Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    válasz D@niel #14 üzenetére

    Nem volt gond? Az neked nem gond, hogy minden iPhone repedt egy idő után, mintha valami kínai bóvliról beszélnénk? Vagy azt bánod, hogy ezzel megszűnik a "leadom és kapok egy új készüléket félévente" lehetőség? Nem a forma miatt csökken a térerő, hanem a tervezési hiba miatt. Nem csak szappanformával lehet kiküszöbölni ezt a hibát, gondolom...

    Továbbra se értem, mi a visszalépés. Persze, a 2G nagyobb újítást hozott anno, mint az i4. De mit vársz, hogy újra feltalálják a pinch to zoom-ot, meg a kapacitív érintőkijelző használatát az okostelefonokban? Ez olyan, mintha azt kritizálnád az autókban, hogy nem hoztak akkora forradalmi újítást, mint a legelső autó a lovasszekérhez képest. De egyébként meg te arról beszéltél, hogy a 3GS-hez képest nem volt akkora lépés, pedig pont hogy a 3G és a 3GS volt az, ahol nem történt érdemi előrelépés. Az Apple a legelső iPhone után a tartalomszolgáltatásra összpontosított (appstore, itunes store) így gyakorlatilag egészen az iPhone 4-ig specifikáció tekintetében lemaradásban volt a többiekkel szemben. A 3G-ben hardveresen semmi előrelépés nincs, a 3GS-ben gyorsabb proci, több memória, de alapvetően semmi komolyabb újítás nincs. Az iPhone 4 az első, amiben számos érdemi fejlődés történt, pont azért, mert az Apple tudta, hogy itt már kevés lesz az "iPhone érzés" önmagában, hisz jönnek a konkurensek. Ennek fényében nevezed az iPhone 4-et leggyengébb láncszemnek? A két leggyengébb láncszem a 3G és a 3GS, mert az a két telefon tükrözi a 2G-vel megteremtett felhasználói élmény és koncepció sikerességét, különösebben erős specifikáció nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • kola.11

    tag

    válasz D@niel #14 üzenetére

    Ez a "térerő probléma" (ami tapasztalatból mondom, mértékét tekitnve csak egy lejárató kampány volt az Apple ellen) itthon nem probléma, elég nagy a hazai mobilszolgáltatók BS sűrűsége ahhoz, hogy ne lehessen ezt a problémát érzékelni.

    Nekem sehol, soha nem dobta még a hívást a teló, pedig volt, ahol egy vonás volt csak a térerőből. Az USA-ban, ahol jóval nagyobbak a BS cellák, ritkábbak az állomások, lehet, hogy jobban gond...

    Egyébként a 3G/3GS-hez hasonlítva szerintem strapabíróbb külsőt sikerült összehozni. Nekem a 3G csupa karc volt fél év után (főleg a hátlap), a 4-esemen pedig egy hajszálnyi karc sincs, pedig ugyanúgy használom, mint a másikat...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák