Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz kali #43 üzenetére

    & Sinesol:

    Akár a NAV, akár a rendőrség, szerintem se a legrosszabb hely egyik sem karrier és megélhetés szempontjából; még diktatúrákban is meg szokták fizetni a hatalom erőszakkal és megfélemlítéssel operáló eszközeit, hűséges szolgáit, és miért ne lehetne valaki simán tényleg csak karrierista, opportunista?! Sokakkal ellentétben én meg tudom érteni az érdekembereket. Odáig viszont mégsem mennék el, hogy még azt is rendben találjam, hogy valaki egy ilyen pozícióban még közmegbecsülést is várjon. Vagyis a saját gyerekemnek azt tanácsolnám, annyi szakma van a világon, miért pont rendőr?! Legyél tűzoltó vagy mentős, stb. Ha pedig végképp rendőr akarsz lenni, menjél mondjuk Kanadába, az egy rendes ország! Aki ilyen pályára készül, tudnia kell, hogy mindig az aktuális rendszert kell védenie, akár a saját egyéb elvei ellenében.

    Másrészt az embernek a foglalkozása csak egy dolog. Ismerek olyan rendőrt, akit magánemberként nagyra becsülök, tisztelek; de a munkáját a hazai viszonyok között akkor sem fogom sokra tartani, ha amúgy egy rendes ember becsületes munkája. Ez valahol tényleg sajnálatos, de részemről ez van, és kész. A média fokozza az ellentéteket valóban, és szerintem az is igaz, hogy aránytalanul nagy vizes lepedőt húz a közbeszéd a rendőrökre, de egyértelmű az is, hogy a hatalom tárgyiasult eszközeit, fenntartóit mindig sokan fogják utálni, fenntartással kezelni. Nem csak a rendőrökről van szó, ilyenek az ügyészek, bírók, egyes intézményvezetők, stb. Ez a nemszeretemség a köz részéről a világ rendje egy nem túl szuperül működő országban.

Új hozzászólás Aktív témák