Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz N4ri87 #514 üzenetére

    Nem fogsz kapni, ugyanis az nem ilyen egyszerű.
    Gondolom ők nem fognak egy i5-öt és kezdik el dörzsölni mindenféle hétköznapi erőhatást szimulálva. És gondolom nem fogják ezt megcsinálni még vagy 1000 készülékkel, hogy hiteles, reprezentatív eredményt kapjanak.
    Ergo ebben a kérdésben ők is csak azt tudják csinálni, mint mi. Megnézik a youtube-os videókat, elolvassák a fórumokon lévő tapasztalatok és ebből vonnak le következtetést. Ahogy mi.

    Azt viszont nem lehet elvárni, hogy anyagmérnöki tudással, komoly tesztekkel, vizsgálatokkal igazoltan hozzanak egy magyarázatot az esetre.

    Az én (laikus) véleményem szerint két dolog lehetséges.
    Vagy gyártástechnológiai hiba történt - pl porfestésnél nem elég magas hőfokon égetik rá a festéket akkor előfordulhat ilyen jelenség, vagy épp az éleken tényleg olyan vékony festékréteg került ami ennyit bír. Ezesetben az egész széria hibás lesz és cserélni kell az összeset.
    Vagy az is lehetséges, hogy egy adag festék volt valamilyen tulajdonságában hibás, ezért egy jó adag telefon hibásan készült el, de a következő adaggal készültek már hibátlanok.

    Persze a probléma egy puha tokkal és odafigyeléssel orvosolható. Bár tudom ez sovány vigasz. Az én régi LG alsós műanyag telefonom 2 év toknélküli használat után se nézett ki úgy, mint ahogy a videókban bemutatott i5, 5-10 másodpercnyi kulcsos dörzsölés után.
    Pedig azt a telefont nem kíméltem sem én sem a gyerek. :D
    A videók közül pedig különösen érdemes azt megfigyelni, amelyiken gyűrűvel is tesztelik a kopást! Ugyanis az még csak lehetséges, hogy az ember vigyáz rá és nem teszi kulcs meg pénz közé a telefont. Na de használat közben - mint ahogy a tesztből is láthattuk - egy mezei gyűrű képes szarrá karcolni az éleket, lekoptatni a festéket. Ez pedig nehezen elkerülhető telefonálásnál olyan embernél aki hord gyűrűt. Én pl nem bírok ékszert elviselni magamon... De sokan igen.

    És ott se azt kell gondolni, hogy az ember megfogja a gyűrűs kezével ami hozzáér egy picit a telefonhoz és már kopik is le. Nyilván nem erről van szó. De a videóban elég volt 3-4 közepes erősségű húzás már le is jött a festék. Tehát ha az ember rendszeresen használja, akkor pár hónap alatt egy pici ámde folyamatos erőhatástól ugyanúgy le fog kopni az éle.

    @dezs520:

    Ezek szerint akkor az nem probléma. :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák