Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • westlake

    félisten

    válasz Egon #30 üzenetére

    Egyrészt van Z370-es alaplap is 10Gbit/s-es vezérlővel, másrészt visszafelé kompatibilis, tehát működik 5 és 2,5Gbit/s-es eszközökkel is. ;]

    Play nice!

  • iMaverick

    addikt

    válasz Egon #25 üzenetére

    (ennyi adatot egyben pedig szvsz kevesen másolgatnak otthon).

    Ez nekem is furának tűnik, hogy az 1Gbps nem elegendő otthonra (vagy akár egy kis irodába). Természetesen nem vagyok a fejlődés ellen, félre értés ne essék! Ezek a 2,5 és 5Gbps-es ugrások is jópofák, főleg hogy a meglévő infrastruktúrát fel lehet hozzá használni. (CAT5E, CAT6). Nem értem, mire megy a finyázás?

    Ráadásul ilyenkor előjön a nosztalgia... ;]

    Annó még gimis koromban két haver felugrott hozzánk suli után, hogy gyorsba tolunk egy Command&Conquer partit a két gépen. Igen ám, de az egyik masinán nem volt rajt a játék... Mondom semmi gond, úgyis össze vannak kötve a soros porton (sicc!), akkor átmásoljuk azon. Hát valami 43 percig másolta a cuccost a "hálózaton" a két PC, így addig gyorsba megebédeltünk mind3-an némi tojásrántottával.

    Aztán ugyanez előjött a Diablo 2-vel, hogy nem volt elég neki a 10Mbps-es koax... A fejem vertem a falba, hogy ez meg hogy a p&#>ba lehet? Kénytelen voltam apámból kiudvarolni egy HUB-ra (sicc! 2) 20eFt-ot. A LAN kártyákat meg úgy vadásztam össze az Apróneten használtan. (Mondjuk 3Com-ra hajtottam.)

    Na ez már minőségi buli volt (100Mbps). Aztán amikor elkezdtem foglalkozni az 1080p-s filmekkel, akkor jöttem rá, hogy már kevés a Fast Ethernet, kell a giga. (Ugye az alaplapok már jó ideje tudták a gigás kapcsolatot, csak a vezeték és a router nem tudta).

    Namost szerintem ezzel azért el lehet lenni még jó ideig. (Amíg nem terjednek el az /anyagilag is/ elérhető szintre ezek a gyorsabb eszközök.)

    "Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Új hozzászólás Aktív témák