Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0P1

    aktív tag

    válasz troviko #17 üzenetére

    "NAH... Itt vagyok, megjöttem.
    Csak azt tudom mondani, amit mindig. Oda kerül szép lassan a rendszer, ahová való. Kukába."

    Hát tőled, az ügyeletes trolltól nem is vártunk értelmesebb megszólalást ...
    Oda való ez a HSZ is mint minden egyéb megnyilvánulásod bármely más topicaban: Kukába...

    A témához is hozzászólva: az már egyértelmű ,hogy a MS egyértelműen kizárólag a prémium enterprise kategóriára kíván fókuszálni a jövőben mobilfronton, ahogy tette tablet fronton a Surface Pro kapcsán is (nem kis sikerrel), a consumer market egyszerűen nem érdekli. Érthetetlen is volt az egész Nokia kaland, annyira nem vágott a MS profiljába az egész, hogy Lumia 5XX és 6XX szintű legalsó kategóriás hulladék consumer telefonokat dobjon piacra (meg feature phone-okat és butatelefonokat) ...

    Azonban a prémium vállalati szegmens is csak akkor célozható meg sikerrel, ha van értékelhető hozzáadott érték a konkurens rendszerekkel szemben. Ott lenne a Continuum, too bad, hogy x86 appok jelenleg nincsenek támogatva. UAP pedig nem szállt még mindig fel, és nem is fog egyhamar: ez a tipikus tyúk-tojás probléma.

    Hiába előzte már meg a Windows 7-et a Windows 10 részesedése Észak Amerikában (nem piaci részesedésről/eladásokról beszélek, hanem használatról) , desktopra miért lenne érdemes bármelyik fejlesztőnek is UAP-ot választani fejlesztési platformként az x86/x64 ellenében? Semmi értelme. Hiszen még mindig dupla akkora felhasználói tömeget tudnak megcélozni x86-al, mint UAP-pal.
    Egy értelme lenne, ha értékelhető piacot jelentenének az egyéb UAP képes eszközök.
    De mik azok jelenleg?

    - Windows telefonok? Zéró market share....
    - XBox One? Ugyan már ....
    - HoloLense? Majd valamikor esetleg....

    UAP így nehezen fog szárnyra kapni, esetleg akkor, amikor desktopon az UAP képes OS-ek (értsd Windows 10 ) használati aránya mellett elhanyagolható lesz az x86 only OS-ek aránya. És akkor talán már érdemes lehet a fejlesztőknek is minimális plusz befektetéssel egyéb eszközökre tervezett front-end GUI-t fejleszteni.
    De amire ez bekövetkezik, lehet, hogy az egész Windows ökoszisztéma annyira eljelentéktelenedik, hogy ez az előny semmivé válik.

Új hozzászólás Aktív témák