Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    Csatlakoznék azokhoz, akik nem értik, hogy mire ez a nagy vita ezen a fórumon. Véleményem szerint ez a fórum itt azért van, hogy akik használják ezt a telefont, bővebb véleményeket írjanak róla azoknak, akik tervezik egy hasonló kategóriás telefon megvásárlását. A leendő vásárlók ne csak a cikk írójának véleményére alapozzanak. (Ami egyébként ha külföldi vagy magyar egyéb minőségi oldalakhoz összehasonlítod, nincs összhangban. - ((Én inkább erre lennék kíváncsi, hogy egy MA szintű oldalon, hogy lehet a nemzetközitől ennyire eltérő teszt, cikk.)) )

    Ehelyett azt olvasom, hogy akik még sose használták (és nem is tervezik, hogy vásárolnak, de még csak nem is érdekli őket ez a készülék) vérre menő harcot vívnak, hogy hol gyártják és hány napja regeltek. Nem mindegy kinek a tulajdona a készülék és milyen nemzetiségű mérnökök tervezik vagy milyen nemzetiségű sales-esek dolgoznak? Milyen jogon néztek le valakit a hovatartozása alapján? Ha a véleményetek szerint a Xiaomi a legjobb telefon használjátok egészséggel, de ezek alapján miért létezik Samsung, Sony, HTC, Huawei vagy bármi más. Ti véleményetek alapján minden más sz*r ebben a kategóriában. Mai világban már szerintem az a gáz, ha "lekínaiztok" valamit. Semmivel nem rosszabb mint koreai, amerikai vagy akár európai termék. Nézzétek meg a Huawei-t pl. Ahhoz képest, hogy "kínai" hova jutott és milyen minőségű termékeket gyárt.

    Ez a "zeiss" név is a jövőben hogy csak marketing meg rá van nyomva stb mizéria is nevetséges. Huawei-nél ott a leica, de akár mondhatnám a jbl hangszórókat egy terméken de akár bármi más hasonló licencet minden gyártónál ugyanez. BTW miért baj az ha egy jól működő nevet, technológiát megvásárolnak, licencelnek majd rárakják? Ez nem csak egy matrica, együttműködés az adott céggel amiért cserébe nekik azon a területen már nem kell R&D-re költeni, sőt inkább ki tudsz emelkedni a tömegből akik házon belül fejlesztenek. Ugyan ott vagy. Ez miatt nem lesz drágább egy termék.

    Magyarországi értékesétés több mint kétharmada a fő operátoron keresztül történik. Ott továbbra sem érhetőek el a Xiaomi és hasonló gyártók termékei. Ha pedig megnéztek egy operátori árlistát, egyáltalán nincs rossz ára a készüléknek..

    Én jelenleg egyébként egy Samsung S7 edge-t használok. Második telefonnak szeretnék egy hasonló kategóriás telefont, Samsung J5 2017 és ez között gondolkozok, de az drágább. Egy barátomnak van egy Nokia 5-je, megnyomkodtam. Én rendben találtam az alapján. Ezért is olvastam el több tesztet is a készülékről és szerettem volna a fórumról pár plusz infót...Azt vártam volna, hogy ilyen és hasonló kérdésekre tudok választ találni mert a Samsung J5 2017-et még nem volt alkalmam használni.

    Summa summarum, szerintem páran gondolkodjatok el miért is vagytok itt.

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    válasz quailstorm #464 üzenetére

    Igen a tech2-re gondoltam a magyar cikkek közül (csak nem akartam nevesíteni), nem egy túl részletes mint a külföldiek, de sokkal reálisabban írja le szerintem. Külföldi sajtótól pedig, ha már nevesítünk a phonearena és a gsmarena is egybehangzóan írt róla ezért vettem ezeket a cikkeket alapul.

    [ Szerkesztve ]

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    Tegnap én is csak megvettem második telefonnak. Nálam ez a teszt volt a döntő a vásárlás előtt.

    https://www.notebookcheck.net/Nokia-5-Smartphone-Review.240168.0.html
    Szerintem a ma létező legjobb és legrészletesebb cikk róla. Ajánlom mindenkinek. Itt legalább helyén kezelik és a kategóriáján belül hasonlítják.
    A cikk címe pedig: "Nokia 5 - Successful comeback."
    A verdict pedig: "You cannot expect much from a smartphone listed for 200 Euros, can you? The Nokia 5 proves exactly the opposite, offering quite a bit in terms of features and performance."

    Melegedésről:
    "The Nokia 5 stays cool during the test. Even under load, it maximally warms up to 36.9 °C (~98 °F)."

    Az optimalizálatlanságról és a teljesítményről, lassú tárhelyről pedig csak ennyit vágnék ki belőle:
    "While surfing on the web, the Nokia 5 strikes a good figure. Subjectively, nothing falters and pages are loaded quickly.
    Settled in the lower mid-range, the SoC provides the test candidate with a fast system performance, even if you can notice the limited working memory of only 2 GB of RAM from time to time. "
    "The Nokia 5 also shows a good performance in the storage speeds. With a sequential data transfer of 83.9 MB/s during read and 62 MB/s during write, the smartphone can beat all the other competitors."

    Csak pár sor a belőle.. olvassátok el, egyelőre 1 napos véleményem alapján szeretem a telefont. És semmilyen a lehúzásban szereplő jelenséget nem tapasztalok. S7 edgem szintjét nyilván nem éri el, de jelenleg szívesebben netezek a Nokia 5-ön, bár ez biztos az "újdonság érzése" miatt van. :DD :DD

    Viszont barátnőm Samsung A3 2017-ese 10 perc után felidegesít az olyanokat produkál. Nekem annál mérföldekkel jobban tetszik.
    A továbbiakban ha bárkinek kérdése lenne nyugodtan írjatok és megnézem. :)) :R :R

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    válasz AHA181 #629 üzenetére

    Hívásbeállításokban tudod engedélyezni a hívásvárakoztatás funkciót. Valószínűleg ki van kapcsolva. ;)

  • Rebellion.!

    csendes újonc

    válasz Zotya1969 #903 üzenetére

    Kicsit erősnek érzem ezt a hozzáállást.
    Az előző héten tudtam meg én is az egyik üzletben, hogy háztól házig szervíz működk az összes Nokia okostelefonhoz. Néhány nap alatt meg is fordul az egész.

    [link]

    Ezen a weboldalon lehet beküldeni a telefont. Számla se kell hozzá, IMEI alapján megy, és jön a futár érte. Ezek után nem gondolnám, hogy leszarják a magyar piacot, ha máris egy ilyen szervíz szolgáltatást nyújtanak!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák