Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pusszycat

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Meg nem találkoztam még vízhűtéses laptoppal sem.

    A tesóm ropogós ryzen 5-es laptopja meg legtöbbször csendben van. Na jó, ő csak böngészget rajta.

    Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Meg az, hogy mindenből van már bőven használható is. Így a fizika (hűtés, akkuidő) is kevésbé akadály, ha 15-45W-ból is elvagy.
    Ezt a másik topicban is kiveséztük. Szerintem ma jóval árnyaltabb a kép mint pl. 4-5, de akár 1-2 éve is.

    - Fejlődtek a notik (cpu-k, kösz AMD) és nyilván nem érik el egy 65-95W desktop cpu erejét de arra ritkán van szükség, az átlagos feladatokra vetítve meg notiban 25-45W-ból is lehet hozni annak a felhasználói élménynek a 95%-át. (A desktop kis mindenes szerverhez otthon lassan elég lassú cpu-t nem találok. :D)
    - És ez nagyon sok átlagusernek bőven elég ma. (Egy 6/12-es cpu 3.5GHz-et tud 30-35W-ból. Pár éve desktopban vért izzadva se tudtál 6/12-es cpu-t venni, fogyasztástól függetlenül se...)
    - Ez hűthető is.
    - Drágultak a notik, de a desktop (cpu/dvga/ram, minden...) is. Közben más fronton is előreléptek a notik, amiknél most én is elcsábultam ilyenekbe futni bele: 16:10, FHD, WQHD, 90-165Hz, 4-500nites kijelzők. De vannak végre 4K60p képes Type-C portok, töltők, light használattal 8-12 órás üzemidők. Akit érint, megfelelő erejű gpu-k.
    És ilyen feature-ök mellett már alig van feláruk. Ha havonta 1x viszem a gépet már akkor is felmerül, hogy 300k egy ilyen 5600H-s gépért mintsem 4 hónapig vadásztam OEM 4650G-re, dvga nincs, stb... árban meg olcsóbb 10-20%-kal az egész.

    Igazából ma már gyakorlatilag bármelyik verzióból kijön egy jól használható, nem kompromisszumos modell sok átlagusernek. Ez a kulcs szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák