Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kékes525 #49 üzenetére

    "de az is lehet, hogy lelövi a betörőt"

    Elnezest, de ez miert is lenne problema ? Pont erre lenne jo, ha tarthatnal otthon fegyvert, konkretan ez lenne cel. Valaki betor -> leloheted. Szerintem ez tokeletesen rendben lenne. Apro hozadekkent valoszinuleg eleg eroteljesen visszaesne a betoresek szama is.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz nyisziati #57 üzenetére

    "Ezzel szemben fegyvert csak egy célra használnak."

    Mint mondjuk megvedeni vele valami olyan tulajdonomat, amirol mas azt gondolja, hogy lehetne az ove is ? A fegyver letet az emberi gerinctelenseg szulte, egy eszkoz arra, hogy el tudd magyarazni valami fasznak, hogy azert a tied az autod/hazad/telefonod es nem az ove mert te fizetted ki. Ezen kivul persze lehet vele visszaelni, ahogy feszitovassal is.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kékes525 #132 üzenetére

    Értem, akkor mit javasolnál ? Szóljak neki, hogy "figyu srác nem mennétek el kérlek , felveritek a gyerekeket" ? Ne a rossz törvényt akarjuk megideologizálni , hanem a valóságot. A valóság az, hogy alapvetően a te házad a tied, ha oda valaki úgy megy be, hogy nem engedted be , akkor az neked akár fizikai akár anyagi értelemben ártani fog/akar (kivétel persze hivatalos szerv- azok meg nem fognak megverni/megölni). Majd még a vége az, hogy kérjek elnézést, hogy felébredtem rá hogy betört nem ? Hidd el , két három ilyen esetben lelőnék a picsába kérdés nélkül utána hétszer is meggondolná a paraszt, hogy be akar e törni.

    Eszem megáll, a betörőt védjük ? Nehogy baja essen szegénynek, ha tízen jönnek és együtt 2 tonnát nyomnak , akkor beszéljek hangosabban vagy mi ? Sokkal károsabb ez a hozzáállás, mint a fegyvertartás. A törvény a betörőt védi és nem bánthatod hát mi ez lol ?...

    Pont ez az egész probléma forrása, nincs semmiféle retorzió. Semmi és senki nem tartja vissza a bűnelkövetőket a bűn elkövetésétől, mert tulajdonképp majdhogynem nem veszthet semmit. Ha sikerül kirabolnia akkor boldog, mehet új iphone-t venni a pénzből, ha nem akkor meg még a végén a bírót csukják le, mert úgy kimagyarázzák.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Kékes525 #136 üzenetére

    "Nem beszélve arról, hogy a betörőt lelőnéd egy kifli ellopásáért, a politikus pedig 1000 milliárdokat lophat büntetlenül, mert 2/3-a van a pártjának. Ez erkölcs? "

    Nem , ez egy jó példa arra, hogy mi lesz akkor amikor maga a törvény nem jó, mert itt is csak arról van szó, hogy bármit megtesz mert semmiféle retorzió nincsen, tudja, hogy vagy nyer vagy nem történik semmi. Ezért próbálkozik, mert nincs mit bukni.

    Egyébként én nem a fegyverhordásért lobbyznék, hanem a fegyver tartásért. Azért az nem mindegy, hogy van otthon eszközöm megvédeni magamat/családomat illetve hogy deagle-el járkálok moziba. Egyébként pedig teljesen mindegy, hogy kiflit akar lopni vagy aranyuradat. LOPÁS. Ha kiflit lop akkor nem is lop ? Mert az csak 20 forint nem 70millió ? A lényeg az lenne, hogy semmit se lopjon. Ha már bejött nyilván félig meddig elbukott a ne lopjon mentalitás, pont ezért lenne jó egy fegyver ilyenkor , azzal sok embert könnyű meggyőzni, hogy meggondolja magát. Egyébként pedig zárásként, én nem azt mondtam, hogy mindenkit aki betör le kell lőni. Én azt mondtam, hogy erre legyen lehetőségem. Utána nyilván indulhat egy beszélgetés, ahol megpróbálod meggyőzni, hogy fáradjon ki , de adott esetben persze lelőhetnéd. Ez igazából innentől vérmérséklettől függhetne, nincs semmi féle felmentő erő. Betört ? Be. Onnantól ha semmit nem csinál is csak simán magántulajdon védelme ha belerakok 10 deka ólmot a mellkasába.

    Én tényleg nem értem, hogy hogy jutottunk most oda, hogy ebben a kérdésben nem a sértettet védjük.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák