Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    Nekem az a bajom ezzel az egész frissítésősdivel, hogy nem látom az értelmét. Mármint mik azok a hatalmas, széles tömegek által sóvárogva várt újítások, amiket ilyen gyakorisággal, és ilyen mennyiségben kell szállítani? A biztonsági javítások természetesen más tészta, de nem is attól borulnak meg a dolgok (vagy mégis? Akkor egyrészt nem szóltam, másrészt "jajj").

    Meglátásom szerint egyszerűen békén kéne hagyni a windows-t a p*csába: ez egy OS, aminek az (lenne) a dolga hogy menjen a gép alatta. Akinek meg kell vele valamit csinálni, az beszerzi hozzá a megfelelő célprogramot.

    (mondom mindezt úgy, hogy nekem alapjában véve szerencsém volt a frissítésekkel, csak apróbb kényelmetlenségeket/idegeskedéseket okozott, sosem csuklott össze a rendszer)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz WaG_Gaming #105 üzenetére

    Ezek egyikét sem érzem széles tömegek által hiányolt funkciónak.
    - A windows sets-et meg kellet néznem (nem tudtam mi az), de úgy tűnik azt lelőtték (egyébként nekem egy erőltetett dolognak érződik egy automatikus csoportosítást új feature-ként eladni)
    - Az Aero már egyszer volt a Windows 7-ben, nem tudom elképzelni hogy akkora fejlesztés lenne (de lehet hogy vaskosat tévedek), ugyanakkor elég jól elvoltunk nélküle az utóbbi jópár évben (bár volt miatta morgás amikor kijött a W8).
    - A magyar nyelvű Cotana egy nyelvi csomag, nehogy már ezért verziót kelljen frissíteni :) (az meg hogy hányan használják a Cortanát hangvezérléssel, megint más kérdés, gyanítom hogy simán lehetne opcionális kiegészítő).
    - UWP alkalmazások, ezt is meg kellett néznem....szóval ezekkel tudnám ugyanazt az appot használni minden Windows-t futtató környezetben, a példa szerint IoT (jajj...), Windows Mobile (sajna megszűnt), PC (OK), Xbox (nincs, de sokaknak van, ez OK), Surface Hub (ez már NAGYON rétegigény...egyébként meg technikalilag egy kutya közönséges inteles PC óriás érintőképernyővel), Holelens (ehhez képest még a Surface Hub is tömegcikk). Nem érzem az UWP tömegnek szóló hívóerejét :U

    Továbbra is tartom, hogy egy operációs rendszernek az (lenne) a dolga, hogy menjen a vas: stabilan, biztonságosan és gyorsan, a lehető legkisebb digitális lábnyom mellett. Tudom, váltsak Linuxra :) De komolyan, évek óta megy ez a hülyeség hogy "elébe kell menni a felhasználók igényeinek"; nem lehetne ezt végre kikapcsolni és a lényegre koncentrálni? Egy orvosi MRI gépbe se építenek be pl kávéfőzőt arra hivatkozva, hogy különben az üzemeltetők közül néhányan esetleg leborulnának az asztalra vizsgálat közben (mert szerintük nem lennének képesek önerőből eljutni a folyosón lévő kávéautomatáig sem, ezért azt be kell építeni a MRI-be, biztos ami biztos).

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák