Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz RubbishBin #465 üzenetére

    Tizedszerre már igen. Elsőre nyilván nem.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • UnA

    Korrektor

    válasz RubbishBin #465 üzenetére

    Bármennyire is ciki a bejegyzés, aki egy témában logikus érvelés helyett a személyedet támadja, azzal nem érdemes foglalkozni. :K

  • fenyes

    csendes tag

    válasz RubbishBin #465 üzenetére

    Szia, egy könyvet szeretnék javasolni. Fikciós regény, valós szereplőkkel, ami az emberi tudatokba ragadt kapcsolatok mechanizmusát boncolgatja, akár megtörtént is lehetne.

    Irvin D. Yalom: Amikor Nietsche sírt
    https://moly.hu/konyvek/irvin-d-yalom-amikor-nietzsche-sirt

  • Eastman

    őstag

    válasz RubbishBin #465 üzenetére

    Szia!

    Én is ajánlok egy könyvet; Füst Milán: A feleségem története. (Nem a film!!!) Kb. hét éven keresztül írta, irodalmi Nobel díjra jelölték érte.

    "Szerelmes és gyilkos indulatok fűtik a kapitányt, aki a regény címével ellentétben alapvetően nem is a felesége, hanem a saját történetét meséli el, miközben megszállottan bolyong a világ nagyvárosaiban. De ez csak a regény egyik síkja a sok közül, hiszen egy pokoli alászállásnak is szemtanúi lehetünk, melynek során Störr kapitány az emberi létezés és a tudatos észlelés kérdéseivel is szembesít, megtapasztalva közben az egyéni és közösségi elmagányosodás kínzó stációit.

    A feleségem története a füsti életmű egyik legfontosabb darabja. 1942-es megjelenésekor Az Ujság recenzense a következőt írta a regényről: 》Hogy korszakalkotó mű-e, nem tudom, nem is lényeges. De az életemet teszem rá, hogy remekmű《, hozzátéve azt is, hogy A feleségem története 》ugyanabból az anyagból készült, mint a világirodalom alig néhány – valóban nagy regénye《. Ungvári Tamás ugyanakkor 1959-ben azt írta az Ország-Világban, hogy a megjelenésekor csak két kritika foglalkozott a könyvvel, 》lustán, kelletlenül, fanyaron《. Miután azonban a Magvető 1957-ben újra kiadta, napok alatt elfogyott a könyv, és ekkor már 》a kritika is hódolt a mesternek《. Nagyjából abban az időben adta ki a francia Gallimard is a regényt, a francia lapok pedig ódákat zengtek a könyvről, amelynek már a keletkezése is legendás. Füst több helyen is elmondta, hogy hét évig napi tíz óra munkával írta a regényt. 1942-ben a Film Színház Irodalomnak nyilatkozva így fogalmazott:

    》Szerzetesi életet éltem a hét év alatt, egyetlen egyszer sem voltam színházban, moziban, nem olvastam ujságot, s nem hallgattam rádiót《. 1967-ben a Magyar Szónak is azt mondta, hogy ez idő alatt nem volt ünnepnapja vagy vasárnapja: 》S e hét év alatt negyvenezer oldalnyi vázlatom halmozódott fel... (...) Arról, amit éjjel írtam, reggel már meg tudtam mondani, hogy elégedett vagyok-e vele vagy sem. S ennek köszönhetem, hogy hét évig sikerült az érdeklődésemet fenntartanom《. Később több helyen elmondta azt is, hogy a negyvenezer oldalnyi vázlattal és jegyzettel hat hétig fűtötte otthon a 110 literes fürdőkályháját." Nyilván már a megjelenés után. :)

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Aktív témák