Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Szerintem a legüdébb színfolt most a hazai sörpiacon. Teljesen szokatlan, hogy ilyen különlegességgel újít egy gyártó, nem is emlékszem semmi hasonlóra. Amit néha a Dreher meg a Borsodi szezonálisan újít és kiadogat, azok a "jó-jó, de nem egy nagy durranás" kategóriája.

    Számomra tök jó meglepetés és élmény volt, mikor belekóstoltam, azt hittem, hogy ez is csak valami "szokásos humbug, némileg kesernyésebb, vagy testesebb, de semmi különös". Ezzel szemben, hát tényleg...

    Amúgy én pont, hogy kicsit édeskésebbnek érzem a "kortyot" az átlagosnál, pontosabban azt, ahogy a keserűvel keveredik és épp emiatt teszik. No meg az újdonság és szokatlanság varázsa, de ettől függetlenül is jó sör.

    Az is igaz, hogy más IPA-t még sose kóstoltam, de tekintve az árát is, szerintem ezt most nagyon eltalálták.

    Mikor a felfedezése után visszamentem a boltba még pár üvegért, azt mondta a boltos, hogy nem bírja hűteni, mert mindenki ezt viszi. :D

    Min 5% tényleg jobb lenne, de szerintem ez a 4,8% is megbocsájtható ebben az esetben. :U

    A 200Ft meg szerintem bevezető ár még, de remélem nem fognak nagyon elszállni vele.

    Nálam 10/9 :K , főleg mivel az átlag kiskereskedések kínálatában totál ritkaságszámba megy egy ilyen különlegesség, amire nem csak ráírják, hogy az, hanem valóban az is.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    Nekem "állandóra" a Heineken jött be. A sima Staro már tényleg nem ugyan az, mióta a Borsodi gyártja és ahhoz képest drágább is. De még a sima Dreher is egész jó.

    A Dreher Bak sem rosz, de ahhoz barna only-ra kellene váltani, ami hosszú rávon nekem nem menne, no és az ára is elég húzós. A "Téli" Dreher pedig néha be-be figyelhet azért, az enyhe fűszeressége miatt, bár idén azt hiszem, már megint más volt a receptje. A "Nyári"-ról meg elég nehéz eldönteni, hogy akkor most "szeressem, vagy ne szeresem".

    Most a Borsodinak is van két szezonális újítása, valami "Tüzes", meg "Jeges". Ezekből a Tüzes-et kóstoltam és tény hogy kissé elüt az átlagtól (állítólag valami "vörös" sör), de nem annyira pozitívan, hogy rákattantam volna. Szóval marad a IPA. :D

    A legfinomabb sör, amit eddig kóstoltam az pár hónapja esett meg: egy hatos pakk 3dl-es import dobozos vaníliás Leffe... :Y :K

  • SunMount3r

    nagyúr

    Egy közeli boltban lehet még kapni Barts Srtong/ Extra Strong söröket is. Nem emlékszem pontosan, de valami 7.2% és 8.6%-osak lehetnek. 240 és 270 Ft egy doboz. Ahhoz képest nem is drágák, hogy kb. a mai kommersz átlagízt simán hozzák és ilyen magas %-osak.

    Amúgy nekem bejön a Miller és Corona is. Csak-hát az a 3,3dl-es "üvegecske" elég fura egy európai ember kezében. :D És hát az áruk, meg főleg...

    De ha lenne valami jó kis hazai gyártású min. 5%-os cider 500Ft/Liter áron, akkor lehet átszoknék rá még a sörökről is (lehet akár alma is :D )...

    No meg az Aldi-ban lehet még kapni Valentins Hefeweissbier 5.3%-os búzasört. Ez is eléggé rendben van szerintem és az ára is nagyjából OK (csak oda elég ritkán vetődöm el).

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz Dilikutya #83 üzenetére

    Az árával számolva tényleg nem éri meg. De nekem akkor is ízlik. :D

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz kovaszoskeny #64 üzenetére

    Nem volt semmiféle "visszafele". Nem is szokott lenni, nem is értem mire gondolsz konkrétan... :U :F
    Szeretem a különleges, fűszeres söröket. Egy original "sima" Leffe is az nekem már egy szinten, az átlag magyar kínálat után, mert legalább tényleg "sör" íze van. De ezzel a vaníliással is nagyon meg voltam elégedve. Nem azt mondom, hogy mindig ezt innám, de alapból bejönnek az édesebb, aromásabb sörök is.

    Pl. Az ízesített Démonokat nagyon sajnálom, hogy kivezették. Akkoriban gyakran szerepelt listán, mióta csak a sima van, már alig-alig.

    Találkoztam még (most kapaszkodni uraim :D ) málnás Argus-al is. Rendes 5+-os %-al. (Szóval nem valami Radler-es "üdítő"). Amíg lehetett a közelben kapni ,4-ből 2db ilyen volt a bevásárló kosárban nálam. Talán kicsit túlságosan is ízes és édes volt egy sörhöz képest, de nem annyira, hogy kilőtte volna a "sör érzetet" is. Finom volt, nekem tetszett, ennyi.

    Ja, ami nagyon sokáig a kedvencem volt az itthoni kínálatból, az az Amstel Lager és Pilsner egyaránt. Főleg úgy a 2000-es évek elején volt nagyon jó vétel. Persze a recept azóta is lehet sokat változott, de amikor legutóbb kóstoltam kb. 1,5 éve, akkor is "elég jónak" tűnt. Debrecenben az utóbbi időben sajnos már szinte sehol sem találkoztam vele. Érdemes vele tenni egy próbát, ha valaki ráakadna valahol. Persze nem egy "megváltás", de az átlagnál szerintem azért ez is eléggé jobb.

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz kovaszoskeny #93 üzenetére

    Úgy látom -a te részedről nézve- kár volt ide írnom bármit az eddigi tapasztalataimról, élményeimmel a sörökkel kapcsolatban. A komment-edet nem tudom igazán kategorizálni sem, annyira "ferdítő". Te persze semmiféle "vaníliás" ételt/édességet nem ettél és nem is kedvelsz már csecsemő korod óta. Még a menzás vaníliás sodó sem jött be, és áhh, repetázni azt már pláne nem voltál hajlandó belőle. Kemény "Pacal aromás", vagy "Full Turbó Mesterséges Bio-Tech Fehérjés" sör az már inkább jobban bejönne gondolom. Mondjuk ajándék Mercis kulcstartóval és egy hetes ingyenes her@vasolós szolis bérlettel ajándékba?! Hmmm...?! Nem állítok semmit, csak feltételezem....

    Szerencsére mások is olvassák, akiknek nem csak erről az oldalról volt "kapás" és a "felfogásuk" és a befogadóképességük a saját tapasztalatik alapján is tovább terjed ettől az egysíkúságtól...

    Good Night, és sok sikert, örvendtem és peace... Ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz kovaszoskeny #98 üzenetére

    Éppenséggel a te példáid és hasonlataid a totál gusztustalanok, bénák és irrelevánsak az épp a "te blogodon belül" (gondolom erre is biztos extra büszke vagy, ha már a "te blogod"). Biztos marha büszke vagy arra a kb. 6 soros bejegyzésre is a téma kapcsán, ami ezt az egészet indította. Bár igen (ettől függetlenül még) én is azt hittem, hogy kb. lesz miért ide komment-el-nem. és ezt most is, a te hsz.-eidtől és véleményedtől függetlenül tartom, mert nem -csak- a te aktivitásodtól függött ez a "topic"...

    Szánd amit akarsz, és f@kázd amit akarsz (biztos ezt az alapbeállítottságot szocializáltad be magadnak a személyiség fejlődésed során, jó gusztust hozzá), azon tényeken -szerencsére- úgy se változtathatsz, hogy nekem mi ízlik, tetszik és mi nem... Meg még sok kis millió ember kapcsán sem.

    Én nem kritizáltam itt a te és mások ízlését sem, egyetlen releváns, kurrens posztra-ra se reagáltam ledegradálóan, de ha itt "ízlés" kérdésben diktatórikus rendszer lenne, aminek te vagy fő-mufti "megmondó embere", akkor azt talán máskor részletes leírással tüntesd fel a bejegyzésben is....

    Több szót tényleg nem vesztegetek erre (érezd ebből is a tisztelet erejét), nekem "war"-ozhatsz, meg sz@métkedhetsz direktbe (bizonygatva a vélt "tökösséged"), az csak a te bizonyítványodat minősíti... Gratula! Gondold át egy kicsit a dolgokat, azt javaslom és szép jó éjszakát (a gyermekien tudatlan énednek is)!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák