Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz Lenry #37 üzenetére

    Azért árnyalnám kicsit a megállapítást (az utolsó mondatod).
    Alapból azt gondolom, hogy mind munkáltatói, mind munkavállalói oldalon sok esetben komoly gondok vannak. A munkáltatónak nyilván az az érdeke, hogy minél olcsóbban dolgoztasson minél többet, de ennél azért bonyolultabb a kérdés. Mindkét fél érdeke az, hogy kölcsönösen elégedettek legyenek egymással, ergo win-win szituációra kellene törekedniük a cégeknek (természetesen - a profitra figyelemmel - a minimumra törekedve, tehát a lehető legkisebb mértékű olyan bérfejlesztést alkalmazva, amivel még elégedettek a kollégák).
    Egy csomó ember nem képes arra hogy fizetésemelést kérjen, de ettől még nem feltétlenül fog belenyugodni a béremelés elmaradásába, hanem előbb-utóbb dobbantani fog. Az meg elsősorban a munkáltatónak fog fájni, mert egyrészt jó eséllyel drágábban fogják pótolni, másrészt a betanulási szakaszban az új emberrel csökkenni fog a produktum, harmadrészt lehet hogy hosszú hónapokig nem sikerül megtalálni az utódját.
    Egyébként a munkavállalók is sok esetben fordítva ülnek a lovon. Junior-medior-senior szinttől függetlenül, tudnak érdekes elvárások lenni. A kedvencem az, amikor egy tök drága, akár (átszámítva) 2000 eurós képzés kapcsán nem hajlandók még fél évet sem aláírni, hogy legalább addig maradnak. Ergo elvárnák, hogy képezze ki őket a cég sok pénzért, aztán pattannának elfele...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák