Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz bacsis #278 üzenetére

    Nincs köztünk vélemény különbség ebben, én is a használt üzletit tartom ár/értékben a jobbnak és például apámnak egy t410-t vettem inkább ajándékba karácsonrya már sok éve és nagy megelégedéssel használja. Még úgy is ezt választottam, hogy ajándékba nem nagyon illik használtat venni, mert tudtam, hogy örülni fog neki és nem esik kétségbe, ha az akksi mondjuk megadja magát 1 éven belül vagy a hdd hibás lesz (azt cserélte ssd-re később ő is), mert nem vigyáztak rá korábban stb.
    Neki mertem használtat venni, de ő a ritkább kivétel. A többségnek én inkább garanciális újat ajánlanék, mert a használt számítógépnek, ahogy a használt autónak meg minden használt terméknek van kockázata.
    Az üzleti laptopok esetében is óriási különbség van aközött, ha olyantól tudsz venni, mint pl én tettem, aki a gépcsere ciklus után meg tudta venni magának a gépet vagy ha a cége a használt gépeket egy kereskedőnek adja el. Azért aki dolgozott már irodában láthatja, hogy bánnak egyesek a gépekkel és a rendszeres kávéval leöntés még az enyhe tesztelési tevékenység :) Ha valaki megveheti a gépet x év múlva, akkor feltehetően jobban is vigyáz rá.
    Ennyi szerintem. A laikusok esetében sokkal fontosabb érv a garancia és esetleg a részletfizetési lehetőség, mint hogy mennyi fps-el futnak a játékok, mert soha nem fog játékot futtatni a gép.
    Ezek meg erős barokkos túlzások, hogy az említett winamp, de akárcsak egy böngésző megfekteti a mostani low end gépet :) Jó, most nem azokról beszélek, akiknél 50 oldal van nyitva egy időben.
    Egy 9 éves Lenovo g550-en, t3500 proci mellett, igaz 4gb ram és ssd, a böngészés max 5 megnyitott oldal mellett teljesen röccenés mentes. Film lejátszás, igaz SD, de szintén nem röcög, skype megy, openoffice megy, minden megy, aminek mennie kell. Aki azt terjeszti, hogy az alap appok röcögnek, az szerintem túloz vagy éppen frissített a windows a háttérben vagy futott egy orosz bitcoin számoló trójai, amikor ő nézte. SSD kell a gépbe, meg ram, aztán ennyi elég is a napi egyszerű használathoz. A mostani low end gépek még jóval erősebbek ennél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák