Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #04824576

    törölt tag

    válasz PuMbA #182 üzenetére

    Azert 1 het adataiból bárminemű következtetést levonni elég naív dolog. Pláne hogy a Microsoft a megkérdezésed nélkül dönt a változásokról. 3 hónappal ezelőttig még windows-t használtam. Letiltottam, amit lehetett. Én ugyan nem jártam így utána, hogy pontosan mit küld el, mert mint mondtam, paranoiás azért nem vagyok. Azt viszont észrevettem már egyszer, hogy a minimálra lehúzott telemetriából sokmindent visszakapcsolt. Anelkül, hogy értesített volna. Gondolom, frissítéskor. Így hogy bízz benne? Amíg figyelted, csak lényegtelen adatokat gyűjtött. De honnan tudod, hogy máskor is? Ugyanazt mondom erre, mint az Intel sebezhetőségekre. Nem az a nagyobb baj, amiről tudsz, hanem amiről nem. Legjobban nem is a begyűjtött adatok húznak fel, hanem maga a hozzáállás. Az agresszív stíslus, ahogy ledugnak mindent a torkodon, meg az önkényes változások. Mintha mi lennénk értük, és nem fordítva. Pedig ha senki nem használ windows-t, akkor a microsoft szív. Ha viszont a microsoft nem készítene többet windows-t, az emberek nagyon jól meglennének a linuxal is. Remélem, erre még rá fognak jönni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák