Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    válasz #54625216 #46 üzenetére

    Alapvetően ez igaz, legalábbis egy szélesebb felhasználói rétegben. De azért ne felejtsük el, hogy a webes tartalmak (és a felhasználás módja) milyen ugrásszerűen fejlődtek az elmúlt néhány évben, egyre nagyobb terhet róva a kliensekre (is). Szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy egyszerre van megnyitva nálam 20-30 lap minimum, ami igencsak belassítja a gépet a böngésző indulásakor, de böngészés közben is. Ha még a háttérben fut egy backup, egy kis zene, és még egy Photoshopot elindítasz gyorsan, hogy megnagyobbítsd kicsit a háttérképen pózoló csaj melleit csinálj valamit, akkor pláne belassulhat a masina.

    Ez nem extrém felhasználás, és itt is bőven megmutatkozik a CPU, a RAM, az SSD ereje vagy gyengesége. Nekem mindig is elég jó gépeim voltak, de mindig csak az első egy évben voltam teljesen elégedett velük, mert utána már lassúnak éreztem őket. A cpubenchmarkot nézegetve nekem az jött le, hogy átlagosan évente kb. 15%-ot gyorsulnak a processzorok, ami 5 évenkénti duplázódást jelent.

    Szerintem sokakban megvan még mindig az igény erre a növekedésre, még ha nem is hoz olyan látványos változást, mint a kilencvenes-kétezres években. Nem kapunk új funkciókat, viszont kevesebbet töltünk várakozással a gép előtt, ami azért lényeges, mert most már többen, több időt töltünk a monitor bámulásával, mint az ezredforduló környékén.

  • Sanchez638

    addikt

    válasz #54625216 #46 üzenetére

    "teljesítmény növekedése együtt járt " az android étvágyának növekedésévbél is..

    Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Új hozzászólás Aktív témák