Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Innentől akkor mi értelme a létezésének? :U
    Vagy a Chrome-ban még nincs benne az UHD és DD videók támogatása (a DRM részt az MS csapja hozzá)? (Nem tudom, mert FF-et használok, de abból nem hiányolom, mert van külön Netflix app Win10 Store-ban is, nem csak magán a TV-n, ami mindent tud [UHD és DD+ pass-through]).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #30 üzenetére

    De, a marketing és az első "tesztek" azt sugallták róla, hogy relatívan kis gépigényű (pl. takarékosabb a RAM-al, mint a Chrome) mégis egész fürge (van azért GPU hardware gyorsítás a kritikusabb dolgokra, a CPU-t sem tekeri feleslegesen), így jó alternatíva lehet a lassabb gépekre (pl. kis fogyasztású, vagy szimplán alulméretezett, pl. nem is PC-be való processzorral és minimális memóriával szerelt gépek). Akkoriban a FireFox is lassabb volt még, mint ma (később jött pl. a CPU oldali sokszálúsitás és a teljeskörű GPU gyorsítás, de azóta az is több RAM-ot foglal, beleértve GPU RAM-ot is), a Chrome pedig nem is próbált takarékos lenni.

    A Chrome-ot akkor hagytam ott a FireFox-ért, mikor utóbbi elkezdett ráfeküdni a tracking protection dolgokra, a Chrome pedig próbált erőforrástakarékosabbá válni, aminek nálam az volt az eredménye, hogy sohasem kaptam meg az értesítéseket/riasztásokat a weboldalaktól, csak késve, mikor rákattintottam a fülükre, és nem sikerült ezt kikapcsolnom debug paraméterekkel se (nekem, elhiszem, ha valahogy ki lehet, főleg ha ma már igen akkor is, ha a múltban még nem, de akkor felb@sz÷tt).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák