Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz juuzer #53 üzenetére

    Nem dobod be a bombát. (remélem) :)
    A következő gondolatmenet és néhány netes info (pl: ip visszakövetés) alapján határoztam.

    Az van, hogy a Huawei (amiről hallani ezt-azt) most már nulla kontrol alatt van, amióta a play store-t nem használhatják és a saját weboldalukról kell letölteni az app-jukat. Gyakorlatilag egy a kinai kormány által finanszírozott olyan cég programját tenném fel, amit több kormány (us és eu egyaránt) megvádolt kémkedéssel és pár dolgot sikerült is rájuk bizonyítani. A gond az, hogy mivel már nem a play store-ban van, így senki nem ellenörzi az appot és azt raknak bele amit akarnak. Illetve az app egy része folyamatosan web-view, web-preload megoldást használ. Ezzel gyakorlatilag könnyen kivitelezhető, hogy ha éppen a program maga nem tartalmaz semmi "huncutságot", amit a webről betölt az igen. Vagy épp valamikor nem, de valamikor pedig igen. Így gyakorlatilag megfoghatatlan a dolog.
    De a lényeg részemről, hogy elvesztettem a bizalmam a Huawei-ben. Márpedig a telefonom sok-sok privát információt tartalmaz (banki dolgok, jelszavak, privát kulcsok, stb) és a szokottnál is nagyobb kockázatnak érzem egy kirekesztett, dühös és néhány esetben jogosan meggyanúsított cég ellenörzés nélküli programját felraknom.
    Sajnos ennek az elején nem jártam/gondoltam utána.

    Vagy van esetleg olyan bizonyítható info-d ami alapján meg tudnál győzni az ellenkezőjéről?
    Vagyis arról, hogy bizonyítottan nem jelent veszélyt, nincs keylogger, nem olvas ki a telefonról fájlokat, stb.
    Örülnék neki, ha bízhatnék a cégben, mert amúgy szívesen tennék próbát a karpánttal.

  • punky10

    addikt

    válasz juuzer #55 üzenetére

    Meg az ebyém is... :)
    Keyloggert nem tartalmaz,akkor már itt hisztizne jópár user,mert jelezne a vírusírtója...
    Az adatgyüjtésre meg:ki nem gyüjt adatot?Engem jobban zavar a Google gyűjtése,mert az intenzíven tolja minden platformon.Beütök egy szót,és azzal van tele utána a Facebook...És igazán az EU előírások sem nyugtatnak meg...

    /Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

  • #68216320

    törölt tag

    válasz juuzer #61 üzenetére

    LineageOS Gapps nélkül. Azon megnézheted hogy fut.

Új hozzászólás Aktív témák