Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz zetor2000 #42 üzenetére

    OK!
    UHD vagy 2160p felbontása 4096 x 2160 (esetleg 3840 x 2160 a kijelző gyártók miatt)
    QHD /WQHD illetve1440p felbontás 2560 x 1440 pixel.
    A 2K = 2048 x 1080 felbontás
    A FullHD az majdnem 2K.
    A 720p majdnem 1K
    Az SD felbontás kb 0.5K

    Ha a kijelző gyártók miatt az UHD felbontás nem éri el a 4K-t, akkor a FulHD is 2K

    "A 4Ks 13" laptophoz meg rendesen kell egy nagyító, hacsak nem nagyítod a rendszer ikonokat / feliratokat. Nem mondom, hogy nem jó, csak alapértelmezésben g*... nagyon kicsik."

    Rossz az op.rendszer skálázása, nem veszi figyelembe a kijelző méretet és a távolságot. A Windows store appok általában jól skálázódnak, mert minden képernyő méret esetében ugyan azt a látványt várjuk el.
    Például egy grafikai program esetében a munkaterület növelése a fontosabb. Akár programonként is lehetne a betűméretet változtatni. Legkésőbb a Windows 14-16 környékén ez is megoldódik.
    A Vista újítása volt, hogy egy virtuális kijelzőre számítja ki a látványt a rendszer. Onnan skálázódik át a fizikai kijelző felbontásra a megjelenítés. Nincs elméleti akadálya a látótér optimalizálásának.

    'Emellé meg van egy (igazából 3) laptop, ami kicsi, könnyű és csendes, de nem jó semmire."

    Minek gyűjtesz/vásárolsz használhatatlan dolgokat?
    Ez nem az én vagy a mi bajunk.

    " 4K monitor, TVre is kötve, egér, mecha klavi stb. Meg egy NAS, hogy minden elérhető legyen, ami kell."

    Nekem ez nem gond. Egyetlen USB-C dokkolóval meg tudom oldani a problémát.
    A telefonom is rádugható, mondhatni desktop számítógépet tudok belőle csinálni, ha akarom.
    Nem akarom. Ha komolyabb teljesítmény szükséges akkor bekapcsolom az asztali gépet.
    Probléma megoldva.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák