Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton

    nagyúr

    válasz Tetsuo #35 üzenetére

    Természetesen a moiré jelenséggel is tisztában vagyok, jelen van a fényképezőgépek, kamerák területén is.

    "Aki holmi táblázatok alapján elhiszi, felesleges a nagyobb felbontás,"
    Nyugi, én sem hiszek el mindent csak azért mert "fenntvan a neten", ezért is csináltam ezt a képtesztet, hogy mi a dolog valóságtartalma a gyakorlatban. A végfelhasználót úgyis csak ez érdekli: vett egy 4k-s tv-t, van egy jó fényképezője, amivel tud csinálni olyan 4k fotót, ami 1:1-ben nézve is éles, tehát megvan a valós 4k információtartalma és ezt kirakja tv-re. Nyilván szeretné ha teljes pompájában látná a részleteket és nem csak annyit belőle, mintha fullhd tv-t vett volna, mert akkor pénzkidobás volt. Ez simán előfordulhat ha az ő nézési távolságához kis méretű készüléket választ. Erre csináltam a két képet, hogy bárki egyszerűen meggyőződhessen róla, mi a helyzet.
    Önszorgalomból. Erre belémkötnek, hogy miért jpg, miért nem png :W Könyörgöm, nem egy agyontömörített, artifactoktól hemzsegő jpg (akkor jogos lett volna), hanem igenis minőségi szintű, mint írtam nincs különbség sasszeműek esetén sem a png-hez képest.
    És mivel nálam ez a teszteredmény azt hozta, mint a neten keringő ábra, innentől már korrekt a dolog.

    A 4:2:0 miatti színveszteség pedig többnyire videó esetén jelentkezik, de ki mondta, hogy nem lehet 4:4:4-es képet nézegetni a tv-n, vagy éppen game-elni, ahol jó esetben szintén átmegy minden pixelnek a színinfója is? :U

    A lényeg a lényeg, amire egyedül reflektáltam, hogy az OLED előnye mindenhol látszik, az hogy a user tv-adást, 720p-t, vagy valami mást néz, majd ő eldönti. De hogy az ő szintjén előrelépés az oled az biztos. Senki nem vitatta, hogy aki igényes és megfelelő nézési távolságból nézi a nagy 4k tv-jét, meneküljön a gyenge minőségű tv adásoktól. :R

    Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Új hozzászólás Aktív témák