Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proof88

    addikt

    No, rengetegen írtatok sok mindent, ezért inkább csak arra reagálnék, amire reagálnék :DDD

    Azt tudni kell, hogy én sosem voltam olyan gyerek, aki beképzelt magának mindenféle betegséget. Sosem magyaráztam be, hogy ez meg az a bajom van. Én ha beteg voltam, az úgy kezdődött hogy lázas lettem, vagy ilyesmi, szóval tényszerű dolgok, és sosem kitaláltam. Ezt még fontosnak találtam kiemelni. Régen ezért nem értettem annyira, milyen az aki klausztrofóbiás, nem tudtam elképzelni milyen az, hogy elkezded rosszul érezni magad egy kis zárt helyen, vagy pl mikor megáll a metró az alagútban, sosem éreztem tőle rosszul magam (azért az utóbbi időkben történt metrós tűzesetek után már kicsit parásabb a dolog, de nem szoktam akkor sem rosszul érezni magam).

    Még az ami kimaradt a cikkből, hogy júniusban még voltak olyan apró tüneteim, hogy pl itthon voltam, ültem a gép előtt, és egyszer csak elkezdtem furán érezni magam, mintha stresszelve lennék. Mintha indulna be valami folyamat (esetleg egy roham). Na az ilyet úgy tudtam a leggyorsabban megállítani, hogy felálltam és kimentem pl a konyhába. Kész ennyi volt, máris jobb volt. De volt amikor kicsit többet kellett mozognom ahhoz, hogy megnyugodjak.

    Az a helyzet, hogy van olyan időszak az ember életében, 1-2 nap, amikor a munka mellett még mindenféle kötelező hülyeséggel kell foglalkoznia, papírmunkák, mi egyéb, és kimarad a mozgás. Nah júniusban is volt ilyen időszakom, de pl júliusban már sokkal több időt tudtam fordítani a rendszeres mozgásra. De ha 2 napig nem mozgok semmit, akkor már érzek olyan testi dolgokat, hogy tudom, kéne mozognom. Régen nem volt ilyen, de hát változnak a dolgok.

    (#1) robisz:
    Legelőször is meg kell tanulni leküzdeni a rohamot még mielőtt eluralkodna rajtad. Nem könnyű feladat de sokat segít ha tudatosítod magadban hogy "csak" pánikroham, nem vagy életveszélyben, nem fogsz belehalni.
    Igen ez nagyon fontos dolog, a moziban is nagyon sokat segített, hogy már tudtam miről van szó. De ehhez sajnos kellettek a korábbi tapasztalatok is, hogy tapasztalt legyek. És hát amíg nem elég tapasztalt ebben az ember, addig baromira meg tud ijedni. Viszont akkor az is segített, hogy nem szédültem. Pedig amikor rám jött a roham, direkt elkezdtem nézelődni, hogy szédülök-e, de nem szédültem. Ha szédültem volna, akkor azért az parásabb lett volna. :D

    Sokat segít a megfelelő légzéstechnika elsajátítása (lassú koncentrált belégzés és még lassabb kilégzés).
    Teljesen igazad van, ezt is kifelejtettem a cikkből. Még mielőtt elkezdtük volna tanulni a relaxációt, az volt a feladatom, hogy naponta többször is jó pár percen keresztül így kellett lélegeznem, hogy gyakoroljam. És ha jön valami, akkor fontos, hogy így kell lélegezni. Mert ha rohamod van, akkor felületes és szapora légzésed lesz, ami már egy olyan dolog, ami kémiai változásokat generál a véredben és saját magadat ásod el vele. Szóval a fegyelmezett légzés kulcsfontosságú.

    Az említett könyvről még csak hallottam, és tervezem az elolvasását. :)
    A linkelt filmet pedig megnézem a napokban. :)

    Ma már örülök neki, hogy pánikbeteg lettem :-)
    Igen, ugyanezt én is kimondtam, kb április-május környékén. Örülök, mert tapasztaltabb lettem, több rálátásom van a témára és ha valaki hasonló szituációba kerül, akkor könnyebben tudok rajta segíteni. Mert tudom mit kell neki mondani, mit kell neki tanácsolni ahhoz, hogy jobban legyen.

    Ja és látom hanali 5 órakor postoltad a cikket... nem egészséges
    ahogy írták, tényleg nem ekkor írtam a cikket, hanem korábban, csak így lett beütemezve a megjelenése. Egyébként mióta kórházban voltam, nagyon odafigyelek arra, hogy eleget aludjak. Viszont szerintem nem gáz, ha 4-5 körül felkel az ember, ha 10-11 körül lefeküdt este aludni. :) Volt ilyen időszakom és tapasztalatból mondom, hogy kb a legjobb időzítés, lefeküdni este 10-11 körül és korán, frissen kelni. Azt is fontos tudni, hogy sokkal hatékonyabb az alvás, ha éjfél előtt már alszol. Én is tapasztaltam. Szóval, többet ér az a 7 órás alvás, ami este 11-től reggel 6-ig tart, mint az a 8 órás alvás, ami hajnali 1-től reggel 9-ig. Van tudományos magyarázata is ennek, hogy miért hatékonyabb, meg én is tapasztaltam.

    (#4) turbuczn:
    a pánikbetegségre hajlamosoknak is tilos a neten való rákeresés!
    Pedig hidd el, hogy nekem segített, mert egyszerűen ha ilyen helyzetben van az ember, mint amiben én is voltam, akkor muszáj megnézni a sorstársak tapasztalatát is, főleg amikor arról van szó, hogy kinek mi segített. Én amúgy teljesen le voltam döbbenve, hogy némely tinédzsernek már hasonló problémái voltak, annyi idősen, amikor nekem bőven nem voltak még ilyen gondjaim! Meg azért az is sokat segít, hogy olvasom hogy ki milyen durva tüneteken ment keresztül, aztán 1 évtizeddel később mégis él még mindig, szóval ez is plusz erőt ad. :)

    (#6) Milka 78:
    de azóta is félek minden éjszaka,hogy el tudok e aludni,vagy fel kelek e hajnalba.Annyi áttörést elértem,hogy csak este szedek tabikat és mindkét gyógyszernek csak a harmadát,de ez alá nem tudok bemenni(gondolom attól félek,hogy megint rohamot kapok nélkülük).
    Én a relaxációt tudom neked javasolni. Az elalvásban is segít és fontos tudni, hogy ha relaxálsz, akkor eljutsz egy olyan pontra, hogy nyugodtan érzed magad, elérsz egy olyan állapotot, hogy tudod, békesség van, és az élet gondjaival meg fogsz tudni küzdeni. Komolyan, nálam ezt csinálja a relaxáció. Idő megtanulni, de nagyon megéri, és minél többször csinálod, annál gyorsabban jutsz el arra a pontra magadban, hogy már jól érzed magad. És akihez járok, azt mondta, hogy a lefekvéskori relaxáció nagyon sokat segít azoknak, akik évekig csak altatókkal vagy itallal tudtak elaludni. Szóval szerintem neked is ki kéne próbálnod. Viszont élőben kell elsajátítanod, szakemberrel, és azt kell csinálni amit mond! Igaz, hogy pénzbe kerül, a pszichoterápia nem TB-támogatott dolog, de szerintem neked is nagyon megérné!

    (#7) SymbianOS:
    Vicc az egész mai szemmel.
    az :) és fontos, hogy akik benne vannak, azoknak ez egy üzenet, hogy erő, kitartás, és lesz még idő, amikor ők is így fognak visszatekinteni erre a rossz korszakukra, hogy vicc az egész :)

    (#9) gabor85:
    Kalcium, magnézium, Béres csepp=egész napos "nem érzem magam stabilnak" érzés.
    szóval jól értem, hogy te pont rosszabbul vagy, ha ezeket szeded? :F

    (#10) szaszlaci:
    Nos, barátom :))
    Remélem azóta már elolvastad a teljes cikket.
    A tehéntej alapból egy szemét, mellé még kávézol is.
    Direkt írtam, hogy nem szeretem a tejet és nem is szoktam inni. A kávé az tény, de ahogy írtam, már leszoktam róla.
    Vizet kellene inni eleget, mert gyanúm szerint szerfelett keveset fogyasztasz belőle.
    Pedig hidd el, hogy évek óta én hirdetem környezetemben mindenkinek azt, hogy igyon elég vizet. Sztem kb 2006 óta minden nap lefolyatok magamba naponta 2 liter vizet, de ez nyáron általában 3-4 litert jelent. Nyáron bizony gyakran van az, hogy naponta kiürül 2 db másfél literes ásványvizes palack nálam. Szóval egyáltalán nem iszok kevés vizet. Mostanában váltottam csak csapvízre, pénzügyi gondok miatt. Egy ideig így is marad, jó az.
    Nem Magne B6-ot, meg ilyen placebó szereket, hanem normális hatóanyag tartalmút, és nem csak ezt meg Ca-Mg-ot nyaranta, hanem mindent, állandóan.
    Nem úgy nőttem fel, hogy marokszámra szedjem a kiegészítőket. Senki sem úgy nőtt fel. Nehogy már ez legyen az alap.
    Hát barátom, talán el kellene kezdeni odafigyelni a táplálkozásra és sportolni valamit.
    Megtörtént. Bár a táplálkozásra nem tudok jobban odafigyelni.

  • proof88

    addikt

    (#11) Jim-Y:
    nekem van egy haverom, neki is vannak ilyen pánikos dolgai. Szoktam vele beszélgetni, de csak idén tudtam meg, hogy néha vannak ilyen rossz időszakai. A durva az volt, amikor épp egy rossz időszaka volt, én meg már tapasztaltabb voltam a témában, és elkezdte mondani, hogy meg fog állni a szíve, meg ilyenek. :D Nagyon durva volt kívülről látni magamat. Mondtam neki, hogy menjél ki futni, hidd el az segít, és rájössz hogy semmi baja a szívednek. De amikor épp benne van az ember, akkor egy kicsit szkeptikus és parás. :DDD

    (#15) tojasalma:
    mert ez nem betegseg hanem egy megtanult reakcio
    hmm, ezt a megfogalmazást se hallottam még erre :) de érdekesen hangzik

    hmm elég durván írtad amiket írtál. Mindenesetre én felhagytam az alkohollal, a koffeinnel, kólát sem szoktam inni, cigizni életemben nem cigiztem, sosem füveztem, nem drogoztam.

    Egy érdekes dolog eszembe jutott az alkohollal kapcsolatban. Azt hiszem, májusban, szóval amikor már nem szedtem gyógyszert, megittam egy sört. Rá 3-4 órával, mikor már itthon voltam, csak úgy rám jött a remegés. Nem éreztem rosszul magam, semmi nem volt, de remegtem, mintha hidegrázásom lett volna. Eléggé zavart a dolog. 10 perc után elmúlt. Biztos ami biztos rákerestem az alkohol allergiára, de az teljesen más tüneteket produkál. Tervben van, hogy egy nyugodt hétvégén ismét iszok egy sört, megnézni hogy ismét kivált-e valamilyen negatív hatást, de még nem vettem rá magam azóta. Érdekes, hogy nem is kívánom a sört. Tavaly nyárig bezárólag kívántam a nagy melegben, de mostanában a nagy melegben sem. Persze lehet, hogy mert volt az a remegés, és tudat alatt inkább parázok tőle, hogy igyak. Mindenesetre teljesen fura, régen sosem volt bajom az alkoholtól és 1 sör ugye, fél sör / nem sör. :F

    (#20) tojasalma:
    szellemek? :) Mármint, csak 1 pillanatig gondoltad hogy ott vannak, nem? :)

    (#22) nyunyu:
    hmm köszi a linket, tényleg jobbnak tűnik az ára. :D

    (#25) Messa:
    huh elég durva! Örülök, hogy túl vagy rajta, igazából nem tudok többet hozzátenni. :)
    Egyébként nem gáz a hosszú hsz, örülök hogy leírtad. Igazából Amikor utoljára átfutottam a cikkem, már rohadtul untam. :D Szerintem csak az eleje érdekes meg a vége. A közepe, amikor részletesen leírom hogy ekkor meg akkor mi volt, csak azért írtam le ennyire részletesen, mert ebből a sokféle történésből áll össze az egész, és mikor benne voltam a "sűrűjében", én is nagyon örültem, ha valaki valamelyik fórumon részletesebben leírta az élményeit. Szóval szerintem a cikkem középső része csak annak érdekes igazán, aki benne van a bajban, aki még keresi a kiutat.

    (#26) Normi01:
    és mi volt kicsit pontosabban a problémád? :)

    (#28) Dany007:
    A cikkironal meg ha jol olvastam 6 napig volt bent. Hasi ultrahhang ekg meg egyebek... Azert ez inkabb nevezheto kivizsgalasnak, mint ami nalam volt.
    igen, teljesen kivizsgáltak, pedig semmi ismerős vagy ilyesmi nem volt képben, sőt én reméltem, hogy nem kell ennyi ideig benn lennem. A vese osztályon voltam egyébként, szóval olyanokkal voltam egy kórteremben, akiknek elég komoly szervi problémáik voltak. Szóval én nem is tudom, miért oda kerültem, bár a mentősök eleve oda kísértek, gondolom ez volt a "legkézenfekvőbb" osztály az összes közül a tüneteim alapján.

    (#29) Lacika25:
    Lefekszem aludni és csak az jár a fejemben, hogy nem kelek fel reggel, néha akár 1 órát is forgolódok, néha elalszom egy rövid időre, majd hirtelen megébredek s úgy érzem mint aki nem kap levegőt, pedig semmi bajom nincs.
    Neked pont ugyanazt tudnám javasolni, mint amit írtam (#6) Milka 78-nak. :)

    Ez egy álnok betegség, de még mindig sokkal jobb, mintha ténylegesen valami bajom lenne.
    Igen, én is így vagyok vele.

    Ha érzek valami furcsaságot, ami egy normális ember számára semmi, lehet észre sem veszi, az nekem azonnal elindít egy folyamatot.
    ismerős, én is egyre jobban elkezdtem figyelni a testemet, és ha valami olyat éreztem ami nem a szokásosnak megfelelő, már elkezdtem kombinálni, hogy miért érzem, mi csinálja, stb. Ilyenkor bizony, szerintem sport kell. Teljesen elvonja a figyelmed, aztán stressz szint is lecsökken, utána már nem is érzed amit előtte éreztél.

    Arra most a TV-nél való elalvást találtam ki, ez sokat segített.
    ez is egy érdekes módszer. Annak idején, mikor gyerek voltam és sokáig tartott egy film, de meg akartam nézni mert érdekelt, és jól megszívtam, mikor kb az utolsó reklám alatt jól elaludtam. :D

    Próbáltam először kávét inni, de csak rosszabb lett, aztán csak remegtem, alig bírtam beszélni.
    jáj. Olajat a tűzre. :DDD

    (#30) Viper26:
    és ha sokat ülsz, mert olyan a meló, akkor iktass be sportot is :K

    (#31) monosgeri21:
    no komment :DD

    (#32) SymbianOS:
    ne is mondd! Én is megrökönyödtem, hogy milyen sok embernek voltak hasonló tünetei! Elég durva, örülök azért hogy én életem első 24 évében megúsztam ezeket.

    (#33) Narxis:
    Meg kell tanulni a konfliktusokat és a stresszt kezelni, legjobb módja a sport és azon belül is valami intenzívebb, pl. squash mert gyorsan kifáraszt fizikailag, nem szellemileg.
    nekem konfliktus kezeléssel nem volt semmi problémám szerintem, vagyis ha valami problémám volt valakivel, akkor azt megmondtam neki. A stresszt azt tényleg kezelni kell és azt tapasztaltam, hogy a tekerés az jobb ebben, mint pl egy súlyzós edzés. Mindkettő segít, de a tekerés jobban. Gondolom a futás is ennyire eredményes. Régen rendszeresen úsztam, de az már nagyon régen volt. :(

    (#34) Ati3120:
    Nem tudom hogy mitől számít pánikbetegségnek de több dolgot tapasztaltam már én is azokból amit írtál de nekem szerencsére 3-4 év alatt volt 3 ilyen esetem
    én úgy tudom, hogy 1 hónapon belül kell lennie 4 esetnek, akkor beszélhetünk pánikbetegségről :)

    a szívem ver olyan hevesen hogy megmozdult az ágy alattam
    az igen :DDD

    (#35) Normi01:
    az igazság valahol a kettő között van, úgy értem, hogy fejben is el kell dőlnie a dolognak, de hozzáteszem, hogy én februárban nagyon nehezen lettem volna meg gyógyszer nélkül, szóval ha gyakorivá válnak a tünetek és állandósulnak, akkor meg kell segíteni a gyógyulást gyógyszeres kezeléssel, és közben életmódot váltani, itt jön képbe az, hogy fejben is eldől valamennyire a dolog, mert tenned is kell érte sok mindent.

    10év borzalom következett
    itt mérsékelted a sportot az életedben? Vagy szerinted mi okozta nálad?

    (#37) SLYM:
    egyetem+nem alvás+mellette meló, stb. hát nemtudom megéri-e mindennel egyszerre foglalkozni
    így most azt mondanám, hogy nem éri meg. De az is hozzátartozik, hogy magánéletemben is történt negatív dolog decemberben, ami miatt nagyon magam alá kerültem, napokig rosszul voltam tőle lelkileg. Kb fizikailag éreztem a lelki fájdalmamat. Aztán igazából az az egyetemi rosszullét az ez után volt 1 héttel. Szóval az is lehet, hogy ha jól alakul a magánéletem akkor, akkor meg sem történtek volna azok a dolgok, amik miatt ez a cikk született....
    Amúgy, én sosem szoktam unatkozni, nem értem azokat az embereket akik unatkoznak. Az a baj, hogy túl sok dolog érdekel jobban, mint hogy csak felületesen értsek hozzá, és ezért egy csomó idő elmegy azzal hogy olvasgatok mindenfélét, meg ugye bizonyos dolgokat gyakorolni is kell, nem elég olvasni. :D Szóval elég kevés az a 24 óra. De hidd el, megfogadtam, hogy alvásra ezen túl mindig lesz időm. Akkor is, ha nincs idő, akkor is fogok rendesen aludni. Az egészség nagyon fontos dolog.

    szerk.: 37. hozzászólásig jutottam el a reagálásban. Holnap folytatom, mert még át kell ugranom a másik cikkem topikjába, válaszolgatni egy keveset. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • proof88

    addikt

    (#39) DeFranco:
    kíváncsi lennék az irományodra :K

    (#60) Dany007:
    A vérnyomásom kicsit magas, de az már évek óta és nem vészesen.
    Bárcsak a cigiről tudnék így leszokni.

    nincs tervezve, hogy leszokj róla, és eljárj rendszeresen futni vagy tekerni vagy úszni? A rendszeres mozgással 1-2 hónap alatt rendeződne a vérnyomásod. Tovább fog nőni, úgy tudom ez kezdeti stádiuma a magas vérnyomás betegségnek.
    Amúgy én azt olvastam a koffeinről, hogy fogyasztása után 12 órával is ki tud hozni egy pánikrohamot, ezért sokan nem gondolják, hogy a kávé hozta ki belőlük, mert nem feltétlen akkor jön amikor megiszod a kávét.

    (#62) Normi01:
    anno azt mondta valaki, hogy egy gyógyszernek 3-féle tájékoztatója van. Mindegyikben ott vannak a mellékhatások, de a betegtájékoztatóban van a legkevesebb megemlítve, aztán az orvosi tájékoztatóban már több, de a teljes listát csak maga a gyógyszergyártó tudja. :DDD

    (#79) KonzolKartel:
    durva :Y

    (#83) Silentfrog:
    Mokás,hogy szembesültem azzal,hogy a fiatalok egy nagy része él a Frontinnal.
    Ezen bizony én is nagyon meglepődtem!

    Utálom a tömegnek az a fajtáját ami zárt térben van.
    lehet h ez okozta a mozis rohamomat is. Lehet, hogy ha a nézőtér szélén ülök, nem a közepén, akkor nem is jött volna elő. Vagy ha nem lett volna tömve. Mert ugye az egy plusz bezártság érzetet ad, ha közvetlen előtted, mögötted, melletted ülnek idegenek. Erre legközelebb odafigyelek ha moziba megyek, vagy olyan időpont kell amikor kevesen vannak. Mindenesetre most, hogy heti 4-5 napi tekerést csinálok, főleg hogy nincs bkv-bérletem tehát mindenhova tekerve megyek, még inkább úgy érzem hogy a stressz szintem mélyen van, szóval lehet hogy most sehogy sem jönne elő a mozis pánik.

    Sajnos az ember életének nagyrészét pedig igy éli le....
    hát igen, főleg nagyvárosokban necces a helyzet. Mi panel házban lakunk már gyerekkorom óta. Volt olyan, hogy már megőrültem, mert szerettem volna ha fél óra erejéig minden elku***l. Egyszerűen néha vágyok a csöndre. Egy panelházban, lakótelepen, elég nehéz csöndet találni. Volt barátnőmék külvárosban laknak, imádtam azt hogy ott csönd volt. Ha éppen nappal nem, legalább éjszaka! Itt meg mi van, szeretem az ablakom nyitva hagyni éjjelre, persze amikor lefekszek, tuti akkor vonulnak el a ház előtt üvöltözve. Bár ha bezárom az ablakot, akkor sem sokkal jobb ...

    (#87) robisz:
    Ha pl. rádjön egy roham egy bizonyos szituációban (nálam pl. vezetés közben) akkor tévesen összekötöd a tüneteket azzal az eseménnyel holott semmi köze hozzá. Így legközelebb már előre félsz a szituációtól és gyakorlatilag előidézed magadnak a rohamot.
    Ja ez mondjuk tény, ismerős.

    (#88) szaszlaci:
    az ételekben egyre kevesebb a mikrotápanyag, a környezetszennyezés pedig egyre súlyosabb.
    igen, ezt én is olvastam sajnos.
    A csapból is az folyik, Szent-Györgyi mennyi C-t (később pedig bioflavonoidokat) evett.
    Te fogyasztasz külön kiegészítő formájában C-vitamint? Mert megmondom, sok mindent olvastam pl body.builder.hu-n tavaly. Nekem van itthon egy fél kilós C-vitaminon por formájában. Szóval 1-2 grammot be lehetne vinni naponta. De még nem próbáltam ki, amikor gyomorbántalmaim voltak, nem akartam hogy esetleg ettől is égjen. Az is zavart, hogy más helyeken más-mást olvasok, ajánlott napi vitamin bevitelnek. Szóval néha nem tudom eldönteni, hogy adott adag most túl sok, vagy kevés. Pedig olvastam én a kommenteket, hogy amióta szedi XY a c-vitamint (pl napi 1 grammot), mennyivel jobban érzi magát. Mit gondolsz?

    Az ételhez: tavaly vagy tavaly előtt nyáron nagyon elkezdtem odafigyelni, rengeteg rizst ettem csirkehússal. Én naponta 4x eszek kb. Persze nem egyfolytában csirkét rizzsel. Sok mindent eszek. Viszont zöldséget nem igazán eszek, egy kis uborka vagy paradicsom a reggelihez, egy kis csemege uborka ebédhez, de almát meg ilyeneket önmagukba csak úgy nem eszek. Gyümölcsökkel jobb a helyzet, banánt kb minden nap eszek. Tervben van hogy banánturmixokat fogok iszogatni naponta, igaz ahhoz nagyobb banánmennyiségre lesz szükség. :D

    A rendszeres testmozgással az a tervem hogy már soha a büdös életben nem fogom abbahagyni. Ahogy írtam, 2 napig nem mozgok, már érzem hogy kéne, mert nem vagyok jól ...

    (#89) SLYM:
    ezen kívül ami még kis erőfeszítéssel megoldható az a napi 3 liter vízbevitel. szokni kell, de hamar megvan. és akkor hoppá már kevesebbet fáj a fejem, jobb a közérzetem
    Anno barátnőmet folyton rá akartam venni, hogy igyon többet. Jellemzően a nők baromi keveset isznak, és ha isznak is, akkor mindenféle hülyeséget. :D Már nem vagyunk együtt, de múltkor büszkén mesélte, hogy már eljutott odáig, hogy naponta megiszik másfél liter ásványvizet, de többet egyelőre nem tud. Azért ez is haladás mindenesetre a részéről.

    (#92) Narxis:
    Én elhatároztam, hogy mindent leszarok
    ahhoz képest az aláírásod kicsit bebiztosítottnak tűnik :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • proof88

    addikt

    válasz Dany007 #117 üzenetére

    jah, én azt olvastam h 20-30 perc alatt kezded érezni h hat, és kb 2 óra alatt maximalizálódik a hatása. Kb ezt is tapasztaltam, szóval ahogy írtad. :D

  • proof88

    addikt

    ahh ez a front ... ma szédelgek jobbra-balra. A boltos is. Azt mondta, neki mindig ez van amikor jön a meleg. Tavaly még nem éreztem meg ennyire a frontot ... :O

  • proof88

    addikt

    válasz Narxis #156 üzenetére

    tavaly nem voltam erre érzékeny. Szóval idén ez is újdonság számomra.

  • proof88

    addikt

    válasz proof88 #155 üzenetére

    tegnap enyhébb volt, ma megint jobban szédültem. Rohadt életbe. Pedig elvileg nincs fronthatás felettünk a met.hu szerint. Mondjuk a nyomás növekszik. De valami hat ránk az tuti, mert a pánikos haverom sincs túl jól kedd óta. Ő is arra panaszkodik, olyan mintha ivott volna. :C

  • proof88

    addikt

    válasz Atos23 #168 üzenetére

    Ritkán még szoktam érezni. De szerintem nem minden nap.

    Z0mbi: rászoktam a rendszeres tekerésre, nincs is bérletem most, mindenhova bringával járok, sokat segít.

  • proof88

    addikt

    válasz Atos23 #171 üzenetére

    Elolvastad a cikket teljesen? :D
    Kiderült, hogy semmi bajom, az egyik billentyűm nem zár tökéletesen és ezért néha extrasystole-m van, ami egyébként rengeteg fiatalkorúnak van, csak nem mindenki figyel fel rá ennyire és későbbi életkorban normalizálódik. :)
    Ez az oka nálam az extrasystole-nak. Ezt még 2009-ben állapította meg a kardiológus ultrahanggal. De már ő is megnyugtatott, hogy nyugodjak meg, ez nem gáz.
    Idén akinél voltam még nagyobb kardiológiai kivizsgáláson, ő is mondta hogy teljesen elhanyagolható mértékű nálam, és ez tágabb értelemben véve még normális, és nagyon sok serdülőnél megfigyelhető, majd az évek előrehaladtával normalizálódik a szűk értelemben vett normálisba. Vagy ő mondta vagy valahol olvastam, hogy a serdülők 2/3-ának van ilyenje, de felnőttkorra csak 1/3-uknak marad meg.

    Semmit nem szedek rá, lekopogom, jól teszi a dolgát. :B Rendszeresen tekerek is, szerencsére semmi bajom nincs vele. Azt is említettem a cikkben hogy a magnézium tabletta az mérsékelte az extrasystole-s tünetet, nos mivel 2 hónapja kalcium pezsgőtabit is elkezdtem fogyasztani, ezért áttértem olyan tablettára amit itt a topikban is javasoltak. Nem pont az mert pont olyan nem volt, de hasonló: Walmark Kalcium-magnézium-cink-tabletta. Azt hiszem 3 ezer ft körül volt. 100 db van benne, naponta elég 1-2 tabletta. Én egyelőre csak egyet szedek, szerintem hathat mert most pár napja megint volt egy pokoli forró időszak, 38 fok kinn és a tűző napon tekertem kb minden nap és semmi görcsöm, rángásom nem fordult elő. Szóval ajánlom ezt a tablettát. Egy ilyen tablettában 155 mg magnézium van, ami durván a 3x-osa a Magne B6-nak. És 400 mg Kalcium van benne, egy kalcium-sandoz pezsi tabiban meg 500. Szóval ez tényleg költséghatékonyabb így egyben, igaz nincs olyan reklámja mint a Calcium-Sandoznak vagy a Magne B6-nak. Meg cink is van benne, ami elvileg jót fog tenni a hajamnak meg a bőrömnek. Egyetlen hátránya a tablettának, hogy számomra nagy, én meg általában birkózok az ilyen tablettákkal. :D
    Actival Extra-t is beszereztem de azt még nem kezdtem el szedni, mert önmagában akarom érzékelni a kal-mag-cink tabletta hatását. :D A héten elkezdem szedni a vitamint is. Szerintem jövő hétre már atom-ember leszek. :DDD

  • proof88

    addikt

    válasz Atos23 #174 üzenetére

    Dehát a befejezés az maga a jelen. Amikor hónapokra bontva írtam az már idénről szólt. Szóval most az van amiket leírtam, utoljára júniusban volt pánikrohamom az említett mozis esetnél, azóta nem (bár moziban még nem voltam azóta :D). Fura érzéseim, stb ilyenek nincsenek most, néha szédülök enyhén de akkor napokig (eddig azt vettem észre h akkor szédülök amikor hidegből melegbe vált az idő, aztán amikor állandósul akkor már jó). Majdnem minden nap tekerek, amikor nem tekerek, aznap itthon csinálok némi edzést. Gyakorlatilag tehát minden nap rászánok legalább 1 órát arra, hogy mozogjak. Tekerés közben is kihajtom magam, szeretek a forgalommal együtt haladni.
    ELTE-IK-ra jártam, progterv info szakra. Az most ugye nem megy, mert megszűnt a jogviszonyom. Újrafelvételizni egyelőre nincs lehetőségem, majd jövőre. Most a pénzszerzés az elsődleges számomra. Ugyebár dolgoztam egy rövid ideig egy cégnél, de az határozott idejű szerződés volt és lejárt, ezért most munkát keresek, épp ma voltam tesztet írni egy helyen. Most megpróbálok kicsit a karrierre összpontosítani és a sulit majd legkorábban jövőre folytatom, de még meglátom. Most az anyagiak stabilizálása a legfőbb feladatom. Szeptembertől még folytatni fogom a terápiát, mert elutazott nyáron az orvosom, ezért volt egy kis kihagyás. Egyébként ma mikor voltam tesztet írni, egy kis szobában voltam 3 másik emberrel akik szintén tesztet írtak. Egy pillanatra rám jött az elején, hogy valahogy a pulzusomra koncentráltam és kényelmetlenül kezdtem érezni magam, ezért gyorsan elkezdtem a légzésre koncentrálni és 2 mély lassú hasi belégzés és még lassabb kifújás után a feladatokra összpontosítottam, aztán nem volt baj, majd ezt meg kellett ismételnem 5 perc múlva, aztán végérvényesen békén hagyott az érzés, a maradék ~2 és fél óra során már semmi gond nem volt. De ez sajnos még előjön nálam, ha kis zárt térben vagyok ÉS nem egyedül, hanem több ismeretlen emberrel.

  • proof88

    addikt

    válasz fracture333 #176 üzenetére

    sztem simán benne van ... nálam ugye a hasi gondok is előfordulnak, ha ideges vagyok.
    Meg a barna maci is ürít mikor ideges. :D Mert ha készülni kell a harcra akkor a felesleget üríteni kell.

  • proof88

    addikt

    válasz Atos23 #178 üzenetére

    És mit jelent a kórosan lassú? Sportolhatsz mellette? Szoktál is? :D

  • proof88

    addikt

    válasz Atos23 #180 üzenetére

    Szép, akkor mozogsz szépen. :) Ennek örülök, bár orvosi oldalról nem értek hozzá, de azért remélem hogy így megéred még a 100 éves kort. :D

  • proof88

    addikt

    válasz udi #183 üzenetére

    Engem is próbált már egy két orvos pánikbetegen beállítani de mikor elmesélet egy napomat ő pánikolt be tőle kb :C :DD :DDD

  • proof88

    addikt

    válasz icecave #186 üzenetére

    igen, hallottam már ilyesmit, hogy háziorvos is felírt. De ha megoldható, akkor próbáljatok természetes gyógymódot találni rá: napi szintű testmozgás, pl elmenni tekerni 1 órára valamerre, futás, ilyesmi. Illetve amikor jön a roham, akkor koncentrálni kell a légzésre: mély, egyenletes légzés kell, hasi légzés, lassan beszív, és még lassabban kifúj. Ezt szép lassan csinálod pár percig és jobb lesz, minél előbb kezded el annál gyorsabban véget ér a roham. Bajod úgysem lesz a rohamtól, meg nem fulladsz max légszomjat érzel, tudatosítsd ezt magadban és el fog múlni. Még ami hatásos lehet, hogy amikor érzed hogy indul a roham, elkezdesz valami jó poreszt nézni.

  • proof88

    addikt

    válasz icecave #189 üzenetére

    jaja, akkor jobban kijön ha elkezdesz kombinálni meg "üresen járatni" a fejedet. Én is amikor lefoglalom magam meg tevékenykedek rendesen akkor semmi gond.

  • proof88

    addikt

    válasz whitezo88 #200 üzenetére

    azért nem tudtad mert ez kb másfél éve kezdődött nálam, mármint maga a pánikbetegség :K azóta mondjuk majdnem teljesen olyan vagyok mint régen, szerencsére :D

  • proof88

    addikt

    válasz #57770240 #202 üzenetére

    Hajrá! Hogy vagy mostanság? Én tünetmentes vagyok már. Te is az leszel, csak a megfelelő lépéseket neked is meg kell tenned. Nem olyan rövid ez az út, de menni fog. Még mindig ugyanazokat tudom tanácsolni, mint anno: rendszeres testmozgás, főleg most hogy nyár van és jó idő, és érdemes kimenni a szabadba és mozogni valamit. A másik meg a szex. Ha nincs szex, akkor is segíthet egy közelgő rohamon, ha keresel gyorsan egy kis cicababát, és lefoglalod a gondolataidat vele, azzal hogy legalább nézed. :D

Új hozzászólás Aktív témák