Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Én multinál dolgozok mac-en, nincs vele semmi gond, támogatják. Van pár céges windows only app, jellemzően őskövületek, amik w10-en is gyögvenyelősen futnak, vagy sehogy, ezeket megkapom citrixből, és jónapot. Hozzáteszem, a w10-et használó kollégák is kitépnék a hajukat ha localban kellene telepíteni ezeket az alkalmazásokat, így ők is citrixeznek vagy valamilyen terminálszerveren keresztül használják. Az alkalmazások egy másik része pedig olyan jellegű, hogy senki nem érheti el a saját gépéről, különféle management eszközök, és sok tűzfal mögött lakó alkalmazások. Amik maradnak (és ez a nagyobb halmaz), azokhoz elég egy vpn kliens és egy böngésző és valamilyen office suite, egy ssh kliens, és ennyi, ezek meg ugye vannak osx-en is.
    Cserébe ott van a kezem alatt egy unix rendszer egész nap, hasonló környezettel és shell toolokkal mint amilyenekkel a remote eszközökön is dolgozom. Aztán ha kijövök a "gyárból", akkor ugyanezen a gépen ott vannak a hobbi cuccaim (adobe dolgai, játékok, stb..). Nekem ez így megfelelő, és nagyon szeretem, ugyanakkor nem dőlnék a kardomba, ha egy Win10-es laptopot kapnék, de ennek így nyilván jobban tudok örülni.

    Egyébként sokan azért használnak osx-et, mert remek keresztmetszete a linuxnak és a windowsnak, kb minden megvan benne ami ezen két rendszerben jó. Mindezek mellett ez sem tökéletes nyilván.

Új hozzászólás Aktív témák