Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dutrás

    őstag

    válasz Polarstar #34 üzenetére

    Erről rémlik nekem is valami.
    De technológiailag az öt év nagyon sok idő hát még 10.
    Egy öt éves telefon esetén szoftver és hardver kompatibilitási problémák is előfordulhatnak. Nem beszélve arról hogy az újabb hardverek újabb szoftvereken használhatóak ki igazán. Gondolom ez visszafelé nem lesz igaz.
    Ettől nem fog kevesebb telefon fogyni.

    P50 pro/P40 Lite

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Polarstar #34 üzenetére

    A cserélhető akkut mondjuk pont nem sírom vissza. Legalábbis a jelenlegi akkutechnológia mellett.
    Azóta lehet nagyobb kapacitású akkukat tenni a telefonokba, mióta elhagyták a cserélhetőséget. Már csak azért is, mert amíg kivehetőek voltak, egy biztonságos házba kellett szerelni őket, ami a kapacitástól veszi el a helyet. Most nincsenek ilyen házba építve, mert úgysem kapkodja ki a user, nincs rá szükség. Ezzel plusz kapacitást nyertünk.
    Egyre többet fogyasztanak a kijelzők, küszöbön az 5G, stb.. Egyre több energiát igényelnek ezek a készülékek, én nem sírom vissza beléjük a legfeljebb 2400-3000mAh akkukat (azt a macerát sem, hogy veszek 2 akkut amiket külön külön töltögethetek meg cserélgethetek).
    Sokszor még a 4-5000-es akkuval szerelt telefonoknál is panaszkodnak az üzemidőre.

    Persze ha egyszer tényleg jön egy jobb akkutechnológia, amivel kisebb helyen nagyobb kapacitást lehet biztonságosan tárolni, mindjárt más lesz a helyzet.
    Egy 2-3-4 éves csúcstelefon márkaszervizes akkucseréje jelenleg kb 15.000ft. Ennyit nekem jelenleg megér a nagyobb kapacitás.

Új hozzászólás Aktív témák