Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    számomra teljesen érthetetlen, hogy a nokia, miközben öszeborult a microsofttal, miért hanyagolta el teljesen azt a vonalat, ami igazán népszerűvé tette a márkát.
    lehet nincs igazam, de szerintem nem a 3210-3310 volt az igazi sláger, azok szar menüvel megáldott szar telefonok voltak, legalábbis az ericsson r320 és panasonic gd95-ömhöz képest, pedig nagyjából egy időben voltak. viszont a 2007-2008-ban kijött 6300-5310 iszonyatosan eltalált konstrukció volt. mondhatni tökéletes.
    a 2008-ban vett 5310-esem 4 évet bírt ki, igaz, azért a vége felé a borítás, már nem volt olyan mint új korában, de nem is kíméltem sohasem. hozzátartozik, azt akkor vettem, mikor megjelent, magyarországon még kapni sem lehetett (akkor épp angliában éltem) és átszámolva 50.000 Ft-ba került. az 5310-esemmel nagyon meg voltam elégedve és mikor éreztem (látható jelei voltak) kezdi megadni magát elkezdtem utód után keresgélni. gondoltam veszek egy ugyanilyen telefont, amiben már jobb a kamera és van rajta elemlámpa. hát fityiszt. igazából felháborított, hogy egy olyan sikeres széria után (abszolút szépség 6500, kár, hogy hibás konstrukció volt) 2012-ben már egyszerűen nem adtak ki ilyen telefont. sőt amit láttam, annak már az ikonkészlete is degenerált!!! lett. így mikor végleg megadta magát a készülék, jópár hónap önmarcangolás után valami samsung1100-n (hátha kijön, hátha kijön egy utód) végül nyitottam az okostelefonok világába és vettem egy z10-et, amivel elégedett vagyok. sőt, ami azt illeti most kezdem csak igazán észrevenni az előnyeit és kihasználni..

    miért is írtam le ezeket? mert első gondolatom az volt, hogy majd ideokoskodom, h a nokia legalább 1-1,5 évet késett ezzel a telefonnal, ami mindenképpen igaz, csak van még "de" is.
    konkrétan, hogy az eltelt időt nem arra használták, hogy az igazi sikert hozó szériát a megfelelő irányba csiszolják és folyamatosan legyen belőle újabb modell, hanem nem ide való dolgokkal próbálták telezsúfolni, míg az igazán lényeges dolgok lemaradtak. (pl dedikált gomb elemlámpának)

    sajnálom, mert valóban nem az árral van itt az igazi probléma, hanem hogy rosszul mérték fel a piacot és nem a szükséges finomításokat végezték el (legalábbis szerintem). szerettem az 5310esemet, de már nem hiszem, h a z10 után újra ilyet vennék és ez az igazi gond, mert a legtöbb embernek már az enyémhez hasonló korú eszköze bekrepált és akkor nem volt utód, így okostelefonra váltottak...

    a többi megnyilvánulás érdemtelen bárminemű reagálásra.

Új hozzászólás Aktív témák