Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Trollbjorn #106 üzenetére

    A második bekezdésben írtál jó dolgokat.
    Abban például egyet értünk, hogy ahol megoldható a párhuzamosítás, ott nyilván egyszerű a történet, mert +1 mag mindíg tehető a prociba, ha van, ami ki is használja.
    A (jól átgondolt) heterogén design, és a koherens memóriakezelés is egy nagyon jó dolog, az AMD mindkettőn dolgozik is gőzerővel. Lásd pl. Xilinx felvásárlás, Infinity Fabric fejlesztése, stb.

    Az viszont már nagyon nem igaz, hogy pusztán az alacsonyabb csíkszélesség miatt nem üzemelnek magas frekvencián. Annyira nem igaz, hogy pl. a 3800x all-core alapórajele 3.9Ghz, az 5950x meg a gyári adatok alapján single-core turbóval felszalad 4.9Ghz-ig ha kell, és mindezt tuning nélkül, gyári hűtéssel. Szóval 7 nanón is lehet elég magas frekvenciákat elérni. Csak nem biztos, hogy van értelme.

    Az is igaz, hogy az IPC-t sem lehet a végtelenségig emelni, de még van benne valamennyi potenciál, és annak legalább az emelése nem jár hátrányokkal is, mint az órajel növelése.

    A hardveres gyorsítók alkalmazása megint csak az AMD-nél egyszerűbb a chiplet design miatt, gyak. azt pakolnak a CCX-ek mellé, amit akarnak.

    Mindazonáltal az Intelnek nagyon is van gondja, mert az IPC * órajel = egyszálas teljesítmény mutatóban az AMD már a 3000-es sorozattal beérte őket, az 5000-es sorozattal meg el is ment mellettük. És akkor egyelőre még sehol a válasz. Mire a kékeknél is értékelhető fejlesztés jön ki, addigra meg az AMD már nem ott lesz, ahol most. :)

    Az egyetlen szerencséje az Intelnek, hogy az AMD-nek korlátozottabb a gyártókapacitása. Ha ez változik, akkor az Intelnek lesz is gondja, nem kicsi. Nem véletlenül kapkodnak. :)

    Szerk.: Egyébként meg párhuzamosítani sem lehet a végtelenségig, csak most ebben a pillanatban abból lehet még a legtöbbet kihozni. Utána kell majd valami gyökeresen más irány. Na meg nem ártana, ha a szoftverfejlesztő eszközök is fejlődnének, mert a hardverkihasználás sem mondható épp optimálisnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák