Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ergoGnomik

    tag

    válasz Sinesol #44 üzenetére

    Az ARM akkor lesz jo, ha egy tapasztalt, profi cég áll mögé, ahol tudják hova kell tolni a penzt, min kell fejleszteni ahhoz, hogy ütőképessé váljon, hogy végre fel tudjon nőni az x86 mellé.

    Ezt én nem értem, kérlek magyarázd meg kicsit jobban! Mi akadályozta meg eddig az Nvidiát, hogy világklasszis processzort csináljon ARM alapon? Az Apple M1 példájából úgy tűnik, hogy ez megoldható és elég hozzá csak az utasítás architektúrát licencelni, fizikai dizájnra nincs szükség. És az a valami miért pont azzal szüntethető meg, hogy felvásárolják az ARM-et? Akiknek eddig szintén nem sikerült a nagy teljesítményű processzorok területén felvenni a versenyt az x86 gyártókkal. A lassú és konzervatív szerver piacon például mivel fogják tudni rávenni a szereplőket a váltásra, amire eddig még nem nagyon sikerült? Hogyan győzik meg a szoftver beszállítókat az architektúra támogatására vagy még inkább a korábbi leváltására? És ha mindez nem lesz jobban járható út mint most, akkor milyen más lehetőségei maradnak az Nvidiának?

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Sinesol #44 üzenetére

    Tudod hány cég állt már az ARM mögött? Kurva nagyok, kurva jó dizájnokkal, kurva jó szoftveres háttérrel. A Marvell például még mindig az ARM szekerét tolja a szerverpiacon, a Qualcomm is. De semmire sem mennek, mert egyszerűen nem akarja megvenni a piac. Ugyanez lesz az NV baja is. Kihozzák, ahogy előttük lassan két tucat, akár nevesebb cég is kihozta az ARM-os szerverdizájnt, és nem lesz rá vevő.

    Linus Torvalds megmondta, hogy mikor lehet eladni, de az nyilván nem tetszik az ARM-nak, mert akkor egy évtizedbe is beletelhet, hogy elérjék az 1%-os piaci részesedést, ami rögtön nem hangzik túl jól üzletileg.

    A Marvell az első cég, amely kapisgálja, hogy az ARM stratégiája lófaszt sem ér igény nélkül. Át is alakították az üzleti modelljüket egyedi tervezésűvé. Többet nem tudnak csinálni, mert hiába van egyébként egészen gyors, szinte világverő ARM dizájnjuk, egyszerűen nem eladható ott, hogy ARM az ISA, és nem x86/AMD64. Gondold bele magad egy cég helyzetébe. Kell nekik mondjuk egy új szerver. De miért is lenne jó nekik egy olyan szerver, amire PC-n nem tudnak kódot tesztelni? És ez az, amit Linus hangsúlyoz. Amíg nem tudsz olcsó gépen kódot optimalizálni hozzá, addig egyszerűen nincs az egésznek értelme.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cassi

    senior tag

    válasz Sinesol #44 üzenetére

    Linusra éppen hogy a clickbait ellentéte jellemző, mindig pontosan és a technikai oldalra koncentrálva fogalmaz. Az ARM ökoszisztéma egy kooperatív puzzle, ahol lépésenként lehet haladni, nincs és talán nem is létezhet egy olyan cég, aki erőből nekiveselkedve áttörést tudna elérni.

Új hozzászólás Aktív témák