Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #70 üzenetére

    10400 newegg ára 180$
    ha vettek belőle annyit aminél kitart a készlet, azt nem befolyásolja az eur változása, az egyértelmű
    az hogy menet közben változtatnak árat +/- őár ezer valamin eur-tól függetlenül, az elég gyakori - most vettem pl egy tápot, eddig 42e volt, aztán beugrott 37e alá, miközben szinte az összes táp ára emelkedik -
    global szinten lehet népszerű a 10400f, itt biztos nem annyira mint a 3600, akkor top 3-ban lenne, nem top 10-ben, a zen 3600 top 1, nyilván sokkal többen viszik - de majd most hogy dráááááága lett, majd viszik az intelt, egészségükre -
    szerinted vicc kategória, b450m s2h-ban használtam:
    zen 2600, 2700, 1600af, 3600
    nagyon vicces volt, hogy ugyanazt az oc-t elérem a 6 magosokkal, amit a 100e-s lapokkal, tényleg röhögtem ( :
    1600af 4g-n ment, cpu-nak is ott vége
    3600-ot 4,3-ig vittem, 1,35v fölé nem mentem, cpu-nak is vége
    2700-et csak 3600-on használtam, az zabál mint a disznó
    ez amd, nem intel, ahol gyárilag alacsony órajelűeket adnak drágán, a "fojtás" nélkülieket meg drágán, hogy drága lappal amd fölé lehessen menni 10-20%-kal - utóbbi szélsőséges esetben -
    a zenek gyárilag is majdnem ki vannak maxolva
    a nagy különbség amd-nél, hogy _nem kötelező_ drága lapot venni 6 magos cpu mellé, 7nm load sokkal kevesebbet eszik mint az előzőek, de oda is elég volt, mert azok meg órajelben nem tudtak sokat, aztán ha vkinek vannak igényei akkor költ többet
    de bármikor szívesen összeülök veled egy 3600/5600 oc-ra, osztán' röhögjünk együtt, hogy b450m s2h-ban max ráversz az enyémre 100mhz-et jó esetben ((( : ami mondjuk 4,4-,4,5g viszonylatban van vagy kemény 2% is
    nálad nem száradt be, nem egy 8400 tulajt láttam akinél már bőven a 3 év gar lejárta előtt durván megnőttek a hőfokok
    ivy-nél még lehet jobb volt a t@kony ;]
    t@knyolt apu-t nem is veszek :N 4xxx-nél már elvileg forrasztott lesz
    a biztonsági rések kérdése továbbra is nyitott, bármikor jöhet meglepi ( :
    én is filóztam anno 10400-en, meg lehet nézni a topikjában, de lematekoztam, lap miatt már nem olcsóbb, azt hittem ez már forrasztott, de nem, zsákutca bővíthetőség szempontjából teljesen, bármikor jöhet spectre és társai mellett más is, eleve évekig hülyének néztek mindenkit, na az a pár ezer ft "spórolás" az én szemszögemből nagyon nem adta ki a matekot
    aki "spórolni" akar egészségére, csak valahogy vakarom a fejem, mikor valaki a pénztárcájára hivatkozik, holott platform szinten még a mostani 3600 mellett sem marad semmi árelőnye az intelnek 40e körüli lappal, ami ott _kötelező_ még 10400 mellé is, ha valaki 3600 szintet gondol róla

    szerk:
    CPT.Pirk
    115-120e ft-ra lehet számítani - kisker kapzsiság nélkül -
    leadership' mindenben, ennyi az ára, jövőre talán jön 220$-ért sima 5600, de az sztem pletyka csak, és árcsökkentés max akkor, ha intel durván csökkent, futószalagról adják el most ezeket

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák