Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pengwin #18 üzenetére

    Mondjuk beledobsz egy SD kártyát, és meg is van oldva a tárhely probléma. Ram mondjuk tényleg lehetne kicsit több. Cserélhető akksi miért olyan szükséges?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pengwin #20 üzenetére

    Az elméletét értem, de 2-3 év múlva még kapsz majd szerinted ehhez új akksit? Mert addigra már a terméket nem fogják gyártani, és leginkább a raktárakban porosodó készletből tudsz talán majd venni akkut, ami ugye kérdéses, hogy mennyire veszített a tulajdonságaiból.
    Amúgy attól, hogy nem cserélhető házilag, még a szerviz meg tudja csinálni bármilyen telefonban, egy minimális munkadíjért, plusz az alkatrész költségért cserébe. De sok esetben még otthon is simán cserélhető, ha minimálisan értesz egy termék szétszedéséhez és összerakásához. Ennyiből csak olyat kell választani, aminél a belső rész normális és szerelhető kialakítású, nem minden egybeöntött meg ragasztott. Ha az élettartama alatt egyszer fogod cserélni, akkor nem olyan létszükség szerintem az ilyen kivehető akksi. Ez inkább arra jó, ha van nálad még 1-2 tartalékban, és amikor lemerül, akkor csak bepattintod a másikat, nem szórakozol töltővel.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pengwin #38 üzenetére

    Mondjuk ha a készülék integritását nézed, a levehető hátlapok korából nekem a nyekergős, behorpadós hátlapok rémlenek, ahol idővel a levételtől ki is tudott lazulni. Szóval a jó minőség nagyon nagyon ritkán járt együtt a levehető hátlappal és cserélhető akksival.

    Az üveget én sem szeretem hátul, a fém még teljesen rendben van, de a legjobb egy kellemes tapintású műanyag lenne, csak ezt már senki nem használja jóformán. Nem értem miért.

    Víz ellen vízálló kivitel hatékonyabb. Önálló élet -> Faraday kalitka.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pengwin #55 üzenetére

    A szoftver viszont sok esetben iszonyatos sajnos. Volt Meizu M2 Note-om, elsőre meglepően jó volt, főleg azért az árért (amiért Kínában vettem), de aztán 2-3 hét használat után kezdett lassulni, meg voltak dolgok, amik nem működtek rendesen vele (USB DAC funkció nem ment, akadozott a hang). Xiaomi az egyenesen szörnyű. A MiPad két napot bírt nálam, MiPad 2 egy hónapot, Mi5 szintén 1-2 hónapot. A szoftverük iszonyat. A tabletek a 2GB memóriával akadoztak, lassúak voltak, nem volt rájuk rendes frissítés, nulla közösségi támogatás... A Mi5 3GB memóriával bezárogatta a háttérben levő dolgokat (az éppen futó zenelejátszót is akár), de volt olyan, hogy az előtérben futó Gmaps magától bezáródott (nem FC, csak úgy mintha kiléptem volna). A global ROM tele volt buggal, lassan jöttek rá frissítések, és azok sem javítottak problémákat, de legalább kicseréltek 2 ikont a Beállításokban, hurrá!

    Szóval igen, papíron jobban hangzik egy ilyen prémium kínai gyártó, de a szoftverük általában jelentősen elmarad az (általam) elvárt szinttől. Ezzel szemben az eredeti Moto X és X Play esetében nem volt semmilyen szoftveres problémám, az X Play a kevesebb RAM ellenére jobban multitaskolt a Mi5-nél, ami szerintem nevetségessé teszi a Xiaomit... :U
    És akkor még olyanról nem is beszéltem, hogy ilyen gyártóknál úgy kell vadászni a B20 támogatást, hogy esetleg kertvárosban, vagy vidéken is legyen 4G.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz pengwin #57 üzenetére

    Ja, igen, azt el is felejtettem, amikor a Xiaomi titkosítatlanul küldözgetett személyes adatokat a kínai szerverekre :DDD

    Cserélni némelyik termékükön lehet a szoftvert, de nem mindegyiken. Mivel ritkán adnak ki forráskódot, és azt is szinte éves késéssel, így túl sok jót nem lehet építeni a hardverükre. Arról nem is beszélve, hogy hiába van mondjuk rá CM/LOS, de a hiányosan kiadott forrás és nehéz implementáció miatt például sokkal lassabb, bugosabb lesz az ilyen ROM, gyengébb üzemidővel.

    Szerintem nem éri meg egyszerűen azt a spórolást.

    A közösségi támogatásuk pedig manapság kb abban merül ki, hogy ha rosszat írsz róluk a fórumukon, akkor kitiltanak :D

Új hozzászólás Aktív témák