Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • htc07

    addikt

    válasz janeszgol #24 üzenetére

    százmillió eszköz / km2 szerintem azért kicsit overkill lenne, ha csak az átlagos Mo. 105 fő/m2 (wikipedia) vesszük alapul, én ennyi eszközt akkor sem tudok elképzelni, ha Bp. frekventáltabb helyein számolom bele az összes elektronikai eszközt, aminek valamilyen okból kommunikálnia kell kifele, (egyirányú kommunikációhoz meg nem kell internet) és mind pont egyszerre akarná ezt.

    Ha pedig mégis ilyen sűrű lenne (100 eszköz négyzetméterenként), akkor egyfelől felesleges lenne mind a 100-ba 5G antenna (nem is beszélve az áráról), rengeteg filléres technológia van, amivel meg lehetne oldani, pl. a te elméleti példádból kiindulva 100 BT eszköz meg egy BT-5G router /m2. (tegyükfel a bluetooth alkalmas erre, nem ismerem annyira a technológiai korlátait)

    Nehezen tudom elképzelni hogy a fürdőszobában minden csempe meg a kanalak a fiókban is 5G-képesek lesznek és folyamatosan különböző HD tartalmakat streamelnek, de sosem lehet tudni ugye. ;] Csak legyen aki legyárt ennyi chipet. Meg aki megveszi.

    Hogy a témához is szóljak, javarészt csak autópálya mentén és városokban tartózkodok, a youtube videóknál komolyabb ondemand stream a legkomolyabb terhelés amit a hálózatnak adni szoktam, de nálam derekasan állja a sarat a telenor.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák