Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz dali.78 #29 üzenetére

    Mivel hivatalos adat nincs és nem is lesz, így igen, kénytelen voltam 100 dolláros tűréshatárral megadni. De ha tudsz bármi pontosabbat, hallgatom. Ugyanakkor a tűréshatáron belül a LÉNYEGÉN semmit nem változtat, hogy a valós ára éppen 150 vagy 200 vagy 250 dollár. A lényeg ugyanis az, hogy minimális, körülbelül nulla hasznuk van magán a tableten, pláne ha pl az előbb említett iPhone-al hasonlítod össze, ami max ugyanennyit ér és háromszor ennyiért árulják.

    Egyáltalán nem szokatlan lépés, a Kinde Fire is ugyan így csinálta, azt is előállítási költségen árulták, és a profit nagy részét a hozzákötött szolgáltatásokból várták. Ugyanígy működik a legtöbb konzol is: PS3, Xbox. Nem véletlen, hogy a Google is csak néhány országban árulja még, ahol a szolgáltatásaik nagy része elérhető. Plusz a Google-nél még az is szempont lehet, hogy adjon egy újabb lendületet az Androidos tábláknak, mert rá fér a dolog, ez is hosszú távon térülhet meg nekik.

    Szóval szó sincs arról, hogy a Google egy szeretetszolgálat szerepét vette volna át aki önként lemond a profitról, ahogy be próbálod állítani, csak a fő hasznot hosszútávon várják, és nem az eszköz eladásaiból, emögött a faéknél egy cseppet összetettebb üzleti modell van, amit itt egyesek sajnos képtelenek felfogni ahogy látom :U

    De szerintem ezt már több topicban kellő részletességgelel elmagyaráztam, többet nem fogom.

Új hozzászólás Aktív témák