Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz schawo #27 üzenetére

    "Ha csak a "megengedheti magának" volna az akadály a 8K terjedése előtt, akkor már most is milliókat adtak volna el, ahogy az előrejelzések is jósolták. "

    - Csak hát a fenti hozzászólásom még véletlenül sem állította ezt.

    Ha nem lett volna egyértelmű, arra reagáltam, hogy "felesleges a 8K", kifejtettem, hogy milyen területek miatt nem az, azt is, hogy még miért nem elterjedt a "consumer" piacon.

    Illetve leírtam, hogy hosszabb távon a megfelelő megoldásnak a "Micro LED" tűnik. Amely kapcsán megemlítettem, hogy még drága (ezért "consumer" terméknek még nem nevezhető), amúgy már most is egy rakás ember megengedheti magának.

    Ez pedig tény. A 219 colos, 4K felbontású változat ára 700.000 EURO, amely egy menő élsportoló, üzletember, vagy egy BBC műsorvezető számára "aprópénz". És akkor még nem is beszéltünk az extrém gazdagokról.

    (Ha dollármilliomos lennék, én is simán megvenném a SONY-tól a komplett szettet ennyiért. :) )

    - Ami pedig a 8K elterjedését illeti.... arra majd az idő úgyis választ ad.

    Ám nem szabad feledni, hogy 4K felbontással kapcsolatos hírek is hasonló indulatokat váltottak ki az emberekből. Éveken keresztül ilyeneket lehetett még itt a PH!, tévés cikkeinél, fórumtémáinál is olvasni...

    Most pedig a felhasználók zöme 4K tévét vásárol minden további "zokszó nélkül".

    És igazából nem is értem ezt a retrográd hozzáállást sokak részéről! Ráadásul egy szakmai, és technológiai fórumon... :F

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák