeket
    de én azt szeretném, az igazgató azt mondta az jó gép
    az csak egy ház és tápegység...
    az igazgató azt mondta az jó gép!!!!
    zoli gyere már ki...

    ue. más szituban:
    számítógépet szeretnénk
    50k-tól felfelé indulnak, attól függ mire kell
    - pár, látom sugdolózik az asszony, átlagnál bőven jobb a hallásom - ezek át akarnak verni, ott van a polcon több is 10000 ft-ért
    az nem számítógép, csak a háza és tápegység, abba rakjuk az alkatrészeket
    de van ott egy 20000-ért a másik polcon, az jó?
    az egy használt számítógép, 4 éves, internetezni jó
    - asszony megint suttog, ezek át akarnak b@szni -
    :D

    hallador ahogy mindenhol, ahogy most is:)

    haxiboy nagy multinál dolgoztam, 500+ ember, de annyi sutát istenem:)

    beszélget kettő, vga vásárlás
    nv-t veszek mert az jó gyártó annak biztos jó a hűtése!
    másik meg bólogat ;]

    laptop kéne milyet vegyek?
    acer a legjobb! még világít is
    :F :)

    most vettem új tápot, 500w-os - 100w-t max loadon evő géphez -
    mért is?
    mert kell annyi, bátyám villanyszerelő ő is mondta

    milyen tápot vegyek?
    fsp-t, rendelj a boltban ahol dolgoztam, 350w-osat kérj - én rendeltem nekik először értelmes tápot, nem is hallottak róla -
    azt mondták nem jó, vettem egy 450-es codegent, legalább annyi kell a gépnek
    1 év múlva...valami füst jött ki a gépből, nem tudod mi lehet a baj? be se kapcsol - kellett annyi a gépnek:) természetesen nem gariztak semmit -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz hallador #50 üzenetére

    volt lesarkazás védő szilikon gumi pár száz ft-ért, de nem sokan ismerték
    anno a kméti mistralban 2003 körül a vezető szervizes gyerek előttem sarkazott le egyet, el is öntötte a homlokát a víz:D
    pesti történeteket nem ismerek, arra nem mozogtam

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sanchez638 #53 üzenetére

    én gumit, lehet van is még vmelyik doboz alján
    hogy pontosan mi volt az anyaga passz, nem olvadt meg, sztem szilikon, azok sütőben is jól elvannak:)
    én nem használtam, nem sikerült lesarkaznom egyet sem
    mistralról jut eszembe, néha nagy bestbuy cuccaik voltak, sA hűtő 1k-ért talán, de réz betétes nagy bordával és még ledes is volt :))

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák