Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #32839680 #71 üzenetére

    Az a gond, hogy az már 30-35k (újan) és az is több sebből vérzik.
    Én most szembesültem vele pl., hogy dekóder oldalról ugyan jól áll de az enkódert úgy ahogy van kivágták belőle, 1050 alatt semmit nem tudnak.

    Mondjuk nyilván ez kevésbé igény de nekem pl. jól jött akár 2 (vagy 3?) stream egyidejű felvételére a videochates/-előadásos időszakban. (De igazából még egy ezeréves, amúgy mindenre lassú Ivy Bridge noti is tudta minimális cpu terheléssel a QuickSync miatt talán 2 streamre is. Ehhez képest főleg gyalázat...)

    És aztán ott az ereje - ha ez számít. Sikerült egy 4650G-t szereznem, úgy voltam vele, hogy a 1030-at hozni fogja legalább de igazából gyorsabb is sokszor. Ram OC és +25-30% mellett főleg. Ha pedig hozzávesszük a modernebb játékokat akkor ott meg már sok helyen a 1050/Ti-ket is megközelíti akár.

    Innen nézve inkább választanám még mindig ezt - persze ha normálisan kapható lenne :D, mint egy ilyen nagyon belépő és/vagy régebbi dvga-t ami már ezekre sem igaz jó.

    Igazán jó megoldás amúgy nincs. A 1030 drága és herélt ilyen szempontból. A régebbiek, 710/730, 750Ti, 77xx még régebbiek, még kevesebb decode feature-rel. Ott már az is kevés esetben megoldható, hogy "csak képet adjon", ha pl.szükség lenne 4K60Hz-re.
    Egyedül az APU-kban van mindenre képes gpu, a többi meg árfűggően vmilyen kompromisszum lesz... azt kell eldönteni mire nincs szükség. Ha nem kell játék, 4K, encode, akkor jók lehetnek de ezeknek is megvan az ára.

Új hozzászólás Aktív témák