Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • litvitcsak.a

    tag

    válasz Misály #33 üzenetére

    voltam már néhány tárgyaláson külföldön és itthon is jöttek hozzánk külföldi partnerek akik az esetek többségében blackerry-t használtak vagy elvétve iphone is előfordult. Mindegyik szolidan elegáns, de a cipő színétől a nyakkendőig harmonikusan összeválogatott minőségi ruhákban volt. Kint a cebiten is hasonlókat tapasztaltam, még akkor is, ha farmer-ing-zakó kombóban mászkáltak a férfiak (általában a hajukról lehet felismerni, hogy ki vezető beosztású marketinges és ki fejlesztő mérnők) de ilyen giccses izét egyiknél sem láttam.

    Persze vannak akik úgy gondolják, hogy a protokol megkívánja az aranyozott, giccses telefont. Ők feltehetően X5-ösből szálnak ki, a hajuk a napi borotválás miatt nem látszik, illetve gondjaik akadnak az összetett szavak kibetűzésével, olvasás közben pedig jobb esetben csak erősen bandzsítanak, rosszabb esetben kidugják a nyelvüket és az ujjukkal követik a szöveget. Ez a típus nem csak nálunk honos, hanem színte mindenhól megtelepedett. Ők megveszik az ilyen telefont, mert az ő körükben ez számít, meg valószínűleg Győzike is megveszi, mert neki is egyfajta szimbólum. Ezek az emberek a hagyományos üzleti élettől és még az üzleti etikettől is kicsit messze vannak. Van egyfajta utcáról hozott gondolkodás módjuk amit a felhasználható anyagi javak gyors gyarapodása miatt nem sikerült még csiszolni. A legtöbb szerintem nem buta, sőt elég intelligens csak az iskolázottság hiányzik a hátterükből. Valószínűleg a gyermekeik már konszolidáltabb formát fognak hozni, amennyiben a taníttatásukra kellő figyelmet fordítanak. Az orosz oligarchák esetében is ez figyelhető meg, ők még elég nyersek (talán vesznek is ilyen telefonokat) de a gyerekeiket már komoly és jó hírű angol bentlakásos iskolákba járatják, mert felismerték, hogy az üzleti életben az utcai mentalitásnál van jobb, hosszútávon is működő megoldás.

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

  • kristof83

    aktív tag

    válasz Misály #33 üzenetére

    Sorry a szóváltásért! Tegnap este már kicsit fáradt voltam :B

Új hozzászólás Aktív témák