Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr. Byu

    aktív tag

    válasz cqr #21 üzenetére

    Van valami kényelmes arányosság az iPhone képernyőméretében. Stabilan, egy kézben tartva a hüvelykujjam éppen akkora területet tud bejárni megerőltetés nélkül, amekkora a kijelző, és a kijelző bal felső sarkát éppen kényelmesen el tudom még érni (pedig nem vagyok egy kis kezű ember :) ). Ennél szélesebb, vagy hosszabb kijelző esetén egyszerűen nehézkesebb lenne a kezelés, ez egyértelmű. Nem voltak hülyék az Apple-nél, amikor ezt a képarányt és képméretet kitalálták, szerintem végeztek erre vonatkozó felméréseket, vizsgálatokat.

    Természetesen ha éppen nem zavar semmi, és megengedhetem magamnak, hogy a telefont berakom a bal kezembe, és a jobb kezemmel csak navigálok, akkor jobban jönne egy nagyobb kijelző.

    Tehát a kérdésedre válaszolva, igen, komoly esélyét látom annak, hogy adott méretű telefonban a kisebb (pontosabban rövidebb) kijelző kényelmesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • Everman

    addikt

    válasz cqr #21 üzenetére

    A kijelző méretét nem a felbontás és a képarány adja, hanem a képátló mérete (3,5-4-4,3").
    A 16:9-es megoldások több okból is rosszabbak, egyrészt kevesebb információ fér el egy sorban, márpedig egy telefont legtöbbször portré állásban használunk, másrészt a virtuális billentyűzetnek is jóval kevesebb helye van, így kényelmetlenebb a használata. Az egyetlen előnye a filmek esetén kamatoztatható, apró gond, hogy erre használják a legkevésbé ezeket az eszközöket.

    Az meg elég lényeges, hogy alul és felül legyen keret, mert elforgatott állásban nem árt, ha van felület amit meg tudsz fogni, mégpedig úgy, hogy nem nyúlsz bele sem a képernyőbe, sem az az alatt elhelyezett érintésérzékeny kezelőszervekbe.

Új hozzászólás Aktív témák