Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #66 üzenetére

    Vagy te nem vagy túl nagy power user.
    Vannak appok amiken mókolás nélkül el sem indulnak MIUI-n

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #73 üzenetére

    Pedig nem vagy ha nem veszed észre hogy az appokat kilövi a memóriából

    De örülj annak hogy nem veszed észre hogy nem kapsz meg értesítéseket, meg nem futnak appok :)

    Ezekiel: pl Vanced Manager

    [ Szerkesztve ]

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #75 üzenetére

    Hatalmas tévedésben vagy. Kilövi és leállítja akkor is amikor a Google speckók szerint nem kéne. A vanced app viszont érzékeli is és kéri hogy oldjad meg. Nem úgy mint a többi szar ami nem

    És nem, a lakat nem oldja meg :)
    És igen, mókolni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #78 üzenetére

    Még mindig nem sikerült megérteni. A Vanced lekezeli, tehát jó... Csak jelzi hogy ha nem kezeled gond lesz. Helyesen.

    Nincs Google speckó. Ez jó. A fg serviceket kilőheti a rendszer ha van elég memória? Ne bohóckodj már

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Shyciii #66 üzenetére

    " akkor inkább benned lesz a hiba, vagy a gyűlöletedben..."

    Nyilván. Ugyanebből indultunk ki a Mi 9 Lite topikban is, ahol ugyanilyen nagy mellénnyel kezdték el osztani a praktikákat meg a "júzererror" dumát néhányan, aztán amikor kiderült, hogy már mindent IS megcsináltam, amit javasoltak a "beavatottak", akkor csend lett.

    A probléma egyébiránt az, hogy több, nem is ismeretlen applikáció widget-ét bezárja, plusz a Nova launcher-t is bezárja a kedves MIUI csak úgy, amikor kedve van, hetente legalább egyszer. Lakat, optimalizálás alól kivétel, automatikus indítás, engedélyek kimaxolva, csak hogy a főbb beállításokat említsem. Olyan neve nincs appokról van egyébként szó, mint mondjuk a Chronus vagy a Netatmo (ami fizetős, az Play-ből legalisan beszerezve!), amelyeket én OP3 óta gond nélkül használok már a sokadik OnePlus telómon, megy Samsungon és Huawei-en is, erre itt ez csoda olcsó készülék, amin meg nem. Odáig mentem el kínomban, hogy végül fejlesztőiben a teljes MIUI optimalizálást kikapcsoltam, és még így is kilövi. Ezért raktam fel a Novát, hátha ez alól nem szedi le a widgeteket. Végülis nem, mert a novával együtt zárja be... Erre jött a javaslat, hogy nyissak BL-t, meg toljak fel EU helyett GLOBAL ROM-ot, vagy fordítva. Nyilván, egy ilyen hiba miatt teljesen alap dolog minden user számára a bootloader nyitás, így az Androidos telefonok megjelenését követő bő tizedik évben, 2020-ban. A nagy lóf_szt az.

    Szóval nem kell a rizsa, nem user errorról van szó, a magam 37 évével láttam már ezt-azt, szakmámból fakadóan különösen nem idegen tőlem a mókolás, de ez egy fos. Ha ennyi beállítás SEM elég ahhoz, hogy normálisan menjen egy Chronus, ami kvázi ezeréve fejlesztett, mind a mai napig rendszeresen frissített app, akkor ott a rendszer a hulladék, kár szépíteni.

    Ami a OnePlus-os problémáidat illeti: egyrészt, mindenki az X-re hivatkozik, az biztos rossz volt, más még soha nem gyártott olyan telefont, amit nem támogatott tovább, ugye. Ja, várj, a Samsung ebből is szerezte a "hírnevét" egy időben, pedig egy cseppet nagyobb brand. Az meg, hogy az ötösre milyen állapotban esett be a 10-es frissítés, az tény. De, legalább beesett, kortárs Samsungokon sehol, semmi, pedig az árban ott figyelt a kettes szorzó. Ráadásul a problémák zömét javították azóta, ha jól tudom.

    És igen, ezért védem a OnePlus-t, mert ez MŰKÖDIK. Minden taknyolás és trükk nélkül, dobozból kivéve. Nekem ennyi bőven elég, még ha nem is a legolcsóbbak mostmár.

    @mrThomi: nem, sokaknak elég volt az a szint, én is imádtam. A teljesítmény szerintem mindig jól jön, de az IP rating, a nyolc kamera, meg a tököm tudja mi még szerintem felesleges. Inkább lenne 150-180 ezer környékén, akár kamera nélkül is, de friss Snapdragon csippel és bő memóriával. Mert a mindennapokban ez adja egy telefon hosszútávú használhatóságát, nem az, hogy három kamera van benne, beauty-effekt, meg IP minősítés.

    @LiVeGa: értem az érvelésed, de nem veszed figyelembe, hogy a OnePlus még most sem, régen meg aztán kifejezetten nem volt tömeg termék, sokkal inkább egy szubkultúra brandjeként tündökölt. Magyarán, a marketing bullshit és a tapasztalatok alapján fokozott mértékben hallgatnak a vevőik direkt visszajelzésére és elvárásaira, amelyek ha túlzóak, a végeredmény is torzul. A teljesítményt senki nem veti meg, és mindig jól jön egy kis plusz, az IP rating például viszont csak és kizárólag azért került bele, mert a debileknek tavaly sem lehetett elmagyarázni, hogy hivatalos rating nélkül is van annyira vizálló egy 7T / 7T Pro, mint azok a konkurensek, akik ugyanolyan technikai megoldások alkalmazása mellett megfizetik az IP rating minősítést, és így reklámozhatják ezzel a készüléküket. Ez csak egy volt, ami miatt végül átmentünk flagship killerből flagship(nek látszó) tárgyba. A gyártók meg nem feltétlenül azért fejlesztenek, mert a szomszéd is azt teszi, lásd Apple, aki a versenypiaci alapvetéseket megcáfolva nem fejleszt szinte semmit az utóbbi 3 évben, mégis rekord árakat vezet be a piacra évről-évre.

    Egyébként nem védem a mundér becsületét, járna az OP-nek is a répakorbács, ha másért nem, a jack száműzéséért (amit a közösség akaratával szemben történt), a folyamatos áremelkedésért, a vasemberes bohóckodásért, stb., illetve azért, mert a jelek szerint a világ minden pénze sem elég ahhoz, hogy fotózásban teljesen felnőjenek a topligába (mondjuk engem ez soha nem érdekelt).

    [ Szerkesztve ]

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #80 üzenetére

    Nem ugyanarról beszélünk...
    És elég fals az az érv hogy külsős az app és az a gond. Eleve minden app külsős ha nem Google. Ráadásul pont hogy azért lesz jó mert kezeli. Miért is oldódik meg a probléma mókolás után?

    Apkmirror installer. De akinek nem elég egy hogy felfogja annak kettő sem...

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Shyciii #83 üzenetére

    Ettől még létező a hiba, van belőle bőven találat a youtube-on is. Annyit fogok még tenni, hogy csinálok egy FR-t, de már ez is több, mint amit tenni kellene optimális esetben.

  • Schuler888

    senior tag

    válasz Shyciii #83 üzenetére

    "Ez valami egészen extrém lehet."
    Ehhez kepest mar egy ideje jelen van es joparan panaszkodtak mar miatta... en meg is lepodtem most, hogy ez meg mindig fennall.. :Y

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • szabi__memo

    nagyúr

    válasz Shyciii #83 üzenetére

    Itt elérhető minek hogy kellene működnie.
    Nyugodtan keress rá arra amit írtam.
    Továbbra sem érted és nem is válaszolsz amit felvetettem. A normális működéshez továbbra is állítgatni kell. Amúgy ha Playen lennének akkor is ez lenne (van), ugyanis nem azon múlik hanem a rendszeren. Két példát is hoztam. Mindettőt a MIUI rendszerszintű optimizáció akadályozza és közölték is. Állítás után jók. Erre belekötsz magukba az appokba... Vicces.
    De részemről befejeztem, mert értelmetlen olyannal vitatkozni aki azt hiszi magáról hogy az említett mindkét fejlesztőgárdánál okosabb

Új hozzászólás Aktív témák