Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Geri Bátyó #25 üzenetére

    Igen láttam hogy írtad, de a meleg alapesetben felfelé száll így inkább jobb ha a ház tetején van legalább 2db lehetőleg minél nagyobb ventilátornak hely, hogy a komponensek által felmelegedett levegő mozgását még gyorsabbá lehessen tenni a lehető legkisebb zaj és legkevesebb energiabefektetéssel.
    Arról nem is beszélve, hogy az alaplapi VRM-ről a felette lévő ventilátorok szívják el a meleget ami a legjobb egy alaplap számára.
    Továbbá abba a házba nem sok friss-hűs levegő jut amivel lélegeztetni-hűteni tudná a gépház belsejét és a benne lévő komponensek hűtéséhez tudna hozzájárulni. Amennyi be is jut az elején annál az 1 helyen azt a keresztbe elfordított HDD-kre tolja aminek ott van a kalitkája és az ott lévő keret és lemezek felületei lefogják mindazt ami bejut.
    Mindezek miatt az a ház a több mint 10-15 évvel ezelőtti szintet képviseli minden porcikájában.
    Most meg ott tartunk, hogy egy akkora ház, ami elfér a te mostani házad belsejében jobb hőmérséklet-zaj értékeket produkál mindezt kompaktabb méretben.
    Én anno a Gigabyte Sumo 4192-ért voltam oda-vissza. Imádtam ahogy kinéz.

    De végül egy CoolerMaster Centurion 590 lett helyette.

    Pont azért, mert az 2008-ban egy új és modern ház volt, ami márt tudta mindazt amit kellett ha egy erős komponensekből összeválogatott gépet akartál benne használni ami nálam akkor ez volt: i5-750@3,2GHz, GTX 275 OC (a GPU valahol 660MHz környékén volt a VRAM-ra nem emlékszem már).

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák