Hirdetés

2019. február 19., kedd

Gyorskeresés

(#1) Maxxy10

Maxxy10
(senior tag)

A lite csak kijelzo meretben lesz mas mint a sima S10?

(#2) Zolik

Zolik
(senior tag)

Ezek totál spekulációk. Ki árazta be és mi alapján? Van hivatalos gyári árlista? Nálunk úgyis kb 15-20%-al drágább lesz az összes variáns hála a VB áfánknak és a lehúzós jogdíjjaknak köszönhetően amit a háttértárra vetnek ki.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#3) kbyte1024 válasza Zolik (#2) üzenetére

kbyte1024
(PH! addikt)

Artisjus.....hogy rohadnának meg!

(#4) janeszgol válasza Zolik (#2) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

És minél nagyobb a háttértár, annál magasabb a jogdíj. Amúgy a Lite szimpatikus.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#5) weberzolee válasza Maxxy10 (#1) üzenetére

weberzolee
(fanatikus tag)

Nem valószínű, jobb hardverrel, új dizájnos kijelzővel miért adnák olcsóbban mint az előző csúcsot? Sanszos a gyengébb proci és kevesebb, esetleg gyengébb kamera, valamint a kevesebb ram (a másik 2 S10 -hez képest).

[ Szerkesztve ]

(#6) zsoltti válasza Maxxy10 (#1) üzenetére

zsoltti
(senior tag)

Pedig egy lapos kijelzos csucs Samsungra en is beneveznek, jelenleg egy S8 Active-ot hasznalok...

Asus Passziv Zenbook ultrabook elado!!! + Gamer Gep bontas

(#7) atike válasza Maxxy10 (#1) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Érdekes lenne... :)

(#8) daninet válasza kbyte1024 (#3) üzenetére

daninet
(PH! addikt)

Ez az Artisjut lerágott téma. Senki nem szeretné a többezer eurós büntiket se ahogy németek nyomják. Ez egy kis ár azért, hogy békénhagy az állam.

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#9) sKie^

sKie^
(tag)

Ezeket a UK arakat, meg az atszamolast en azert eros fenntartassal kezelem.

''Genyo Kapitany nem kegyelmez!''

(#10) Zolik válasza daninet (#8) üzenetére

Zolik
(senior tag)

Egyáltalán nem lerágott téma. Szerintem százezres darabszámban mérhető azoknak a készülékeknek a száma amin 1db jogvédett tartalmú anyag sincs mégis befizetik ezt a "különadót" kvázi védelmi pénzt. Mire föl? Nagymutteréknak vettünk tabletet amin kb sudokuzik meg olvasgat, de ugyan úgy megsarcolták a tablet árát, hogy békén hagyják őket? Ne hasonlítsuk már ezt ahhoz, hogy töltöd a filmeket meg játékokat.. pl egy 512Gb-os háttértáras teló után több mint tízezer ft-ot zsebre vág ez a rabló banda! Aki meg olyan hülye a németeknél hogy nem vpn-en keresztül tölt le az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dare2Live válasza weberzolee (#5) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Samsung vagy elore lep ar/ertek aranyban is meg inoval vagy lehuzza magat.

Ahogy kinaban es most indiaban ugy fog a reszesedese 20-30%rol 1-2%ra esni.

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#12) Dare2Live válasza Zolik (#10) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

1millio1 ilyen mire fol van vilagbajnok afaval adodert semmi erdemit nam ado allammal...

Artijus icipici csepp...

A dohányzás se káros, sok nagyapa, dédapa száritott diófa levelet tekert újság papírba, és azt szívta. Mégse a tüdőrák vitte el őket sok esetben. by k.feri80

(#13) gthomma

gthomma
(fanatikus tag)

460 ezerért 1TB ?? Szánalmas. Ennyiért 32GB RAM és MINIMUM !!!! 10TB jár !!!!!!!

Ha komolyan vette volna a Microsoft a mobil üzletágat ......

(#14) Zolik válasza Dare2Live (#12) üzenetére

Zolik
(senior tag)

Huhh bocs, de fizikai fájdalom volt végig olvasni ezt a hozzászólásodat..

(#15) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Ilyen árazással nem fogják letarolni a piacot! (Én meg le is mondok az S10 Lite-ról.)

(#16) kbyte1024 válasza daninet (#8) üzenetére

kbyte1024
(PH! addikt)

Vicces vagy! Lesd már meg az alltalad említett kis felárat,mennyi azaz annyi!! Tisztaban vagy vele mennyi egy szaros 32gigas memkarira az jogvedelmi dij??? Na nezd meg aztan akkor irj olyat,hogy békén hagynak....

(#17) Freiherr válasza Zolik (#14) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Én csak ránéztem az írásképre, és már szkippeltem is, az igénytelenségnek is van azért egy alsó szintje.

XXX

(#18) EclipseGT válasza gthomma (#13) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Attól függ, honnan nézzük. Xs Max-ból a 64GB-os kerül 440 ezerbe. :D

(#19) Crafter32

Crafter32
(őstag)

S8 -at nehéz most felülmúlni ár-érték arányban. Mindenre elég ami a napi használatra kell. Edge kijelző lehet egyedül ami nem mindenkinek tetszik. Nem hinném 60-100 ezer forint többletet hirtelen megér majd egy lite, de kiváncsi leszek a valós árra.

(#20) eldiablo válasza Crafter32 (#19) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

S8-nál engem csak az ujjlenyomat olvasó elhelyezése zavar, amúgy szerintem is jelenleg best buy.

http://hwbot.org/user/northsys/

(#21) EclipseGT válasza Crafter32 (#19) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Előfizetéses ára is baromi jó mostanában. Telenornál M-es csomagban alig egy százas a sima S8. Az S8+ is csak 130.

(#22) M5Norbi válasza Crafter32 (#19) üzenetére

M5Norbi
(őstag)

Abszolút egyetértek.
Mondjuk én hozzátenném a Mate 10 Pro-t is.

Oké olyanom sosem volt S8 igen de szerintem pariban vannak.

Az a helyzet főnök hogy helyzet van,nem is hogy helyzet szinte már szituáció.....

(#23) Drp81

Drp81
(tag)

Ah nem rossz árak. Lassan utol fogják érni itthon az Apple árait. Nem csak itthon...

(#24) isakamay

isakamay
(kvázi-tag)

Egy lite verzióért 240? Én anno az S7 EDGE-ért is sokalltam a 230e-t, de ahogy látom, 300e alatt már nincs is flagship. Nem vagyok fillérb*szó, de ennyit egyik sem ér.

(#25) sundayrobi válasza Drp81 (#23) üzenetére

És csodálkoznak, hogy stagnál vagy esik az okostelefon piac....

(#26) EclipseGT válasza isakamay (#24) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Most már én is eljutottam arra a szintre, hogy aktuális flagship-et egész biztosan nem fogok venni.
Főleg így, hogy a 2-3 éves modellek a mai napig állják a sarat.

(#27) Silenzio válasza Dare2Live (#12) üzenetére

Silenzio
(PH! addikt)

Neked korábban jóval érthetőbbek voltak a kommentjeid. Mostanság régészeket szerződtetek, hogy megfejtsék a hieroglifáid.

(#28) janeszgol válasza EclipseGT (#26) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ma már 60-100 ezer ft között is van olyan, ami bőven kiszolgál.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#29) e-newsee válasza janeszgol (#28) üzenetére

e-newsee
(őstag)

Hát ja, lassan oda jut a mobil piac is, mint az autóipar.
10 éve egy akkor 10 éves autó minden szempontból elavultabb volt, mint most egy 10 éves autó.
A mobiloknál is ez van/lesz, csak kb 2-3 éves intervallumokban. 3 éve egy akkor 3 éves középkategóriás telefont már elég kompromisszumos volt használni a mindennapi átlag dolgokra is. Most meg van, hogy a középkategória is megkapja a friss androidot, és tök jól elvan vele.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo."

(#30) x_424 válasza weberzolee (#5) üzenetére

x_424
(senior tag)

Biztos megvágják valahol.

(#31) pete_21 válasza e-newsee (#29) üzenetére

pete_21
(PH! addikt)

Tapasztalataim szerint, az, hogy 2-3 év múlva is jól működik a telefon, egyelőre inkább a felsőkategóriára igaz (még). Pár év múlva lehet, hogy már a középkategóriára is igaz lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32) whatwhatwhat válasza pete_21 (#31) üzenetére

whatwhatwhat
(fanatikus tag)

Szerintem bőven igaz már most a középkategóriára. Most hírtelen megnéztem mit lehet kapni 100k körül. Huawei P20 Lite 110k. Szerintem az 3 évig bőven használható lesz. Persze kinek mi a használható, én flagship nélkül nem tudnék élni. :DDD De akinek nincsenek ilyen igenyei, azt szerintem simán kiszolgálja. És olcsóbbat is tudnék mondani, Xiaomi Mi A2 Lite 65 ezerért. Alapvető dolgokra simán megfelel, és 4 giga rammal használható is marad jó darabig. Főleg a gyári androiddal.

(#33) weberzolee válasza whatwhatwhat (#32) üzenetére

weberzolee
(fanatikus tag)

Nem vagyok biztos hogy 3 év múlva az Androidon kívül más is fluid lesz egy középkategóriás telefonon. A mai fejlesztők leginkább erőből oldják meg azt, amit nem tudnak (akarnak) optimalizálni. Szerintem a Fészbúk lefeküdt a telefongyártóknak, és szándékosan szarabb minden egyes frissítéssel. Mivel a felhasználók sacc/kb 80% -a erre használja a telefonját, szépen terelik őket az újabb készülékek felé. Erről kb. az jut eszembe amikor 6-8 éve gépet raktam össze megrendelésre és azt mondták: "Nekem nem kell erős gép, nem dolgozni akarok rajta csak játszani..." . Hát kb ez a helyzet telefonon is, nekem nem kell drága telefon, csak a Fészbúk menjen rajta...A P20 Lite most 80k a Media -ban.

[ Szerkesztve ]

(#34) EclipseGT válasza weberzolee (#33) üzenetére

EclipseGT
(PH! addikt)

Böngészőből kell facebook-ozni, aztán probléma letudva.
Amúgy nem hiszem, hogy lefeküdt a gyártóknak. Akkor nem adtak volna ki mindenből egy Lite verziót is.

(#35) ollie válasza Maxxy10 (#1) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Teljesen lapos lesz a kijelzője, és az ujjlenyomat olvasó sem lesz a kijelzőbe integrálva.

(#36) ollie válasza gthomma (#13) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Nem nagyon vagy tisztában azzal, hogy milyen drága az UFS háttértár, ugye?

(#37) isakamay válasza ollie (#36) üzenetére

isakamay
(kvázi-tag)

Ki kérte, hogy legyen benne UFS?

(#38) ollie válasza isakamay (#37) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Mert mi legyen egy csúcsmobilban?

(#39) eldiablo válasza ollie (#38) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

EMMC gondolom. Aztán meg lehet nyafogni, hogy akad minden. :)

(#40) Dare2Live válasza ollie (#36) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Milyen drága?
130.000Ft 896MB? Miközben egy 1TBs EVO első keresésre 58.000Ft.

Laza dupla/tripla árazás?

(#41) eldiablo válasza Dare2Live (#40) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Szerinted egy SATA SSD belefér egy telefonba? :DDD

(#42) Dare2Live válasza eldiablo (#41) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

mégegy okos... szerinted méretre hoztam az analógiát? :DDD

(#43) pete_21 válasza whatwhatwhat (#32) üzenetére

pete_21
(PH! addikt)

Lehet, hogy igazad lesz 3 év múlva, de lehet, hogy nem. :)
Majd kiderul, de hogy a 2-3 éve kiadott kozepkategoriassal ma nem lehet vígan ellenni, azt én tapasztalatbol mondom. Redmi 3S-t használtam, pár hete csereltem le, a hasznalhatatlan kategoriat surolja. Lassú, de nem maga az Android, hanem ahogy weberzolee is írja, a programok. A GPS beragad, wifi szakadozik folyamatosan, és még sorolhatnám... :)
Lehet, hogy a mostani kozepkategoriasokkal mas lesz a helyzet 2-3 ev mulva, majd meglatjuk :) (bar szerintem nem, ahogy weberzolee is írta, a programokat nem optimalizaljak, hanem az új SOC-kra bizzak, hogy nyers erobol megoldja.)

[ Szerkesztve ]

(#44) ollie válasza Dare2Live (#42) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Pedig itt pont a méretkülönbség ami megdrágítja. Azért többet vártam tőled.

(#45) isakamay válasza ollie (#38) üzenetére

isakamay
(kvázi-tag)

Egy LITE verzió mióta csúcsmobil? 64GB UFS+SD bővítés bőven elég lenne...

(#46) Poison73 válasza isakamay (#45) üzenetére

Poison73
(lelkes újonc)

Előre feltérképezik, hogy mennyire lehet hülyének nézni az embereket.

" No pain, no gain!

(#47) Pete55555 válasza EclipseGT (#34) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

+1 a böngészős facebookra. Messengerből meg ott a lite.

...Szeretem leracsniztatni...

(#48) ollie válasza isakamay (#45) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A specifikáció mondja meg, hogy mi csúcsmobil. Persze lehet kötekedni, csak értelmetlen.

(#49) isakamay válasza ollie (#48) üzenetére

isakamay
(kvázi-tag)

Jah, butított hardverrel legfeljebb a csóró sznobok csúcsketegóriája lehet egy LITE... :D

(#50) ollie válasza isakamay (#49) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Csak hogy az S10 lite nem lesz butított.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.