Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dvdbackuper

    őstag

    válasz rii #98 üzenetére

    és amíg a fizetésem majdnem fele (!!!!) az államnak megy, addig én nem tudok ilyeneket megvenni, érted ... , az állam az én munkámért majdem ugyanannyit kap, mint én.
    egy ilyen közegben ne várják el tőlem, hogy teljesen korrekt legyek, mikor minden bőrt lehúznak az emberről.

    ezzel 1000%-ban egyetértek...

  • D600

    tag

    válasz rii #98 üzenetére

    De nem köteleznek rá szerintem. :U Megvan a választási lehetőséged. Nem muszáj megvenned a Microsoft termékeit. Használj Linux-ot.
    Arra sem köteleznek, hogy megvásárold a számítógépedet, mégis megvásárolod, mert ha nem cseréled, akkor lemaradsz sok mindenről.

  • FTeR

    addikt

    válasz rii #98 üzenetére

    elég szomorú.
    sajnálatos, h mennyire nem látod át az egész képet.

    ha nem állambácsinak kéne eltartania a közlekedési vállalatokat, hanem a becsületes utazó közönség fizetné meg a díjat (ami netán még hasznot is hozna), akkor nem a fizud 54%át kéne befizetned a közösbe, hanem kevesebb is elég lenne (és/vagy több pénz jutna mondjuk az egészségügyre és/vagy olcsóbbak lehetnének a jegyek).

    az elmaradt haszon is veszteségnek számít, nemcsak a szellemi tulajdonnál. pl ha a boltodat megszállja a hatóság vagy be kell menned ügyet intézned fölöslegesen, akkor kérhetsz kártérítést az elmaradt haszon után.

    az kéne megérteni, h a szoftver nem csak úgy van az éterben, amit csak sokszorosítani kell. egy komolyabb app több éven keresztül készíthet több száz vagy akár ezer ember.
    példának okáért normális esetben egy win 2 év után kezd tiszta hasznot hozni. ennek fényében belátható, h a vista már sosem fogja behozni a fejlesztési költségét. persze ezt is folytonosságában kell vizsgálni. a dolog ennél árnyaltabb, mivel korábbi verziók fedezik a kiadásokat és az egészet nézve szépen van haszon és a befektetett energiából a köv verziónak is van haszna, de ehhez is az kell, h megvegyék az emberek.

    egy másik példát véve, ha mindenki megvenné a játékot, amivel játszik, akkor olcsóbban is árulhatnák a kiadók, mert a haszon így is meglenne. minden egyes bliccelő azokat szívatja, akik megpróbálnak becsületesek lenni. azt is meg kéne érteni, h nem a "rezsimet" szívatod ha nem fizetsz adót, hanem a másik embert, aki szintén megpróbál megélni vhogy.

    //eszem ágában sincs politizálni. csak a bkv kapcsán húzott párhuzam mentén próbáltam magyarázni a dolgok kapcsolódását.

  • mob_zzz

    aktív tag

    válasz rii #98 üzenetére

    Nem kötelez senki senkit. Van egy cég, aminek van egy terméke. Te vagy megveszed, vagy nem. Annak van létjogosultsága, hogy ha nem veszed meg, akkor nem kapod meg a terméket. Ennyiről van szó. Meg arról, hogy neked van módod úgy használni, hogy a cég nem járul hozzá ahhoz, hogy ingyen használd a termékét, nekik meg nincs módjuk arra, hogy ebben meggátoljanak téged.
    Az anyagi helyzeted meg csak rád tartozik, ettől még jogi és erkölcsi viszonylatban nem leszel felmentve.
    Az adórendszerünk kérdése is megérne egy külön fórumtémát egyébként.

Új hozzászólás Aktív témák