Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Silenzio #29 üzenetére

    "Egyrészt hátrább az agarakkal, ki vagy te, hogy így beszélj velem? Másrészt szövegértésből ölég béna vagy. Vagy csak nem akartad felfogni, mit írok. Tipikus Ph! jelenség. Az ember szajkózza a hülyeségét, a többi meg, ahelyett, hogy arra válaszolna, amit írt, rákontráz a saját hülyeségével. Gratulálok. Én ugyanis nem arról beszéltem, amire te válaszoltál."

    Nézd, mintha Te kezdtél volna itt ömlengeni. A szövegértéssel szerintem nem sok gondom, hiába próbálod rám vetíteni, ugyanis mint elismerted, Te olvastad félre az egészet. Gondolatolvasásból tényleg ölég béna lehetek, hogy nem bírtam kitalálni, felfogni azt, amit nem is írtál oda; de amit írtál, arra válaszoltam.
    Írtál mást is hibásan, amit már nehéz lenne arra az egy félreértésre kenned. Pl. "low profile"-nak nevezted a procit kétszer is. Majd azt, hogy nem örülsz, hogy "beszáltak a vga piacra" [sic], miközben jelenleg csak IGP-ik vannak, de azok már tizeniksz éve. Majd írod, hogy "olcsóbb i7-es", pedig az ULV i7-esek épphogy a legdrágábbak szoktak lenni az Extreme edition után. Másrészt, laptopoknál általában ki szokták írni az órajelet, ott egyből látszik, hogy mennyire alacsony is az órajele a normálhoz képest. Az i5 2390T-t is másodszor hozod fel, pedig az is egy alacsonyabb fogyasztású (35W), s ezért cserébe alacsonyabb órajelű darab. AMD-nél is voltak ugyanígy A64 X2 3800EE óta alacsonyabb fogyasztású, cserébe alacsonyabb órajelű procik, s ugyanúgy drágábban adták őket, mint a hasonló sorozatszámú, de normál fogyasztású darabok. Ez az alacsony fogyasztásra válogatott procik felára.

    Jelen hsz-ed már végre következetesebb, de evvel sem értek egyet. Fő mondandód: "i7-nek mernek nevezni egy azzal köszönőviszonyban sem lévő valamit" -- igenis köszönőviszonyban van, mert annak a kategóriának ez a legerősebbje, mind órajelben válogatott darabok, mind pedig funkcionalításban ezekben van a legtöbb fícsör. A gond az, hogy nem vagy hajlandó elfogadni, hogy nem azonos kategóriákat hasonlítasz össze. Nagyon sarkított példával, egyik robogó, ami elmegy 2l-ből, másik sportmotor, de megeszi a maga 10l-jét 100-on. Egyiknél a fogyasztás, másiknál a teljesítmény a fontos, pedig mindkettővel meg lehet tenni az A-ból B-be távot.

    "Azt meg ne akard már nekem bemesélni" -- ilyet nem is állítottam, ne add a számba kérlek.

    A mITX résszel egyetértek, arra nem is írtam semmit. Én is leírtam már annyira sokszor a fórumban itt-ott, hogy elégedetlen vagyok a mITX kínálattal és árakkal. Jó ideig terveztem az Ionos mITX konfigom Trinityre váltani, de a szűk kínálat és a magas árak miatt továbbra is marad a régi.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák