Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gargouille #41 üzenetére

    Szerintem nagyrészt jól gondolod, a trendvonalnak csúnya kifutása lenne. A realitás viszont az, hogy a legtöbb ember birka akar lenni, és ezen nem nagyon lehet változtatni, vagyis sok szempontból előnyben vannak azok, akik öntörvényűbbek. Más tészta, hogy ez bizony más szempontokból meg hátrány is lehet.

    Az biztos, sosem bántam még meg azt, hogy nem voltam birka.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gargouille #87 üzenetére

    Oltatlan covidos betegeket hátrébb kéne sorolni az orvosi ellátásban, illetve kifizettetni velük az ellátásuk költségeit.
    Másrészt szerintem legyen joga nem oltatni annak a felnőttnek, aki nem akar.

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Gargouille #90 üzenetére

    Ahogy hallom, mostanában egyre jobban pedzegetik, hogy majd kötelezővé teszik az oltást, amivel pont az a bajom, ami jelen topik tárgyával: a szabadságjogok / önrendelkezés további csökkentésének folyamatos állami vágya. Ez az, ami nagyon nem tetszik.
    A baj az, hogy az emberi felelőtlenség elért egy olyan szintre, ami mellett már könnyű érveket találni mindenféle állami beavatkozásra, jogkorlátozásra. Ennek dacára én továbbra is leginkább az emberek szabadságjogait szeretném nézni. Utána jöhet a többi egyéb.

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #90 üzenetére

    Magyarországon következmények... :D
    Az emberekben annyi felelősségtudat sincs, hogy nem megyek el egy focimeccsre, mert esetleg be vagyok oltva, akkor is beteg lehetek. És fertőzhetek is, ha még én esetleg nem is kerülök kórházba. Semmi.
    Megmondta a TV-ben, hogy az oltás a megoldás, aki nem oltatta be magát meg is dögölhet, mert hát na ez a demokrácia... Nem ez felelőtlenség.
    De szabadok vagyunk, nem baj, ha belehal 3* annyi ember, mint egy "nem demokráciában", de mondjuk ezt, és akkor jó lesz....
    Ahhoz, hogy valaki felfogja, hogy ez nem jó kell egy fajta intelligencia, na attól függően, hogy mennyi intelligensebb ember van egy társadalomban fogja meghatározni egy társadalom működését. Van ahol több ilyen ember van, meg van ahol kevesebb.

    Persze mit mond erre az "okos" magyar ember, ja hogy tőlünk nyugatabbra nincs demokrácia, mert ezt vagy azt bevezetnek, a különbség, hogy ahhoz is kell egy intelligencia, hogy rájöjjön valaki arra, hogy mi fontos és mi nem valamint, miért kell valamit betartani, és miért nem.

    Persze persze mindenhol vannak tüntetések, vagy aközött hatalmas különbség van, hogy a társadalom nagy része szabálykövető, és vannak akik nem, vagy amúgy a társadalom nagyobb része szerint "demokrácia" van, ami azt jelenti, hogy azt csinálok amit akarok... Ja nem....

    Ezért mondom, hogy milyen vállalja a felelősséget? Az, azt csinálok amit akarok, és a szabálykövetés nem szokott haverok lenni. Főleg egy olyan történelmi helyzetből indulva, hogy mindent el lehet lopni, mert úgysem keresik...
    A kettőnek mi köze egymáshoz, látszólag semmi, gyakorlatban, meg nagyon sok, a mentalitás....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Gargouille #147 üzenetére

    Ettôl én is félek. BDSM rulz. Azt nem tilthatják be. :))

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Aktív témák