Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rodzser Mór

    senior tag

    válasz blattida #2607 üzenetére

    Köszi a válaszokat.
    Már csináltam így "utántöltéssel". Kiszedtem a mosószerfiókot, zuhanyfejet bedugtam, aztán töltöttem. Nem szivattyúzta le. Persze nem is töltöttem extrém magasságokig. Csak valahogy nem tetszik nekem, hogy pl 1/3-1/2-ig van a dob ruhával és amikor forog a dob, vagyis a ruhák nem teljesen alul vannak és látom a dob alját, akkor szinte nem is látok vizet a dob alján. Ami van víz, az mind a ruhákban van felszívódva. Persze nem minden programnál van ez az ennyire kevés víz, de általánosságban lényegesen kevesebb vizet enged a gép, mint ahogy én azt csinálnám.

    Nekem nem az kell, hogy víztakarékos legyen, hanem hogy vízben mossa ki a gép. Nem minden mosógépben van az általad említett több víz opció. Sőt, a legtöbb géphez nicns szerintem. Enyémnél sincs. Pedig igazán csinálhatnának ilyet, hogy akár több fokozatot megengedve lehessen kiválasztani egy megengedett maximális mennyiségig, amit a gép+motor biztonsága szabna kritériumként.

    Ha majd nagyon ráérek, akkor lehet, hogy lefuttatom az összes programot (üresen és aztán X kg mennyiségű lepedővel), legalábbis az elejét. Aztán leszivattyúzom a vizet és megmérem, hogy mennyi vizet nyom ki az üstből.

    Egyébként el kezdtem írni egy táblázatba, hogy melyik progrmahoz hány öblítést csinál. Sajnos a kézikönyv nem tartalmaz ilyen infókat. Talán megér egy próbát a gyártónál, hogy küldjék meg a "programot", legalábbis ami az öblítések számát és a felhasznált viz mennyiségét jelenti.

    Egyébként a vízrátöltés végett korábban felültöltös mosógépben gondolkodtam. De így az elöltős mosószerfiókján keresztül zuhannyal sokkal egyszerűbb a rátöltés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák