Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr Cook

    csendes tag

    https://prohardver.hu/tema/ujratervezes_program/hsz_1-200.html
    2020-09-10 13:28:35 (#67) Dr Cook

    Sziasztok!

    Sajnos magam is elkeseredtem az "Újratervezés" program körül zajló eseményeken, a korrektség hiányán, a mismásoláson.

    A technikai megvalósítás is elkeserítő, rengeteg hibával rendelkezik a rendszer, hogy csak néhányat említsek belőle:

    - jelenleg is el lehet indítani a lezárt tananyagokat és teszteket a böngésző előzményeiből

    - a záróvizsga ugyanígy indítható az előzményekből

    - a tesztkérdések URL-jében manipulálhatóak a paraméterek, így a tanulási idő mennyisége is, az esetlegesen megjelenő menük elérhetősége is... stb.

    Az Újratervezés program záróvizsgáján és a kompetencia teszten is sikeresen végző tanulók közül kik és milyen kritériumok alapján választják majd ki a továbbjutókat?

    Életkor? Elért eredmények? Vagy esetleg egyéb adatbázisból (aktából) választják majd a "nyerteseket"?

    Ez a mondat is elég beszédes:

    A kompetenciamérésre jelentkezőknek tudniuk kell, hogy a tervezett államilag támogatott képzések szoros munkarendben folynak, napi több órás elfoglaltsággal, akár mentorálással és azt követő egyéni tanulással járnak, tehát munka mellett nehezen végezhetők.

    Forrás: https://ujratervezes.nive.hu/hirek/lezarult-az-ujratervezes-program-8-hetes-alapozo-kepzese

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Ma én is megkaptam a meghívót a kompetencia tesztre, meglátjuk mit találtak ki nekünk. :Y

    Azt nem annyira értem, hogy logikai tesztet az üzemeltetési tanfolyamhoz miért csináltatnak. Üzemeltetői állásinterjún még nem találkoztam logikai tesztekkel, programozóin bevett szokás.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Részlet a GINOP-6.2.8-VEKOP-20-2020-00001 az „Egyes szakmák digitális tananyagfejlesztése, struktúraváltást támogató informatikai képzések” című ajánlattételi felhívásból

    1. A képzési támogatás alanyai

    A kiemelt projekt keretében a célcsoporttal szembeni elvárások:

    - Az ingyenes alapozó képzésen („Újratervezés program”) részt vett, és sikeres záróvizsgát tett, azt követően pedig kompetencia- és tudásmérésen jó eredménnyel szerepelt, és ezek összesített eredménye alapján kiválasztott résztvevők.

    - E képzési programmal párhuzamosan nem vesz részt hazai vagy európai uniós forrásból
    megvalósuló digitális kompetenciafejlesztésre irányuló informatikai vagy egyéb képzést biztosító, támogatott képzésben,

    - Legalább középfokú (érettségi) végzettséggel kell rendelkeznie, valamint angol nyelv KER A1 nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvismeret szükséges,

    - A képzésben résztvevőnek rendelkeznie kell számítógéppel és internet hozzáféréssel.

    - Célcsoportba tartozó EGT-állampolgár a képzési programba bevonható, amennyiben a
    célcsoportra vonatkozó, jelen felhívásban meghatározott egyéb feltételeknek megfelel és lakóhelye, illetve bejelentett tartózkodási helye az Észak-magyarországi, Észak-alföldi, Dél-alföldi, Középdunántúli, Nyugat-dunántúli, Dél-dunántúli, Közép-magyarországi régiók valamelyikében található

    3. A támogatható képzések

    A program keretében az alábbi ismeretszerzési formák támogathatók:

    Alapszintű képzési formák:

    - Java programozó
    - Webfejlesztő-frontend
    - Tesztelő
    - Üzemeltető

    A képzések kontaktórás vagy távolléti oktatásban valósíthatók meg
    Konzultációs lehetőséget szükséges biztosítani a célcsoportnak
    Maximum 12 hónapos képzés támogatható

    Gyártóspecifikus/egyéb haladó szintű képzések kerülnek megvalósításra:

    - Vállalati backend fejlesztő
    - Automata tesztelő
    - Adatbázis üzemeltető
    - Full stack fejlesztő
    - Data Engineer
    - Devops üzemeltető
    - Beágyazott fejlesztő
    - Desktop alkalmazás fejlesztő

    Egy fő maximum egy alapozó, és egy gyártóspecifikus/egyéb haladó szintű képzésen vehet részt. A gyártóspecifikus /egyéb haladó szintű képzésen való részvétel feltétele egy alapképzés elvégzése.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Kitöltöttem, 87% lett. Szerintem is volt pár kérdés, amire a rendszer nem fogadta el a helyes választ.

    Egyébként, hogy ez a teszt mennyiben méri egy leendő webfejlesztő vagy üzemeltető, esetleg tesztelő kompetenciáját, azt nem tudtam kisilabizálni, mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy lesz a továbbiakban.

    Elképzelhetőnek tartjátok, hogy valakit az életkora miatt ne válasszanak be a továbbjutók közé? Közeledem az 50-hez, bár addig még van pár évem...

    A záróvizsga 96%-os lett, a kompetencia 87%.

    Van még korban hozzám hasonló, aki elindult a tanfolyamon?

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat! :R

    Meglátjuk, hogy alakulnak a dolgok, a remény hal meg utoljára.

    Egyébként éppen most néztem; a Kompetencia teszt is elindítható a böngésző előzményeiből. :C

    Nem vagyok programozó, tapasztalatom viszont van pár évnyi.

    Java, Javascript, VB, VB.NET, PHP, ASP, html, css, LUA, Perl, AS2/AS3, Lingo és a fene tudja még mikkel foglalkoztam az idők során. Szerettem volna hivatalos papírt is arról, amit majd megtanulok, ezért iratkoztam be.

    Azt, hogy milyen irányban induljak, ha továbbjutok, még nem tudom. Meglátjuk.

    A holnap tesztet íróknak sok szerencsét, figyelmet és eredményességet kívánok! :K

    Tessék a kérdéseket alaposan megrágni és értelmezni, egyik-másik igen bonyolultnak tűnik, miközben faék egyszerűségű. Lesz egy-két ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Úgy tűnik, a helyesírás sehol nem alapkövetelmény...

    Valaki kapott már bármilyen értesítést? 96% / 87%, de még semmi...

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    válasz Corleone33 #778 üzenetére

    Igen, de én 47 éves vagyok, és - bár itt is többen cáfolták - van egy olyan érzésem, hogy nem fogok kapni értesítést. Meglátjuk, de sokat már nem remélek.

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Megkaptam a "behívót"... Meglátjuk, mire vesznek fel.

    Tényleg nem szőrszálhasogatás; igen szomorú, hogy egy kiírást nem tudnak helyesen leírni. Rendben, ok. Na, de az oktatott programnyelv nevét sem...?!

    [ Szerkesztve ]

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    válasz Dark Archon #924 üzenetére

    https://progmasters.hu/ingyenes-online-allami-kepzesek/

    :D :K
    Tudom, de azért a Python alapok-at Phyton alapk-nak írni egy programozó suli weboldalán...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Nekem is megjött a "behívóm" a Training 360 (elsőre megjelölt) junior üzemeltetőire (harmadiknak jelölt) vettek csak fel 96/87%-al, feltételezem, a korom miatt történhetett így..

    Egy nevesített hölgy küldte az emailt 17:00 óra körül, amiben határozottan utasítottak, hogy másnap délig ( 2020.10.16. ) adjak le mindent, mert ha nem, akkor általam visszamondottnak tekintik a lehetőséget és odaadják másnak.

    Nos, legyen így, részemről vége a programnak.

    Egyébként elsőnek a Frontend-t, másodiknak a Java Backend-t jelöltem be.

    A szerződést végigolvastam, a mellékleteket szintén, minden világos és érthető, de számomra nem elfogadhatóak a feltételek, túl sok a kérdőjel.

    Sok sikert, kitartást kívánok mindazoknak, akik a programot folytatják, a feltételeket bevállalják.

    "...Isten, ha megadja, s lészen rá alkalom,
    remélem, hogy méltón meg is hálálhatom..."

    [ Szerkesztve ]

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

  • Dr Cook

    csendes tag

    Mindent helyesen jelöltem (húztam) be, a preferenciák felállításában nem történt malőr, de mindegy is, mert nem folytatom a programot, per, jogorvoslat, média felhajtás stb. nem érdekel.

    Megjegyzem, a NetAcademia-nál 500 000 Ft / éves áron az összes Training360 + NetAcademia anyaghoz hozzá lehet férni.

    https://netacademia.hu/bundles/netacademia-training360

    Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

Új hozzászólás Aktív témák